2021. május 9.
NB III: vereség Pesterzsébeten
Második számú csapatunk 2-1-es vereséget szenvedett az ESMTK vendégeként az NB III Közép csoportjában.

Második számú labdarúgócsapatunk az ESMTK vendégeként lépett pályára vasárnap késő délután Pesterzsébeten az NB III Közép csoportjának 34. fordulójában.

Máté Csaba együttese hamar, már a mérkőzés ötödik percében hátrányba került, egy védőn megpattanó labda került szerencsétlen körülmények között Oroszi kapujába. (1-0) Ezután mezőnyfölényben játszott az FTC II, de kevés gólhelyzetet tudott kialakítani. Ennek ellenére mégis egyenlítés lett az erőfeszítések jutalma, egy Zyen Jones elleni szabálytalanságot követően a 24. percben Pócsik Botond értékesítette a jogosan megítélt büntetőt. (1-1) Nem sokáig örülhettünk viszont az egyenlítésnek, a 29. percben ugyanis ismét kihagyott a védelmünk, amit Kovács Dániel használt ki. (2-1)

A második félidőben az ESMTK teljesen átadta a területet és visszahúzódott a saját térfelére, de hiába a mieink sorozatos akciói, az utolsó passzokba rendre hiba csúszott, így nem jött össze az egyenlítés.

„Az ellenfél korai gólja nagyban meghatározta a mérkőzés további menetét, utána kevesebb terület nyílt mögöttük, zártabban védekeztek. Próbáltunk sok passzal odaérni a kapujuk elé, de az utolsó kulcspasszokba, a beadásokba rengeteg hiba csúszott. Így egy döntetlenszagú mérkőzésen nyertek a hazaiak, amihez gratulálok nekik. Ami a mi csapatunkat illeti, kicsit több szenvedéllyel kell pályára lépni Ferencváros-mezben” – értékelt a találkozót követően Máté Csaba, az FTC II vezetőedzője.

Csapatunk ezzel 34 fordulót követően az 5. helyen áll a tabellán. Az FTC II legközelebb május 12-én szerdán 17-30-tól fogadja a Dabas-Gyón csapatát az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban.

Férfi labdarúgás, NB III Közép csoport, 34. forduló
ESMTK – FTC II 2-1 (2-1)
FTC II: Oroszi – Orosz (Katona, 60.), Könczey, Arday, Vida – Szabó L. (Juhász, 72.), Szabó R., Hajdú – Jones, Pócsik, Mazzonetto N. (Nagy O., 60.). Vezetőedző: Máté Csaba.
Gólok: Soós (5.), Kovács D. (29.), illetve Pócsik (24., 11-esből)

Négygólos győzelemmel zártuk az idényt

Az FTC II 4-0-ra nyert a Paks II ellen a labdarúgó NB III Dél-Nyugati csoportjának utolsó fordulójában.

Vereséget szenvedtünk Nagykanizsán

Az FTC második számú labdarúgócsapata idegenben 3-1-re kikapott a Nagykanizsától.

Négy gólt szerezve nyertünk a rangadón

Az FTC második számú labdarúgócsapata hazai pályán 4-0-ra legyőzte a Dunaföldvárt.

Hátrányból felállva győzött az FTC II

NB III-as labdarúgócsapatunk egygólos hátrányból Manner és Horváth góljával fordított és nyert 2-1-re.

NB III: Győzelem a PTE-PEAC ellen

Második számú labdarúgócsapatunk 2-1-es győzelmet aratott a pécsiek ellen.

NB III: Vereség a Szentlőrinc otthonában

Második csapatunk 6-2-es vereséget szenvedett.

NB III: Győzelem az Érd ellen

Második csapatunk 3-0-ra verte az Érdet.

NB III: Kétgólos vereség Kaposváron

Második számú labdarúgócsapatunk 2-0-ra maradt alul a Kaposvári Rákóczi vendégeként.