2023. szeptember 24.
Megvan a BL-főtábla
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata csoportharmadikként jutott tovább a legjobb 16 mezőnyébe.

A női vízilabda Bajnokok Ligája selejtezőjének eddigi eredményei alapján a vasárnapi zárás előtt már biztos volt az FTC-Telekom Waterpolo női vízilabdacsapata számára, hogy kötelező a győzelem, ha a saját kezünkben akartuk tudni a sorsunkat. Két meccs volt hátra már csak a csoportunkban. Mi a Spandauval, az UVSE pedig a Glyfadával mérkőzött meg. Utóbbi csapattal azonos pontszámmal, jobb egymás elleni eredménnyel és gólaránnyal álltunk a tabellán, őket megelőzve a harmadik helyen. Soron következő ellenfelünk nulla szerzett ponttal a sereghajtó szerepét töltötte be ekkor. Így jó esélyeink voltak arra, hogy csoportharmadikként főtáblára kerüljünk.

Ennek szellemében már a találkozó elejétől kezdve nem is hagytunk esélyt a német csapatnak, zsinórban öt góllal nyitottunk, sorrendben Leimeter Dóra, Gurisatti Gréta, Vályi Vanda, Tóth-Csabai Dóra, majd ismét Gurisatti találtak be. A negyed végén még a berlini gárda is előhúzott egy gólt a kalapból, így 5-1-el záródott az első játékrész. A második nyolc percben gyorsan kétszer is eredményesek voltak a németek (5-3), mi viszont hárommal válaszoltunk erre. Kuna Szonja után a két fiatal, Nagy Laura és Felkai Sára is betalált. A félidőt az ellenfelünk gólja zárta (8-4).

A fordulás után elég egyoldalú volt a játék képe, jó ideig csak Fradi-játékosok kerültek fel a góllövőlistára. Gurisatti, Kuna és Felkai növelték az előnyünket 11-4-re. A túloldalon Ludwig Elena meglőtte csapata ötödik gólját, viszont Leimeter kétszer, Tóth-Csabai és Dömsödi egyszer válaszolt, és máris tíz volt közte (15-5). A németek tudtak még kozmetikázni az eredményen, részünkről Kunáé volt az utolsó szó, így 16-7-re nyertünk, ezzel pedig gyakorlatilag továbbjutottunk és várhatjuk a BL-főtábla sorsolását.

Habár matematikailag még nem volt 100% a továbbjutásunk, hiszen nem az egymás elleni eredmény, hanem a gólarány volt a mérvadó pontegyenlőség esetén, de a mi esetünkben ez a szám +15, míg a negyedik, három pontos Glyfadának -16 volt. A görög gárda a jóval erősebb UVSE ellen küzdött meg, akinél 32 góllal kellett volna, hogy jobbnak bizonyuljon. Ez természetesen nem sikerült, hiszen legnagyobb riválisunk 21-11-re nyert, így a Fradi matematikailag is bejutott a legjobb 16 mezőnyébe.

LEN NŐI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
Selejtezőcsoport 4. forduló, 2023. szeptember 24., vasárnap 10:00

Budapest, Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda

FTC-TELEKOM WATERPOLO - SPANDAU 16-7 (5-1, 3-3, 3-0, 5-3)

Gólszerzők: Gurisatti 3, Leimeter 3, Kuna 3, Felkai 2, Tóth-Csabai 2, Dömsödi, Vélyi, Nagy 1-1

"
"

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.