2023. április 12.
U15: már az első félidőben eldöntöttük a mérkőzést
Csapatunk ötöt lőtt a DVTK együttesének a 19. fordulóból elhalasztott mérkőzésen.

U15-ös női labdarúgócsapatunk a DVTK együttesét fogadta hazai környezetben a 19. fordulóból elhalasztott bajnokin szerdán. Már a 9. percben az ellenfél kapuja elé kerültünk, Hornyák Bodza beadását Karaba Jázmin fejezte be góllal, majd a 17. percben Perjési Lilla duplázta meg előnyünket egy óriási távoli bombával. Az első játékrészben számos helyzetet alakítottunk ki, és érkezett is további két találatunk, először Kovács Petra köszönt be, majd két perccel később Hanász Vanda lövése volt védhetetlen, így az öltözőbe 4-0-s vezetéssel vonultunk.

A fordulás után hasonlóan nagy elánnal, nagy lelkesedéssel kezdték a lányok a játékot, hatalmas fölényben játszottunk, birtokoltuk, járattuk a labdát, kapujuk elé szegeztük a vendégeket. A tekintélyesnek mondható előny tudatában is gólra éhesen játszottunk. A cserék is kiválóan szálltak be a mérkőzésbe, ötödik gólunkat a 60. percben végül Jarkovszky Laura gurította az ellenfél kapujába, beállítva ezzel a végeredményt.

Nem ez volt életünk meccse, aminek sokféle oka van. Azt hiszem így is kalapot emelhetünk a lányok előtt, mert szebbnél szebb akciókból szereztek gólokat. Külön öröm, hogy a mai meccs után már azzal is büszkélkedhetünk, hogy 15 különböző játékosunk lőtte az eddigi 110 gólt. Továbbra is fontos szempont, hogy mindenki legalább két poszton megtanuljon futballozni, amivel a fejlődésen túl a felnőtt labdarúgásba való beilleszkedést is segíteni akarjuk. A sok elmaradt meccs miatt erőltetett menetben vagyunk, de így is rendkívül ügyelünk a terhelésre, hogy elkerüljük a kontakt nélküli sérüléseket” - értékelt a találkozó után Szanyi Mária vezetőedző.

Leány országos bajnokság, U15, 19. forduló

FTC-Telekom – DVTK 5-0 (4-0)

FTC:
Nagy Dina, Hanász Vanda, Sági Panna, Csizmadia Jázmin, Árvay Sára Petra, Kovács Petra, Karaba Jázmin Liliána, Perjési Lilla, Hornyák Bodza, Tóth Adél, Pethe Elisabeth Olivia
Cserék: Berceli Nikolett, Szécsi Szabrina Míra, Kuzma Liliána, Bozsik Frida, Jarkovszky Laura, Barkász Hanna Jázmin

Vezetőedző: Szanyi Mária

Gólszerzők: Karaba Jázmin Liliána, Perjési Lilla, Kovács Petra, Hanász Vanda, Jarkovszky Laura

Leány Up: mindhárom csapatunk aranyérmesként zárt

U15-ös, U17-es és U19-es akadémia korosztályunk is megnyerte a Leány Országos Bajnokságot.

Leány U19: Czinege gólja három pontot ért

Marco Dell'Elce és Franyó Róbert együttese 1-0-s győzelmet aratott a Puskás Akadémia ellen.

Leány labdarúgó Up: győzelmek hétvégéje

U15-ös lányaink a a PMFC-t, az U17-esek az MTK-t, míg az U19-es csapatunk az Illés Akadémiát győzte le.

Leány U16: újabb válogatott meghívók érkeztek

A magyar női U16-os válogatott UEFA Development Tornán vesz részt május 1-7. között Horvátországban.

Leány U19: fájó vereség az MTK otthonában

U19-es női labdarúgócsapatunk 2-1-re kikapott a felsőházi rájátszás 3. fordulójában.

Leány Up: felemás hétvégét zártunk

U19-es csapatunk győzött, U17-es együttesünk vereséget szenvedett, U15-ös lányaink döntetlent játszottak.

Női U19: pont nélkül maradtunk Szombathelyen

A felsőházi rájátszás első fordulójában 3-1-es vereséget szenvedett U19-es női labdarúgócsapatunk.

Leány U16: tizenegy válogatott meghívó érkezett

Április 24-én nemzetközi felkészülési mérkőzést játszik Németország ellen az U16-os nemzeti csapat.