2024. augusztus 11.
Ötöt lőttünk a Szabadkának
Harmadik nemzetközi mérkőzését játszotta női labdarúgócsapatunk, a találkozó 5-2-es Fradi-győzelemmel zárult.

Magyar bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk harmadik nemzetközi felkészülési mérkőzését játszotta augusztus 10-én, hazai pályán a Spartak Subotica ellen. Fizikálisan és játéktudásban is jó ellenfélnek ígérkezett a szerb együttes.

A Kosztics - Ott, Demeter, Gődér, Bozsik - Fenyvesi, Edwards – McFarland, Kubassova, Túróczy – Nagy V. összeállítású FTC-Telekom kezdett. Eseménydús első félidőt játszottunk, sajnos egy öngólt követően a szerb csapat már a 3. percben vezetést szerzett (0-1). Majd a 10. percben McFarland kapott remek labdát, jobbról passzolta be az érkező Kubassovának, aki kíméletlenül lőtt a hálóba (1-1). A félidő hajrájában aztán ismét betalált ellenfelünk (1-2), így egygólos hátránnyal fordultunk.

A szünetben rendeztük sorainkat, majd a második játékrészben már mi domináltunk, az 52. percben Nagy Vanessza indult remekül, végigvitte a labdát mindenkin, majd kicselezte a kapust, és a hálóba bombázott (2-2). Tíz perccel később új amerikai igazolásunk, McFarland lőtt nagyszerű gólt (3-2), majd két perccel később újra betalált, megszerezve ezzel csapatunk negyedik gólját (4-2). Az utolsó negyedórában még Gégény is betalált (5-2), így a játék képe alapján megérdemelten győztünk.

Női labdarúgás,
nemzetközi felkészülési mérkőzés

FTC-Telekom – FK Spartak Subotica 5-2 (1-2)

FTC-Telekom: Kosztics – Ott, Demeter, Gődér, Bozsik - Fenyvesi, Edwards – McFarland, Kubassova, Túróczy – Nagy V. Cserék: Major, Németh, Diószegi, Gégény, Csigi, Czellér

Vezetőedző: Albert Flórián

Gólszerzők: Kubassova (10.), Nagy V. (52.), McFarland (62., 64.), Gégény (73.)

REMEK GYŐZELEMMEL ZÁRULT AZ EDZŐTÁBOR

U17-es csapatunk elsöprő sikerrel zárta a mezőkövesdi felkészülést.

Amerikai támadót igazoltunk

Női labdarúgócsapatunknál folytatja karrierjét a 23 éves Leyla McFarland.

Két góllal győztünk a First Vienna ellen

Második felkészülési mérkőzését játszotta női labdarúgócsapatunk Ausztriában.

Kikaptunk a St. Pöltentől

Az FTC-Telekom női labdarúgócsapata 3-0-s vereséget szenvedett az osztrákoktól felkészülési mérkőzésen.

Török győzelem Gyirmóton

Fenyvesivel a kezdőcsapatban szenvedett 4-1-es vereséget a női labdarúgó-válogatott Törökország ellen.