2023. március 19.
Sorozatban harmadszor nyert az FTC II
Pintér Dániel duplázott, Mergl Szabolcs kapott gól nélkül hozta le a Hódmezővásárhely elleni meccset.

A Majosi SE hazai, valamint a Kecskeméti TE II idegenbeli legyőzése után vasárnap vendéglátóként, a Hódmezővásárhelyi FC ellen folytatta szereplését az FTC II férfi labdarúgócsapata. Tartalékcsapatunk kezdője csupán egy helyen tért el a múlt héten látotthoz képest, így ismét kezdőjátékosként kapott helyet a 17 éves Manner Balázs is, aki csütörtök este még a Bayer Leverkusen ellen szerepelt az UEFA Európa Liga nyolcaddöntőjében.

Pintér Dániel révén már a 6. percben megszereztük a vezetést, majd a 30. minutumban az idén igazolt olasz légiós, Simone Trimboli góljával dupláztuk meg az előnyt (2-0). A szünetben nem cserélt csapatunk vezetőedzője, Korolovszky Gábor, igaz, nem is volt oka rá. A térfélcserét követően ugyan adódtak lehetőségek az ellenfél előtt is, Mergl Szabolcs kapott gól nélkül zárt, a végeredményt végül hat perccel a rendes játékidő vége előtt Pintér Dániel találata alakította ki. Ezúttal 3-0-ra győzött, és már három mérkőzés óta hibátlan az FTC II!

- Egy feljutásért harcoló csapattal játszottunk, nagyon motivált, eredménycentrikus, jó teljesítményt nyújtottunk vasárnap. A srácok sok munkát tettek bele a téli felkészülésbe, ennek eredményeit már az elmúlt hetekben is lehetett látni. Jól játszottunk, több ellentámadást is vezethettünk. Noha az ellenfélnek is megvoltak a lehetőségei a második félidőben, összességében nagyon jó volt ma a kispadon ülni. Nemcsak a győzelem, hanem amiatt is, hogy ismét több 16-18 éves fiatalember kaphatta meg a lehetőséget az NB III egyik legjobbja ellen. Külön öröm, hogy bár Pintér Dániel régóta adós volt a gólokkal, most duplázni tudott. Nagy lépést tettünk előre - összegzett Korolovszky Gábor.

Folytatás március 26-án, vasárnap, akkor a Meton-FC Dabas SE vendégei leszünk.

NB III Közép csoport, 26. forduló

FTC II–Hódmezővásárhelyi FC 3-0 (2-0)

Budapest, FTC-MVM Népligeti Sportközpont. Játékvezető: Szigetvári Márk

FTC II: Mergl – Kaján, Say Shadirac Chyreme, Cubra, Lukács – Tóth A. (Pajti, 87.), Pintér D., Trimboli (Mazzonetto A., 78.) – Manner (Mazzonetto N., 87.), Varga Z. (Ladányi, 78.), Pócsik (Jones, 62.). Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Gólszerzők: Pintér (6., 84.), Trimboli (30.)

Hátrányból felállva legyőztük a PTE-t

Hiába vezettek a hazaiak, az FTC az első félidőben egyenlített, a fordulás után pedig lezárta a találkozót.

NB III: Döntetlen a Majosi SE ellen

Második csapatunk ikszelt a bonyhádiak ellen.

Siófokon is győzött az FTC II

Második számú labdarúgócsapatunk 2-1-es sikert aratott a Balaton partján az NB III 9. fordulójában.

FTC II: Döntetlen a Dunaharaszti ellen

Második számú labdarúgócsapatunk 1-1-et játszott hazai pályán a bajnokság 8. fordulójában.

Négy perc alatt fordítottunk és győztünk Pakson

NB III-as labdarúgócsapatunk korán hátrányba került, de két gyors góllal fordított, így 2-1-re győzött.

NB III: döntetlen a Szekszárd ellen

Tartalékcsapatunk 1-1-es döntetlent játszott a Szekszárd ellen a bajnokság 6. fordulójában.

NB III: Két góllal vertük a Főnixet

Második számú labdarúgócsapatunk sikerével fellépett a tabella második helyére.

Hétgólos meccsen, ötöt rúgva nyertünk Pécsen

Az FTC II labdarúgócsapata folytatta remek sorozatát az NB III-ban, ezúttal a Pécset győzte le 5-2-re.