2023. augusztus 11.
Nagy győzelem a BL-induló ellen
Remek főpróba: női labdarúgócsapatunk 4-1-re nyert a Sturm Graz ellen.

Hatszoros bajnok női labdarúgócsapatunk augusztus 11-én, pénteken Szombathelyen újabb rangos ellenféllel találkozott a felkészülés során. A szombati, St. Pölten elleni meccset követően ezúttal a szintén osztrák BL-induló Sturm Graz volt az ellenfelünk. A Vágó Fanny vezette FTC-Telekom a Barti - Ott, Csigi, Demeter - Pusztai, Fenyvesi, Papp, Csányi, Szabó - Vágó, Garcia kezdővel lépett pályára.

Két óriási Fradi-helyzettel indult a mérkőzés, először Pusztai előtt adódott lehetőség, majd Szabó fejesét kellett védenie az osztrák kapusnak. Ezután a 15. percben a Sturm Graz egy eladott labdát követően megszerezte a vezetést (0-1). Két perccel később Demetert kellett lecserélni egy sérülés miatt, Gődér váltotta őt a védelemben.

A folytatásban Vágót buktatták a kapu előtt, a bíró büntetőt ítélt, de sajnos az ellenfél kapusa jó helyre vetődött. A félidő hajrájában Papp gondolt egyet, és rálőtte 30 méterről, labdája a jobb felső sarokban kötött ki (1-1), így a szünetre döntetlennel vonultunk.

A fordulás után is mi domináltunk, a sípszót követően két nagy lehetőségünk is volt az újabb találat megszerzésére. A helyzetek után a gól is érkezett, az 56. percben Pusztai passzolta be a jobb oldalról, majr Fenyvesi továbbította a kapuba a labdát (2-1). A folytatásban még kétszer zörgettük meg az ellenfél hálóját, először Vágó lőtt távolról óriási bombagólt (3-1), majd Fenyvesi szerezte meg saját maga második, valamint a csapat negyedik gólját, így végül 4-1-es győzelmet arattunk a BL-indulóval szemben.

Játékos-edzőnk, Vágó Fanny értékelt a lefújást követően.

- Egy nagyon erőszakos és párharcokban erős ellenféllel találtuk szemben magunkat. A mérkőzés elején nem voltunk kellően határozottak és agresszívek, de nagyon jól reagáltunk a kapott gólra, valamint az ellenfél játékstílusára. Abszolút felpörgött a társaság, és kellően keményen kezdtünk el futballozni, ami nem ment át egy adok-kapok szituációba, sőt, jobban és gyorsabban kezdtünk játszani, több forgatással, ami helyzeteket is eredményezett. Az ilyen mérkőzések remekül szolgálják a felkészülésünket, ahogy az eddigiek is. Nagyon sokat tudunk belőlük tanulni, előre lépni. Nagyon örülök, hogy a végén magabiztos győzelmet tudtunk aratni, szép gólokat szerezve. Azt gondolom, hogy élesedik a csapat a tétmérkőzésekre. Nagyon várjuk már a bajnoki rajtot, hogy élesben tudjunk újra bizonyitani.

NŐI LABDARÚGÁS
Felkészülési mérkőzés
FTC-Telekom–Sturm Graz 4-1 (1-1)
Szombathely
FTC-Telekom: Barti – Ott, Csigi, Demeter - Pusztai, Fenyvesi, Papp, Csányi, Szabó - Vágó, Garcia.
Cserék: Stanovic, Czellér, Nagy, Diószegi, Hodászi, Németh.
Játékos-edző: Vágó Fanny
Gólszerzők: Papp (40.), Fenyvesi (56., 82.), Vágó (73.)

A spanyol élvonalba igazolt 15 éves labdarúgónk

Az álmok valóra válnak: Pethe Olívia Elizabeth a Valencia CF női csapatának játékosa lesz!

Két FTC-játékos a női válogatott keretében

Nagy Viktória és Könczeyné Fenyvesi Evelin játékára is számít Szarvas Alexandra szövetségi kapitány.

Magabiztos győzelem a Puskás Akadémia ellen

Női labdarúgóink továbbra is hibátlanok a bajnokságban.

Szoros meccsen jutottunk tovább a kupában

Női labdarúgócsapatunk 2-1-re győzött a PMFC otthonában, így bejutott a Simple Női Kupa 5. fordulójába.

Kiütéses győzelem a Viktória ellen

Női labdarúgócsapatunk 10-0-ra győzte le a Viktória FC-t a 3. fordulóból elhalasztott mérkőzésen.

Ismét győztek női labdarúgóink

Az FTC-Telekom ezúttal a PMFC-t múlta felül 2-1-re.

Fordítás után győzelem Kispesten

Női labdarúgóink 3-1-re nyertek a Honvéd otthonában.

Budapest Honvéd-FTC: szurkolói információk

Belépési, parkolási és fizetési információk női labdarúgócsapatunk hétvégi bajnokijára.