2021. április 25.
Két gyors Pócsik-gól után magabiztos győzelem
Tartalékcsapatunk korán megszerezte a vezetést, végig előnyben futballozva győzött vasárnap.

Az NB III Közép csoportjában szereplő FTC II vasárnap hazai pályán, az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban lépett pályára a tabella második felében álló Vác ellen. Pócsik Botond révén hamar megszereztünk a vezetést: játékosunk Leandro passza után higgadtan gurított a kapuba a 3. minutumban (1-0).

Tíz perccel később Hajdú Roland egy mélységi beindulást követően kicselezte védőjét a büntetőterületen belül, majd továbbított az első gólt jegyző Pócsiknak, aki ezúttal sem hibázott, a hosszú sarokba lőve duplázta meg együttesünk és önmaga góljainak számát (2-0).

A gyors gólokra még tudott válaszolni az ellenfél, amely a 27. percben egy pontrúgás után vette be a Fradi kapuját. Nagy Gábor szépített (2-1), ezt követően az első félidőben már nem változott az állás.

A térfélcserét követően csapatunk kontrolálta a játékot, a harmadik találat pedig le is zárta a legfontosabb kérdést: a 71. percben Zyen Jones ugratta ki Nicoló Mazzonettót, aki a kapussal szemben állva is higgadt maradt és értékesítette helyzetét (3-1).

- Eleinte a játékunk is rendben volt, jó helyeken szereztünk labdát, ígéretes támadásokat vezettünk, abszolút megérdemelten volt nálunk a kétgólos előny. Ezt követően mintha kicsit elkényelmesedtünk volna, helyenként könnyelműek voltunk, sok labdát veszítettünk. Egy pontrúgást követően szépítettek a vendégek, ez után azért kicsit idegesebbé vált az egész, nem volt meg az mezőnyfölény, amit szerettünk volna – kezdte értékelését az FTC II vezetőedzője, Máté Csaba. - A második félidőt kontrolláltuk, úgy gondolom, hogy a harmadik gól végleg el is döntötte a meccs sorsát. További gólokat is szerezhettünk volna, de a helyzeteknél talán egy kicsit önzőbbek voltunk a kelleténél. A meccs egészét tekintve megérdemelten győztünk.

Az FTC II a következő játéknapon, április 28-án, szerdán a Hódmezővásárhely vendége lesz.

Férfi labdarúgás, NB III Közép csoport, 31. forduló

FTC II–Vác FC 3-1 (2-1)

Budapest, FTC-MVM Népligeti Sporttelep. Játékvezető: Juhász Dávid

FTC II: Oroszi – Könczey (Orosz, 79.), Molnár T., Arday, Vida – Leandro, Szabó R. (A. Mazzonetto, 62.), Hajdú (Katona, 69.) – Jones, Pócsik, Szabó L. (N. Mazzonetto, 46.)

Gólszerzők: Pócsik (3., 13.), N. Mazzonetto (71.), illetve Nagy G. (27.)

Négygólos győzelemmel zártuk az idényt

Az FTC II 4-0-ra nyert a Paks II ellen a labdarúgó NB III Dél-Nyugati csoportjának utolsó fordulójában.

Vereséget szenvedtünk Nagykanizsán

Az FTC második számú labdarúgócsapata idegenben 3-1-re kikapott a Nagykanizsától.

Négy gólt szerezve nyertünk a rangadón

Az FTC második számú labdarúgócsapata hazai pályán 4-0-ra legyőzte a Dunaföldvárt.

Hátrányból felállva győzött az FTC II

NB III-as labdarúgócsapatunk egygólos hátrányból Manner és Horváth góljával fordított és nyert 2-1-re.

NB III: Győzelem a PTE-PEAC ellen

Második számú labdarúgócsapatunk 2-1-es győzelmet aratott a pécsiek ellen.

NB III: Vereség a Szentlőrinc otthonában

Második csapatunk 6-2-es vereséget szenvedett.

NB III: Győzelem az Érd ellen

Második csapatunk 3-0-ra verte az Érdet.

NB III: Kétgólos vereség Kaposváron

Második számú labdarúgócsapatunk 2-0-ra maradt alul a Kaposvári Rákóczi vendégeként.