archív anyag
Honlapunk 2019. február 25-én megújult, de nem hagyjuk veszni a korábbi cikkeinket! Az itt látható anyag archív írás, ezért előfordulhat, hogy a benne található képek, illetve tartalmi beágyazások az új cikkektől eltérően jelennek meg.
2016. május 18.
KUPAGYŐZTES!
Női labdarúgó-csapatunk 5-0-ra legyőzte a Magyar Kupa fináléjában a Honvédot, így megvédte címét!

A mérkőzést megelőzően

Női labdarúgó-csapatunk tavaly a bajnokságot és a kupát is megnyerte. A fináléba idén is mindkét sorozatban eljutottunk, a bajnoki döntő sikerrel zárt első meccse után pedig szerdán 18.00-kor a kupáért is harcba szállunk.

Ellenfelünk a másodosztályú Budapest Honvéd lesz, amely a döntőig vezető úton két élvonalbeli csapatot búcsúztatott: a Kókát (FTC II) és a Győrt.

A finálét a felújított szolnoki Tiszaligeti Stadionban rendezik.

Ahogy Dörnyei Balázs megígérte, kezdőcsapatunk több helyen is változott a vasárnapihoz képest: a kezdőtizenegy tagja Németh Júlia, Gruber Brigitta, Horváth Zsófia, Szabó Dorottya, Bognár Enikő, Kocsán Petra és Sladjana Bulatovic is. A cserepadon Samu, Orji, Mosdóczi, Csigi, Vidovenyecz, Nagypál és Zágor vár bevetésre.

A lányok már melegítenek a hamarosan kezdődő összecsapásra...

1. félidő

A mieink fekete mezben és zöld nadrágban, az ellenfél tiszta fehérben játszik. A Honvéd kezdte a döntőt.

A harmadik perc végén Cankovic beadása okozta az első veszélyt, de Addo elől Gula kifejelte a labdát.

Gruber indítása gólhelyzetben találta Kocsánt, de nem sikerült jól a labdaátvétel.

A 12. percben Cankovic indításával Gruber tört be a 16-oson belülre, Addóhoz passzolt, majd végül Fenyvesi lőhetett, de kapu fölé ment a kísérlet. Komoly lehetőség volt!

Cankovic szöglete után Bulatovic lőtt, kapu mellé.

A várakozásoknak megfelelően a mieink dominálnak, de az első negyedóra végéhez közeledve nincs gól.

Zlidnis remekül indította Bulatovicot, montenegrói támadónk azonban kapu fölé emelt.

A 18. percben Kocsán tört be remekül a bal szélen, középen Bulatovic kapta a labdát, lövése azonban kifelé pattant a kapufáról.

Ismét Bulatovic, ezúttal Addo szöglete után fejelt, de Farkas kezébe.

A 23. percben Várkonyi próbált kapura lőni 35 méteres szabadrúgásból, de fölé szállt a labda.

A 31. percben Cankovic szöglete után egy fehérmezes fejéről pattant veszélyesen a labda. Az újabb sarokrúgást lehúzta Farkas.

GÓL! Zlidnis remek indítása után Bulatovic az átvétellel két védőt csapott be, majd ballal higgadtan a jobb alsóba tekert.

Ott lehetett volna a második! Kisebb kavarodás után Bulatovic lőtt mellé.

GÓL! Bulatovic ugratta ki Fenyvesit, aki jobbal lőtt a kapuba.

A 44. percben Addo szögletét kifejelték, Cankovic lövése levágódott, majd Kocsán próbálta kapura szúrni a labdát, de Farkas védett.

Cankovic indította Bulatovicot, aki egy csel után mellé lőtt. Ez volt az első félidő utolsó megmozdulása, a szünetben két góllal vezetünk a Magyar Kupa döntőjében.

2. félidő

Egyik csapat sem cserélt a szünetben.

Tizenegyes! Addóval szemben szabálytalankodott a Honvéd. Cankovic gyengén lőtte azonban a büntető, így Farkas könnyedén védett, marad a 2-0.

Kocsán és Bulatovic szép összjátéka után utóbbi adott volna középre, de Nagy blokkja után visszapattant támadónkra a labda.

Az 58. percben Fenyvesi cselezte helyzetbe magát, a döntő pillanatban azonban hosszan tolta meg a labdát, így szerelt a védő.

Cserélünk: Addo helyét Orji veszi át. Bulatovic hátrébb lép egy sorral.

Nigériai támadónk azonnal gólt szerezhetett volna: Cankovic beadása épp csak egy hajszállal volt túl magas.

A 63. percben Kocsán cselezett befelé, majd 20 méterről kapu fölé lőtt.

Egy perccel később Szabó beadása után Fenyvesi fejelt kapura, Farkas védett.

Várkonyi majdnem a félpályáról ívelt kapura szabadrúgásból, Németh résen volt, és fogta a labdát.

Kettős csere: Csigi és Zágor a pályán, Cankovic és Zlidnis számára fejeződik be a kupadöntő.

Hatalmas helyzet maradt ki: Bulatovic-Zágor-Orji volt a labda útja, támadónk elvitte a kapus mellett a labdát, azonban lövését a gólvonalról mentette Nagy, az ismétlés pedig az oldalhálóban kötött ki.

GÓL! Orji vitte le az alapvonalig a labdát, majd Zágorhoz passzolt, aki az üres kapuba helyezett.

Zágor két szép csellel hozta magát helyzetbe, mielőtt buktatták. A 25 méteres szabadrúgást is ő vállalta, de Farkas hárított.

Kocsán osztott ki egy kötényt a jobb szélen, majd Orji felé adott be, előle azonban mentett Gyöngyösi.

Átlövésekkel próbálkozunk, de sem Zágor, sem Orji nem talált kaput.

GÓL! Zágor beadása után Orji fejelt a felső lécre, majd Kocsán emelte kapura a labdát, védő és kapus pedig egymást zavarták, így egyikük sem tudott menteni.

A 89. percben Orji Zágor újabb beadásából már a kapuba fejelt, de les miatt érvénytelen a találat.

Két perc a hosszabbítás.

Ráadás a ráadásban: Bulatovic adott be jobbról, Zágor fejelt, a labda pedig Gyöngyösin megpattanva jutott a hálóba.

És ez a vége: 5-0-s győzelemmel védtük meg a Magyar Kupát!

Magyar Kupa-döntő
FTC–Budapest Honvéd 5-0 (2-0)
FTC:
Németh J. – Gruber, Horváth Zs., Zlidnis (Csigi, 66.), Szabó D. – Bognár, Fenyvesi – Cankovic (Zágor, 66.), Addo (Orji, 58.), Kocsán – Bulatovic
Honvéd: Farkas – Gyöngyösi, Nagy B., Gula, Malinovszky (Wittner, 79.) – Horváth H. (Tóth A., 71.), Krár, Görög, Pári – Várkonyi – Kovács N. (Romanoczki, 76.)
Gól: Bulatovic (35.), Fenyvesi (40.), Zágor (76., 92.), Kocsán (87.)
Sárga: Várkonyi (36.)

Ismét győztek női labdarúgóink

Az FTC-Telekom ezúttal a PMFC-t múlta felül 2-1-re.

Fordítás után győzelem Kispesten

Női labdarúgóink 3-1-re nyertek a Honvéd otthonában.

Budapest Honvéd-FTC: szurkolói információk

Belépési, parkolási és fizetési információk női labdarúgócsapatunk hétvégi bajnokijára.

Négygólos győzelem a Soroksár ellen

Nagy Vanessza duplázott, Csigi és McFarland is eredményes volt a 4-0-ra megnyert hazai bajnokin.

Vereség a BL selejtezőjében

Női labdarúgócsapatunk 2-0-ra kikapott a Vorszkla Poltavától, ezzel véget ért a BL-szereplése.

„Megugorhatunk egy szintet, amit eddig nem sikerült”

Női labdarúgócsapatunk vezetőedzője a csapategységben bízik a BL-selejtező minitorna döntője előtt.

Edwards: „Sokat beszéltünk a mentális tényezőről”

A Flora Tallinn ellen duplázó játékosunk már várja a szombati, BL-továbbjutásról döntő összecsapást – VIDEÓ!