2024. július 13.
A vége szoros lett, de ismét legyőztük Szlovéniát
A magyar női kéziválogatott Győrben játszott edzőmérkőzést Szlovéniával az olimpiai felkészülés részeként.

A keddi, roglai mérkőzés után szombaton délután újabb edzőmérkőzést játszott egymással az egyaránt az olimpiára készülő magyar és a szlovén női kézilabda-válogatott. A mieink ezen a meccsen búcsúztak a hazai közönségtől az ötkarikás játékok előtt, vagyis túl azon, hogy a gyakorlásé volt a főszerep, a lányok szerettek volna győzelemmel elköszönni a drukkerektől.

A kezdés ennek megfelelő volt - illetve, nagyjából olyan, mint amilyen a néhány nappal ezelőtti találkozó: rögtön háromgólos előnyt épített együttesünk, és később is folyamatosan nőtt a különbség. A fő letéteményes a csapatkapitány, Böde-Bíró Blanka volt, aki egyre-másra fogta a lövéseket, a stabilitást pedig jól használták ki elöl a mezőnyjátékosok. Lendületesen, magabiztosan folytak a támadások, alig-alig akadt rontott lövés, s bár 4-3-nál egyre közeledtek a vendégek, 6-4 után hét gólt lőttünk zsinórban, sőt, a közte tízért is támadhattunk.

A játékrész második felére aztán fordult a kocka, a cserék után megakadt a támadójátékunk, ez fokozatosan a magabiztosságot is elvitte, és a huszonnyolcadik percben ötre olvadt az előnyünk. A szünetre plusz hatnál mehettünk, de érezhető volt, hogy a játékrész második felében ritmust vesztettünk, és a szünet se volt elegendő ahhoz, hogy újra megtaláljuk.

A fordulás után több, mint hét percig nem találtunk a szlovén kapuba, de őriztük az előnyt, ebben a periódusban is csak háromra tudott közeledni ellenfelünk. Látszott, hogy a gyakorlás a fontos, a harminc perc alatt hét védést bemutató Böde-Bíró a padról figyelte a társakat a fordulás után, míg az általában nehéz szituációkban is vezérként előlépő Klujber Katrin - akit kisebb sérülés is hátráltatott - egyáltalán nem lépett pályára. Annak örülhettünk, hogy a gödörből kikecmergett a csapat, három, négy, öt gólon ingadozott a különbség, de messze nem volt annyira gördülékeny a játék, mint a meccs elején. A végén még a vendégek tudtak pluszt hozzátenni, de ez már csak a szépítésre volt elég, Bordás Réka bő fél perccel a vége előtt elhalászta Gros bejátszását, s ekkor már érezhető volt, hogy eldőlt a győzelem.

A végül egygólos sikert Böde-Bíró Blanka értékelte.

- Szerintem a lányokon is látszott, hogy rendesen elfáradtunk ezen a mérkőzésen, az első 20-25 perc nagyon jó tempójú volt, a szlovénok is jól jöttek a lerohanásokkal, tartanunk kellett a lépést. Kimerültünk, a felkészülés harmadik hete ezzel is járt, jövő héten már ráfordulunk a frissítésre. Érződött a csapaton, hogy hosszú ez a három hét, de azt is vártuk, hogy hazai közönség előtt játszhassunk, örülünk a sikernek.

KÉZILABDA
Olimpiai felkészülési mérkőzés
Magyarország–Szlovénia 28–27 (17–11)
MAGYARORSZÁG: Böde-Bíró – Győri-Lukács 7, Vámos P. 4, Papp N. 2, Füzi-Tóvizi 1, Kuczora 3 (2), Szöllősi-Schatzl 3
Csere: Albek 2, Debreczeni-Klivinyi 1, Simon P. 2, Pásztor N., Bordás, Márton G. 3, Kácsor
Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir
SZLOVÉNIA: Pandzic – Markovic, Gros 6 (1), Stanko 3, Ljepoja 2, Omoregie 4, Mavsar 5 (2)
Csere: Vojnovic (kapus), Spreitzer, Klemencic, Svetik 2, A. Abina 2, E. Abina 2, Cernigoj 1
Szövetségi kapitány: Dragan Adzics
Győr, Audi Aréna. Vezette: Prastalo, Balvan (bosnyákok)
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–0. 9. p.: 6–4. 16. p.: 13–4. 21. p.: 15–6. 25. p.: 15–9. 35. p.: 17–14. 40. p.: 20–15. 44. p.: 20–17. 49. p.: 22–19. 53. p.: 24–21. 58. p.: 27–25.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 6/3

Győzelem az olimpia hazai főpróbáján

Pazar második félidővel győzte le a férfi kéziválogatott a szlovénokat az első Párizs előtti edzőmeccsén.

Ezüstérem a hazai felkészülési tornán

A magyar férfi vízilabda-válogatott 16-12-re nyert Japán ellen az olimpia előtti utolsó hazai mérkőzésén.

Kétgólos vereség a riválistól

Az olimpiára készülő magyar válogatott kikapott az olaszoktól a Dominó Trans Torna második meccsén.

Győzelemmel kezdtük az olimpiai felkészülési tornát

Ötméteresekkel, 14-12-re nyert a magyar vízilabda-válogatott Franciaország ellen a Dominó Trans Tornán.

Mandics lesz a szerb zászlóvivő az olimpián

Az FTC után a szerb vízilabda-válogatottat is a csúcsra vezetné az olimpián Dusan Mandics.

Sima siker a női kéziválogatott első edzőmeccsén

A kedd reggeli meccsen tízgólos győzelmet aratott az olimpiára készülő női kéziválogatott a szlovénok ellen.

„Ritkán vagyunk részesei ilyen különleges eseménynek”

Letette az esküt a 22 FTC-sportolót felvonultató, a párizsi olimpián szereplő magyar csapat – VIDEÓ!

Böde-Bíró Blanka lesz az egyik zászlóvivő a megnyitón

Kapusunk az FTC-sportolók között a harmadik, a kézilabdázók között az első, akit ez a megtiszteltetés ért.