2023. április 29.
Magabiztos győzelem a DVTK otthonában
Női labdarúgócsapatunk Vágó Fanny duplájával, valamint Csigi és Pusztai találatával 4-0-s győzelmet aratott.

Magyar bajnoki és listavezető női labdarúgócsapatunk az időjárás miatt előbb félbeszakított, majd a hátralevő idővel lejátszott Kelen elleni győztes összecsapás után a DVTK együtteséhez látogatott a Simple Női Liga 19. fordulójában.

A mieink nagyszerűen kezdték a találkozót, majd egy Szabó-Vágó összjáték után utóbbi került helyzetbe, a hazai védelem csak szabálytalanul tudta megállítani, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. Csigi állt oda, majd magabiztosan lőtt a jobb felső sarokba (0-1). A folytatásban is a mieink domináltak, sorra alakítottuk ki a helyzeteket: a 35. percben Vágó Fanny egy nagyszerű szóló után 20 méterről a kapufát találta el.

Két perccel később ismét játékos-edzőnk került helyzetbe, de hiába cselezte ki a kapust és gurított a hálóba, a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. Másodpercekkel később Bradic egy az egyben vezette próbálkozott, de Ádám védett. Három perccel az első játékrész vége előtt azonban már ő is tehetetlen volt, Fenyvesi lágy emelése után Vágó lépett ki a védők között, majd egy nagyszerű labdaátvétel után lőtt a kapuba, ezúttal már szabályosan (0-2). Az első félidőben újabb helyzetet már nem tudtunk kialakítani, így 2-0-s előnnyel mentünk a pihenőre.

A szünetben három helyen változtattunk: Garcia, Bradic és Barker maradt az öltözőben, míg Pusztai, Nagy és Czellér érkezett.

A fordulás után ott folytattuk, ahol az első félidőben abbahagytuk: a 47. percben Szabó került helyzetbe, de a labda a lövés pillanatában felpattant előtte, így nem találta el a kaput. Három perccel később már nem volt hiba, egy nagyszerű támadás után szabálytalankodott a DVTK védelme, Vágó pedig szabadrúgásból volt eredményes (0-3). Az 57. percben Fenyvesi cselezte át magát a miskolci játékosokon, majd Pusztait szolgálta ki, aki a kapus mellett a bal alsó sarokba gurított (0-4). A hátralevő fél órában is maradta a ferencvárosi dominancia, de hiába a mezőnyfölény, újabb gólt már nem sikerült szerezni, így az FTC-Telekom 4-0-ra győzött a DVTK otthonában.

Női labdarúgás,
Simple Női Liga, 19. forduló

DVTK – FTC-Telekom 0-4 (0-2)
Miskolc, DVTK Edzőközpont

FTC-Telekom: Bíró – Csigi, Demeter, Szabó V. – Fenyvesi, Papp – Csányi (Túróczy, 65.), Vágó (Vincze, 56.), Barker (Czellér, 46.) – Garcia (Nagy V., 46.), Bradic (Pusztai, 46.)
Játékos-edző: Vágó Fanny

Az FTC-Telekom gólszerzői: Csigi (12. – büntető), Vágó (43., 53.), Pusztai (57.)

Egy félidő alatt eldőlt, legyőztük az Astrát

Kubassova 14 perc alatt mesterhármast lőtt, Diószegi és McFarland is betalált az 5-1-re megnyert bajnokin.

Indul a jegyértékesítés a női BL-selejtezőtornára

Szurkolói kártyával ingyen juthatnak hozzá a napijegyekhez, amelyekkel mindkét aznapi meccset megtekinthetik.

Alesia Garcia visszatért női labdarúgócsapatunkhoz

Az egyesült államokbeli támadó 2023 februárja és 2024 februárja között már erősítette együttesünket.

Sikeresen kezdték az idényt női labdarúgóink

Együttesünk az MTK-t verte 2-0-ra.

Mókás csapatépítőt tartottak női labdarúgóink

Mezőkövesden edzőtáboroztak női csapatunk tagjai, akik BL-főtáblás szereplésről álmodoznak – VIDEÓ!

Egy gól döntött a Topolya ellen

Utolsó felkészülési mérkőzését játszotta női labdarúgócsapatunk, Nagy Vanessza góljával győztünk.

REMEK GYŐZELEMMEL ZÁRULT AZ EDZŐTÁBOR

U17-es csapatunk elsöprő sikerrel zárta a mezőkövesdi felkészülést.

Ötöt lőttünk a Szabadkának

Harmadik nemzetközi mérkőzését játszotta női labdarúgócsapatunk, a találkozó 5-2-es Fradi-győzelemmel zárult.