Leány up: nyerő hétvége minden korosztályunknál
5-3-as és 3-0-s győzelmek is voltak a hétvégén.

Eredmény: MTK BUDAPEST - FTC 2-3
Gólszerzők: Kovács Petra 2, Bíró Csilla Anna

U19-es csapatunk idegenben bizonyította, hogy a kitartó edzésmunka meghozza a várva várt sikert, a kiváló, harcos csapatszellemnek köszönhetően lányaink nyerni tudtak az MTK otthonában!

Marco Dell’Elce vezetőedző értékelése:

„Tudtuk, hogy milyen nehézségekbe ütközünk majd a játékunk erőltetése során az MTK pályáján, amely még mindig kiváló csapat, a pálya mérete miatt, ami nem segíti a mi hozzánk hasonló csapatot a terek megfelelő kihasználásában. Semmilyen negatív gondolatot nem tudok mondani a lányaimnak, akik nagyon jól szerepelnek a héten és az összes bajnoki meccsen. Bizonyos szempontokon mindenképpen javítanunk kell, jelenleg mindenért nagy árat fizetünk. Keményen dolgozunk a kijavítandó részleteken, és tudjuk, hogy egy olyan meccs, mint amilyen ez volt, nem végződhet 3-2-re. A legnagyobb érdem éppen az, hogy az utolsó másodpercig a csapat próbálkozott megnyerni a mérkőzést. Tudjuk, hogy lesznek még ilyen pillanatok, és csak dolgoznunk, dolgoznunk kell, hogy fejlődjünk! Küzdöttünk és szenvedtünk, ami a folyamat része. Továbbra is fejlődnünk kell, tudva, hogy csak magunkért versenyzünk, szem előtt tartva, hogy a lehető leggyorsabban menjünk felfelé, anélkül, hogy azt néznénk, mit csinálnak mások. Gratulálok a lányoknak, szépen haladunk, lépésről lépésre!”

U17: Felemásra sikeredett találkozó
Eredmény:
FTC - MTK BUDAPEST 5-3
Gólszerzők: Egyed Kata, Filep Zsuzsa, Oleksza Korina, Megyesi Lili, Bellon Petra (öngól)

Izgalmas mérkőzésen otthon tartották a három pontot lányaink.

Jugovits Péter vezetőedző értékelése:

„Két hét válogatott szünet után próbáltuk ott folytatni, ahol abbahagytuk. Sajnos ez nem ment olyan jól, mint amit vártunk. A találkozó nagyon izgalmas és fordulatos volt, igazi rangadóhoz méltó. Talán többet domináltunk, de emellett olyan hibákat követtünk el, amiket alapvetően nem szoktunk. Az MTK viszont remekül kihasználta ezeket a megingásainkat és igyekeztek szervezettek maradni. A második félidő és annak is a második fele viszont a miénk volt, az utolsó pillanatig harcoltak a lányok. Sajnálom, hogy ilyen sok gólt kaptunk, javítanunk kell rajta! A győzelemhez gratulálok, a mutatott játékkal viszont nem voltam elégedett.”

U15: egyértelmű 3 pont a „zsákban”
Eredmény: FTC - MTK BUDAPEST 3-0
Gólszerzők: Baranyai Dorina Lilien, Bíró Blanka, Haklik Zsófia

Kapott gól nélkül, már a találkozó első percében dominált csapatunk.

Szanyi Mária vezetőedző értékelése:

„Ebben a szezonban ez volt a legkevésbé jó meccsünk. Mégis dicséret illeti a lányokat, mindent megtettek 80 percen keresztül. Nagyot küzdöttek, elsősorban saját magukkal. Most sem kaptunk gólt. Háromszor találtunk be a kapuba, mindhárom nagyon szép találat volt. Kétszer a sokat gyakorolt akció végén, egyszer pedig egy remek egyéni villanás után örülhettünk. Amikor azt csináltuk, amit tudunk, akkor nagyon szép dolgokat láthattunk a csapattól. Akadtak kiváló egyéni teljesítmények, és az is örömteli, hogy a keret valamennyi tagjára lehet számítani. Mindenki sokat tesz azért, hogy egyénileg és csapat szinten is sikeres legyen. Ma sem volt ez másképpen. Mindannyian helyt állnak otthon, az iskolában és a sportpályán is. Jó ilyen gyerekekkel és kollégákkal dolgozni! Egy nap pihenő, aztán újult erővel és tiszta fejjel készülünk a következő bajnokira!”

U14: Két gólos hátrányból győztes mérkőzés
Eredmény:
Kastélydombi SE – FTC-TELEKOM 2-3
Gólszerzők: Bojtos Zita 2, Los Laura Lujza

Dacolva a fiúk fellépéseivel, saját játékukra összpontosítva megfordították a mérkőzést, és elhozták a három pontot a Gerely utcai Sporttelepről!

Seprényi Andrea asszisztens edző értékelése:

„A mérkőzésre úgy mentünk ki a pályára, hogy szeretnénk pontot szerezni, és egy jó mérkőzést játszani. Az első félidő elején meg voltunk szeppenve, nem vettük fel a játék ritmusát, több hibát is vétettünk, és az ellenfél 2-0-ra vezetett. Ezen a ponton a lányok mentálisan összeszedték magukat, és 2-2-vel vonultunk el a pihenőre. A második félidőben sokat javult a játékképünk, szebbnél szebb helyzeteket alakítottunk ki az ellenfél kapuja előtt, kreatív, kombinatív játékot, egyéni megoldásokkal színezett, kemény letámadásokkal tudtuk a vezetést megszerezni. Az ellenfél játékosai fizikálisan erősebbek voltak, de a lányok nem hagyták magukat, és nagy mentális erőről tettek tanúbizonyságot. Csapatként küzdöttek a pályán, és meg is lett az eredménye. A szurkolók izgalmas mérkőzésnek voltak szemtanúi, és köszönjük a támogató szurkolásukat. Le a kalappal a lányok előtt, hogy 2--s hátrányból meg tudták nyerni a mérkőzést. Nagyon büszkék vagyunk a lányokra, és gratulálunk a letett teljesítményükért!”

U11: Veretlenül a harmadik fordulóban

Eredmény: FTC-TELEKOM – Lőrinc United 4-2 (Gólszerzők: Kovács Lili 2, Vörös Szofi, Nagy Léda)
FTC-TELEKOM – Soroksár2 1-1 (Gólszerző: Kovács Lili)
FTC-TELEKOM – Csepel TC2 5-2 (Gólszerzők: Amrich Zora, Bereczki Abigél, Kovács Lili 3)

Legkisebb korosztályunk a legnagyobb lelkesedéssel lépett pályára, s csupán egy döntetlen mérkőzést játszottak, míg a többi meccset megnyerték!

Bozsik Ferenc vezetőedző értékelése:

„A hétvégén megrendezett tornán főleg az egyéni játékunk dominált, a csapatjátékunk kicsit akadozott. Főleg támadás vezetésekor csúszott bele több pontatlanság. Az látszott, hogy mindenki nagy akarással és lelkesedéssel focizott. Góljainkat szép egyéni megmozdulások után szereztük, kapusaink nagy védésekkel tartottak minket meccsben többször is. Gratulálok a lányoknak, nagyot küzdöttek!”

Leány up: fölényes győzelem az U15-ös válogatottól

Az U17-es és az U15-ös korosztály is érdekelt volt.

Leány UP: tovább menetelnek U12-eseink

U12-es és U14-es leány korosztályos csapatunk volt érdekelt a hétvégén.

Leány up: EREDMÉNYESEN SZEREPELTEK FIATALJAINK

U11-es és U15-ös csapatunk is pályára lépett.

Szép eredmények a leány UP-ban

Több korosztályunk is pályára lépett a hétvégén.

Leány UP: két korosztályunk is nyert

Együtteseink a Győr korosztályos csapataival néztek szembe.

Hétközi mérkőzésen idegenben játszott U14-es csapatunk

Leány U14-eseink az UTE ellen játszottak a 2. fordulóban.

Két korosztályunk is ötgólos győzelmet aratott

U17-es és U15-ös leány utánpótlás labdarúgócsapatunk is pályára lépett a hétvégén.