2024. július 19.
Egygólos vereség Bölkéktől az utolsó edzőmeccsen
Németország ellen gyakorolt a párizsi olimpia előtt utoljára a magyar női kézilabda-válogatott.

A szlovénok elleni páros mérkőzéshez hasonlóan pénteken Németországgal mérkőzött meg a magyar női és férfi kézilabda-válogatott az olimpiai felkészülés utolsó fázisában. A fiúknak szombaton még Japán ellen is lesz egy edzőmeccse (ezúttal a kiváló második félidő ellenére is kikaptak a németektől), a lányok azonban mérkőzés szituációban most utoljára gyakorolhattak a párizsi rajt előtt - július 25-én, tehát a megnyitó előtti napon már jön majd a házigazda elleni összecsapás.

Nem volt minden problémamentes ugyanakkor, sőt - bár legalább számos szélsőséges helyzetben is kipróbálhatta a játékot a csapat. A keretbe egyedüli jobbszélsőként nevezett Győri-Lukács Viktória kisebb sérülése miatt nem utazott Németországba, így pedig Klujber Katrinra, valamint Papp Nikolettre maradt eleinte a poszt. Az első játékrész közepén aztán Klujber fejen találta ellenfelét, piros lapot kapott, vagyis tovább bonyolódott a játék. Eddig a pontig kizárólag a mieink vezettek a mérkőzésen, 4-1-gyel kezdtek, az előny pedig egészen 8-8-ig kitartott. A németek ezután átvették a vezetést, a játékrész hajrája pedig különösen jól sikerült számukra, így 15-11-re vezettek a szünetben.

Az első félidőben Böde-Bíró Blanka védett jól, a fordulás után pedig Janurik Kinga mutatott be bravúrokat. Nagyon kellettek a védések (a meccs alatt összesen tizenhét védést mutatott be két kapusunk, míg a másik oldalon csupán tizet hoztak össze a németek), ezeknek köszönhetően maradtunk meccsben, majd a harminchetedik perc, s 20-14-es állás után a felzárkózást is megkezdtük.

Zsinórban lőtt három góllal mínusz háromra zárkóztunk, majd második nekifutásra, a negyvennyolcadik percben Márton Gréta találatával már egyre közeledtünk (24-23). Úgy tűnt az utolsó tíz percben, hogy kitart a lendületünk, megfordítottuk az állást, sőt, kettővel is elléptünk (25-27), Márton Gréta ötvenhatodik percben lőtt gólja után azonban már nem tudtunk többször betalálni (27-29). Nemúgy a németek, akik három találattal zárták a meccset, és végül megnyerték a találkozót, amely rendkívül hasznos lehet az olimpia előtt.

A lefújást követően a szövetségi kapitány elmondta, összességében elégedett a látottakkal, s bár bosszantó az egygólos vereség, a csapat számos szituációt gyakorolhatott, illetve a hátralévő időben még lesz is rá lehetőség, hogy néhány figurát tökéletesítsen.

Folytatás Párizsban, július 27-én!

KÉZILABDA
Olimpiai felkészülési mérkőzés, Stuttgart

Németország - Magyarország 30–29 (15–11)
Gólszerzők:
Bölk 4, Döll 4 (2), Maidhof 4 (3), Smits 4, Lott 3, Antl 2, Begrend 2, Leuchter 2, Stockschlader 2, Behnke 1, Schmelzer 1, Grijseels 1, ill. Kuczora 5 (1), Márton 4, Albek 4, Klujber 3, Debreczeni-Klivinyi 3, Szöllősi-Schatzl 2, Papp 2, Pásztor 2, Vámos 2, Simon 2.

Női kéziválogatottunk hétfőn utazott Párizsba

A magyar női kézilabda-válogatott hétfőn délelőtt utazott a 2024-es olimpia helyszínére - VIDEÓ!

Japán legyőzésével fordulunk Párizs felé

Végig irányította az olimpia előtti utolsó felkészülési mérkőzését a férfi kézilabda-válogatott.

Vereség, de rengeteg biztató jel az olimpia előtt

Ötméterespárbajban kapott ki az olaszoktól a magyar pólóválogatott, az utolsó felkészülési meccsen.

Remek második félidő, de vereség a németek ellen

Nagyot javult a szünet után a férfi kéziválogatott, de a németek nyerték a stuttgarti felkészülési meccset.

Győzelem az olimpia hazai főpróbáján

Pazar második félidővel győzte le a férfi kéziválogatott a szlovénokat az első Párizs előtti edzőmeccsén.

A vége szoros lett, de ismét legyőztük Szlovéniát

A magyar női kéziválogatott Győrben játszott edzőmérkőzést Szlovéniával az olimpiai felkészülés részeként.

Ezüstérem a hazai felkészülési tornán

A magyar férfi vízilabda-válogatott 16-12-re nyert Japán ellen az olimpia előtti utolsó hazai mérkőzésén.

Kétgólos vereség a riválistól

Az olimpiára készülő magyar válogatott kikapott az olaszoktól a Dominó Trans Torna második meccsén.