2022. október 11.
Zachariassen, a húzóember – VIDEÓ!
A norvég középpályás az idei szezonban minden sorozatot figyelembe véve 16 mérkőzésen hét gólt szerzett.

Drukkereinknek aligha kell bemutatnunk bajnoki címvédő és kupagyőztes együttesünk „norvég motorját”, a középpályán és a pálya szélén folyamatosan robotoló Kristoffer Zachariassent, aki idővel bizonyította, hogy egy kiváló, fáradhatatlan és gólerős játékos.

A duplázással zárult 2021/22-es idény után a norvég középpályásnak nem lehetett más célja a következő szezonra, minthogy gólerős formáját átmentve segítse együttesünket. Jelentjük: sikerült! Zachariassen nagyszerűen kezdte a 2022/23-as futballidényt, hiszen a Bajnokok Ligája első selejtezőkörében a kazah Tobol ellen gólpasszt jegyzett, míg a második körben oda-vissza eredményes volt a pozsonyi Slovan ellen, főszerepet vállalva a szlovák bajnok kiejtésében.

A BL-selejtezőhöz hasonlóan a bajnokságban sem maradt adós a gólokkal. A nyitófordulóban a Puskás Akadémiát fogadtuk a Groupama Arénában, és amikor már szinte mindenki elkönyvelte a gól nélküli döntetlent, a 94. percben az ő fejese jelentette a különbséget, így győzelemmel indítottuk a címvédő hadjáratot.

Zachariassen öröme a Puskás Akadémia ellen megnyert bajnokin

A folytatásban sem maradt adós a gólokkal, hiszen előbb a Vasas ellen 1-0-ra megnyert bajnokin szállította a mieinknek a három pontot, majd az Újpest elleni 6-0 alkalmával ő kezdte meg a gólgyártást – emellett egy gólpasszt is feljegyezhettünk a neve mellé. Bár a következő fordulóra pihenőt kapott, 2022. október 9-én, a DVSC ellen (2-0) ő tette fel az i-re a pontot.

Kristoffer Zachariassen minden sorozatot figyelembe véve (BL-selejtező, UEL-csoportkör, NB I, MMK) eddig összesen 16 alkalommal lépett pályára a 2022/23-as szezonban (1091 percet töltött a pályán), ezeken pedig hétszer volt eredményes és 3 gólpasszt jegyzett, és bár a lejátszott percek tekintetében csak a 8. helyen áll csapatrangsorunkban (Dibusz, Traoré, Knoester, Civic, Laidouni, Tokmac és Samy Mmaee előzi meg), a házi góllövőlistán második (csak Traoré volt nála eredményesebb, ő 12 gólt szerzett).

Íme, Kristoffer Zachariassen eddigi góljai az idei szezonban

Véget ért az Európa-bajnokság Magyarország számára

Nem a magyarok számára alakultak az eredmények az utolsó két csoportban, így a mieink búcsúztak a tornától.

Négy játékosunk is profi szerződést kapott

U19-es labdarúgócsapatunk alapemberei továbbra is az NB III-as együttesünket erősítik.

Isten hozott itthon, Barna!

A klubunk és a magyar fociválogatott csatára az Eb-n történt súlyos sérülése után szerdán hazatért.

„A pályán lévő energiát a szurkolóknak is érezni kell!”

A Fradi TV kamerái vezetőedzőnket, Pascal Jansent követték az edzőtáborban – VIDEÓ!

Julian Koch: ,,A sérülés utáni napok a legnehezebbek”

Korábbi védőnk szurkol Varga Barnabásnak, hogy mihamarabb felépüljön.

Marco Rossiék meglátogatták Varga Barnabást

A játékosok képviseletében Botka Endre ment be a kórházba.

Videó: Délelőtt kapuralövés, este konditerem

Hétfőn is két edzésen vett részt labdarúgócsapatunk Bad Radkersburgban.

"Köszönjük a rengeteg üzenetet"

Varga Barnabás túl van a műtéten. Erről gólkirályunk párja számolt be a FradiMédiának.