2024. június 4.
Női válogatott: győzelem Svájc ellen
Női labdarúgó-válogatottunk hazai pályán 1-0-ra verte Svájcot Európa-bajnoki selejtezőn.

A magyar női labdarúgó-válogatott hazai pályán, az Új Hidegkuti Nándor Stadionban Svájc ellen lépett pályára az Európa-bajnoki selejtező B ligájában. Múlt pénteken Svájcban mérkőztek meg a felek, s a hazaiak 2-1-re győztek.

Szarvas Alexandra szövetségi kapitány a visszavágón klubunkból a védelemben Papp Lucának, a középpályán pedig Fenyvesi Evelinnek szavazott bizalmat a kezdőcsapatban.

A 20. percben alakítottuk ki az első gólhelyzetet: Csiszár távolról vette célba a kaput, de a svájciak hálóőre védett. Nem sokkal később Nagy Fanni letámadta a védőket, meg is szerezte a labdát, de lövése nem okozott veszélyt a svájci kapura. A 39. percben Csiszár ballal lőtt 25 méterről, de nem találta el a kaput.

A második félidő elején Zeller beadása után Csiki megelőzte a védőjét, de a svájci kapus hárított. A 73. percben egy remek egyéni akciót követően megszereztük a vezetést. Pápai labdaszerzést, majd cselt követően 22 méterről kirúgta a hosszú alsó sarkot (1-0).

A 94. percben hatalmas lehetőséghez jutottak a svájciak, kezezés miatt tizenegyest kaptak, de a vendégek elhibázták a büntetőt, így 1-0-ra nyertünk!

A mieink első győzelmüket aratták a selejtezősorozatban, így a csoport harmadik helyén állunk.

Női labdarúgás,
Európa-bajnoki selejtező

Magyarország-Svájc 1-0 (0-0)
Magyarország: Szőcs - Öreg, Papp, Németh H., Németh D. (Nagy V., 89.) - Nagy F., Csiszár - Zeller (Pápai, 67.), Fenyvesi, Szabó V. (Kaján, 31.) - Csiki
Szövetségi kapitány: Szarvas Alexandra
Gól: Pápai (73.)

Kiütéses győzelmet aratott a női válogatott

Nemzeti együttesünk Eb-selejtezőn 5-0-ra verte Azerbajdzsánt.

Újra edzésben női labdarúgócsapatunk

Címvédő női együttesünk visszatért a Kocsis Sándor Sportközpontba.

Nadja Sztanovics távozik női csapatunktól

A montenegrói válogatott labdarúgó tavaly nyár óta erősítette az FTC-Telekomot.

Távozik Bíró Barbara

Két szezon után az ETO FC Győr együttesénél folytatja pályafutását női csapatunk korábbi kapusa.

Budapesten lesz a BL-selejtező, megvannak az ellenfelek

Sorsoltak az UEFA Női Bajnokok Ligájában.

Három játékossal erősített bajnokcsapatunk

Németh Adél, Nagy Vanessza és Zágonyi Barbara és is az FTC-Telekomban folytatja pályafutását.

Távozik Csányi Diána

A svájci első osztályú FC Zürichnél folytatja karrierjét női labdarúgócsapatunk korábbi játékosa.

Távozik Papp Luca

Magyar válogatott játékosunk a kétszeres Bajnokok Ligája-győztes német Wolfsburgnál folytatja pályafutását.