2024. július 12.
Kiütéses győzelmet aratott a női válogatott
Nemzeti együttesünk Eb-selejtezőn 5-0-ra verte Azerbajdzsánt.

A magyar női labdarúgó-válogatott Azerbajdzsán vendégeként lépett pályára az Európa-bajnoki selejtező ötödik fordulójában. Az FTC-t Fenyvesi Evelin képviselte, aki kezdőként végigjátszotta a mérkőzést. Együttesünk már a találkozó elején magához ragadta a kezdeményezést, a 12. percben Pusztai Sára szögletét követően Csiszár Henrietta fejelt kevéssel a kapu fölé. A 21. percben egy magyar szabadrúgást követően Csiki Anna révén vezetést a magyar csapat (0-1), majd a következő percben Pápai Emőke veszélyeztette két méterről az ellenfél kapuját, de egy azeri védő tisztázott.

A 32. percben megduplázta előnyét a magyar válogatott, Kaján Zsanett az ellenfél több védőjét is kicselezve helyezte a labdát a hálóba (0-2).

A térfélcsere után nem kellett sokat várni az újabb magyar találatra, Pápai Emőke az 53. percben a tizenhatoson belülről bombázott az azeri kapuba (0-3). Az első és egyetlen veszélyes azeri helyzetre az 59. percig kellett várni, de az ellenfél lövése a lécen csattant. A 61. percben Pápai Emőke újabb bombáját tolta szögletre az azeriek kapusa. Válogatottunk a hajrában sem állt le, a csereként beállt Siklér Kinga 91. és 94. percben szerzett két góljával tette fölényessé a sikert.

A női válogatott kiütéses, 5-0-s győzelmével, valamint Törökország Svájc elleni vereségével a magyar együttes feljött az Eb-selejtező B divízió 1. csoportjának második helyére. A mieinkre már csak egy mérkőzés vár a csoportkörben, négy nap múlva, július 16-án 19 órakor Törökországot fogadjuk a gyirmóti Alcufer Stadionban, a tét a csoport második helye lesz.

Női labdarúgás,
Európa-bajnoki selejtező, 5. forduló

Azerbajdzsán-Magyarország 0-5 (0-2)

Magyarország: Szőcs Réka - Öreg Cintia (Kovács Laura, 64.), Turányi Lilla, Papp Luca, Németh Diána - Csiszár Henrietta (Nagy Fanni, 64.) - Csiki Anna (Szabó Viktória, 73.), Pusztai Sára (Németh Hanna, 84.), Fenyvesi Evelin, Kaján Zsanett - Pápai Emőke (Siklér Kinga, 84.)

Gólszerzők: Csiki Anna, Kaján Zsanett, Pápai Emőke, Siklér Kinga (2x)

Újra edzésben női labdarúgócsapatunk

Címvédő női együttesünk visszatért a Kocsis Sándor Sportközpontba.

Nadja Sztanovics távozik női csapatunktól

A montenegrói válogatott labdarúgó tavaly nyár óta erősítette az FTC-Telekomot.

Távozik Bíró Barbara

Két szezon után az ETO FC Győr együttesénél folytatja pályafutását női csapatunk korábbi kapusa.

Budapesten lesz a BL-selejtező, megvannak az ellenfelek

Sorsoltak az UEFA Női Bajnokok Ligájában.

Három játékossal erősített bajnokcsapatunk

Németh Adél, Nagy Vanessza és Zágonyi Barbara és is az FTC-Telekomban folytatja pályafutását.

Távozik Csányi Diána

A svájci első osztályú FC Zürichnél folytatja karrierjét női labdarúgócsapatunk korábbi játékosa.

Távozik Papp Luca

Magyar válogatott játékosunk a kétszeres Bajnokok Ligája-győztes német Wolfsburgnál folytatja pályafutását.

„Most már edzőként is bajnok vagyok, ami óriási dolog!”

Nehézségekkel tarkított út a bajnoki címig – nagyinterjú női labdarúgóink vezetőedzőjével, Albert Flóriánnal.