2023. szeptember 26.
Női labdarúgás: négygólos vereség az írektől
Három FTC-játékos kezdett az Új Hidegkuti Nándor Stadionban rendezett mérkőzésen.

A magyar női labdarúgó-válogatott kedd este Írországot fogadta a Nemzetek Ligája B divíziójának második fordulójában. Az Új Hidegkuti Nándor Stadionban lejátszott mérkőzésen a Margret Kratz vezette magyar együttes kezdőcsapatában kapott helyet az FTC-Telekom három játékosa, Papp Luca, Fenyvesi Evelin (6) és Szabó Viktória.

A vendégek már az első félidőben kétgólos előnybe kerültek. A fordulás után az írek szinte azonnal megszerezték harmadik góljukat is, majd a 69. percben Denise O'Sullivan egy gyönyörű támadás végén állította be a 4-0-s végeredményt.

Az első alkalommal kiírt női Nemzetek Ligájában Magyarország az írek mellett az északírekkel és az albánokkal van egy csoportban. A magyar együttes az első fordulóban, Albániában 0-0-s döntetlent ért el.

Nemzetek Ligája, B-divízió, 2. forduló

Magyarország–Írország 0-4 (0-2)

Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion. Játékvezető: Zuzana Valentová (szlovák)

Magyarország: Szőcs – Kovács L., Papp L., Turányi, Németh H. (Pápai E. a szünetben), Palkovics (Vida a szünetben) – Zeller, Süle D. (Vachter a szünetben), Fenyvesi (Savanya 72.), Szabó V. – Kaján (Nagy V. 90+1.). Szövetségi kapitány: Margret Kratz

Gólszerzők: Hayes (0–1) a 18., McCabe (0–2) a 42., Carusa (0–3) a 49., O'Sullivan (0–4) a 70. percben.

Négygólos győzelem a Soroksár ellen

Nagy Vanessza duplázott, Csigi és McFarland is eredményes volt a 4-0-ra megnyert hazai bajnokin.

Vereség a BL selejtezőjében

Női labdarúgócsapatunk 2-0-ra kikapott a Vorszkla Poltavától, ezzel véget ért a BL-szereplése.

„Megugorhatunk egy szintet, amit eddig nem sikerült”

Női labdarúgócsapatunk vezetőedzője a csapategységben bízik a BL-selejtező minitorna döntője előtt.

Edwards: „Sokat beszéltünk a mentális tényezőről”

A Flora Tallinn ellen duplázó játékosunk már várja a szombati, BL-továbbjutásról döntő összecsapást – VIDEÓ!

Óriási küzdelemben győzelem a BL-nyitányon

Női labdarúgóink 2-1-re verték a Flora Tallinnt a BL-selejtezőtorna elődöntőjében.

A női BL-selejtező helyszínén a Fradi-minibusz

Szurkolóink a Bajnokok Ligája-selejtező mindkét napján beszerezhetik kedvenc Fradi-terméküket.