2024. augusztus 2.
Bejutott az olimpia negyeddöntőjébe a női válogatott
Vályi Vandával végig a medencében nyert 17-11-re a magyar női vízilabda-válogatott Kína ellen.

A négy FTC-játékost a soraiban tudó női vízilabda-válogatott számára egy plusz pihenőnap után a péntek esti mérkőzésen a továbbjutás volt a tét, hiszen a Kína elleni győzelemmel – függetlenül az utolsó csoportmérkőzés eredményétől, már biztos negyeddöntőben tudhatja magát a magyar csapat.

Meglepetésre az ázsiai válogatott dominált az első percekben, a mieink pedig sokszor tanácstalanul vezették támadásaikat, így hamar kétgólos hátrányba kerültek. Az első emberelőnyünket kihasználva Szilágyi Dorottya szerezte meg első gólunkat (2-1) és hiába vágott be még egyet Keszthelyi Rita és Faragó Kamilla is, a kínai csapat megtartotta előnyét az első negyed végére (4-3). Az Eb-címvédő hollandokkal szemben is keményen kezdő Kína számunkra is kellemetlen ellenfélnek bizonyult, ennek megfelelően tovább növelték a különbséget és már 6-3-ra is elléptek. Öt perc elteltével született újra csak magyar gól Faragó jóvoltalából, amely viszont erőt adott a csapatnak. Vályi Vanda és Szilágyi is betalált az ellenfél kapujába, ezzel kiegyenlítettünk 6-6-nál. Innen még utoljára visszavette a vezetést a kínai válogatott (7-6), de Keszthelyi ezt már nem hagyta annyiban, egalizált gyorsan (7-7), majd Vályi passzát értékesítve Rebecca Parkes szerezte meg nyolcadik gólunkat, így átvéve a vezetést fordulhattunk rá a második félidőre (7-8). Ez volt az a pillanat, amikor először végre nem nekünk kellett futni az eredmény után.

Az olimpián eddig is nagyon jól teljesítő Vályi Vanda lendületét nem veszítve ismét gólt szerzett, amit Keszthelyi bombája követett, mind a két esetben a Fradiban játszó Leimeter Dóra adta az asszisztot, ezzel három góllal elléptünk (7-10). Az emberelőnyüket kíméletlenül kihasználó Kína hiába zárkózott még, tartva a vezetést következhetett az utolsó játékrész (9-12). Innen már megállíthatatlan volt a magyar válogatott, élén azzal a Keszthelyi Ritával, aki hét góllal zárta a meccset (10-14). A csapatkapitány mellett Vályi is beletette a magáét, hiszen a villámgyors fradista végig játszva, egy percig sem hagyta el a medencét a mérkőzés során!!! A második félidőben esélye sem maradt már ellenfelünknek, így 17-11-re nyert a magyar női vízilabda-válogatott Kína ellen.

A csoportkör utolsó mérkőzését vasárnap délután 14 órától játssza majd Mihók Attila csapata Ausztrália ellen, de függetlenül a találkozó eredményétől, már biztosan a negyeddöntőben folytathatja szereplését Párizsben nemzeti együttesünk.

LÉGIÓSAINK

Az olasz válogatott csapatkapitánya, Valeria Palmieri 4 góllal támogatta együttesét, amely 12-8-ra nyert az Eleftheria Plevritut soraiban tudó Görögország ellen, ezzel megszerezve Olaszország első győzelmét az olimpián. A francia csapatban játszó Hertzka Orsolya az Egyesült Államok válogatottja ellen ugrott pénteken vízbe, ahol új igazolásunk kétszer is betalált a címvédő kapujába, de a hazaiaknak nem volt esélye, hiszen 17-5-re kikaptak a torna nagy esélyesétől.

OLIMPIA 2024 – NŐI VÍZILABDA TORNA

Párizs, Franciaország

Csoportmérkőzés, 2024. augusztus 2., péntek 20:05

KÍNA – MAGYARORSZÁG 11-17 (4-3, 3-5, 2-4, 2-5)

Gólszerzőink: Keszthelyi 7, Szilágyi 3, Faragó 2, Garda 2, VÁLYI 2, Parkes 1-1.

Óriási ováció fogadta a Párizsból hazatérő sportolókat

Olimpikonjainkat több százan várták a Puskás Arénánál.

Hat magyar arany, összesen 19 érem!

Magyarország 6 aranyat, 7 ezüstöt és 6 bronzot nyert a párizsi olimpián, ezzel 14. lett az éremtáblázaton.

Mandics olimpiai arannyal tér vissza a Fradiba

Sorozatban harmadszor nyerte meg az olimpiát a szerb férfi vízilabda-válogatott. Mandics lett a gólkirály!

Muszukajev Iszmail ötödik lett az olimpián

Birkózónk az albán Islam Dudaevvel mérkőzött meg a bronzmeccsen.

Fájó vereség - olimpiai negyedik a férfi válogatott

Ötméterespárbaj után 11-8-ra kikapott a bronzmeccsen a magyar vízilabda-válogatott az Egyesült Államok ellen.

Nekik szurkolhatunk ma Párizsban – augusztus 11.

Férfi pólósainkért és birkózónk sikeréért szoríthatunk ezen a napon.

Klujber az olimpia álomcsapatában

Női kézilabdacsapatunk kiválósága 38 góljával a torna harmadik leggólerősebb játékosa lett.

Muszukajav Iszmail a bronzéremért harcolhat Párizsban

Birkózónk nagyot harcolt iráni ellenfele ellen, de nem tudott győzni, így vasárnap a bronzért száll harcba.