2021. július 28.
Felvidéken nyert tornát U17-es csapatunk
Fiatal játékosokkal kiegészülve, az Újpestet legyőzve, veretlenül végeztünk a Borsi torna első helyén.

Július 23. és július 25. között rendezték az I. Rákóczi Kupa – Nemzetközi ifjúsági futballtornát a felvidéki Borsiban. Az FC II. Rákóczi Ferenc Borsi futballklub meghívására utaztunk a Felvidékre, ahol rajtunk kívül a DVTK, az Újpest és a helyiek felnőtt együttese mérkőzött meg a tornagyőzelemért.

A csodálatosan megújult Borsi Rákóczi-várkastély szomszédságában, igazán szép környezetben, igazi fradista vendéglátásban volt része csapatunknak.

- Fiataljaink ismét megtapasztalhatták, hogy a Fradi címerét viselni nem csupán hatalmas megtiszteltetés, de óriási felelősség is egyben – mondta az FTC utánpótlás szakmai igazgatója, Kiss Baranyi Sándor. – Örömteli, hogy játékosaink nemcsak a pályán, de azon kívül is maximálisan igazolták, hogy érdemesek arra a megkülönböztetett figyelemre, ami feléjük irányul.

Korosztályos csapatunk hat U16-os fiatallal kiegészülve érkezett meg Borsiba, ahol három mérkőzésen lépett pályára. A DVTK és a helyiek felnőtt együttese ellen 0-0-ra végeztek, míg az Újpestet magabiztos játékkal, 4-0-ra győztük le, így 4-0-s gólkülönbséggel és öt ponttal az első helyen végeztünk. A torna legjobb kapusának azt a Hámori Dánielt választották, aki U17-es és U16-es csapatunkban is többször bizonyított a mögöttünk hagyott idényben.

Leány up: idegenben zárult a felsőházi rájátszás

U15-ös lányaink döntetlent játszottak a PMFC-vel, míg U17-es csapatunk kikapott az MTK otthonában.