
Labdarúgónk, Lovrencsics Gergő a szlovákok elleni vesztes találkozót követően végigjátszotta a tavalyi vb döntőse, Horvátország elleni összecsapást is. Ez már sokkal jobban sikerült a válogatott számára, ugyanis óriási meglepetésre 2-1-re nyert nemzeti csapatunk, melyben Varga Roland is játszott 50 percet.
Nemcsak a válogatott, Lovrencsics is kiemelkedőt nyújtott, jobbhátvédünk több parádés szerelést is bemutatott, és a támadásokban is segíteni tudta a Marco Rossi vezette együttest.
Teljesítményére pedig egy nemzetközi labdarúgással foglalkozó oldal is felfigyelt, a onefootball.com ugyanis beválasztotta az EB-selejtezős álomcsapatába! A portál nem fukarkodott a dicsérő jelzőkkel, mint írják:
Játékosunk igazi világsztárok mellett kapot helyet a legjobb tizenegyben! A névsor a világ egyik legértékesebb kapusával, a Milan játékosával, Gianluigi Donnarummával kezdődik. Lovrencsics mellett a védelembe a walesi Chris Mepham, a Barcelona francia hátvédje, Samuel Umtiti és a hollandok elleni mérkőzés legjobbja, a német Nico Schulz került be.
A középpályán Premire League-sztárok kaptak helyet, a Manchester City ukrán futballistája, Oleksandr Zinchenko, valamint a két Chelsea-sztár, az angol Ross Barkley és 100. válogatottságát ünneplő belga, Eden Hazard.
A támadósorba is maradtak még nagy nevek, a Juventus fiatal tehetsége, Moise Kean, aki az első két válogatott meccsén két gólt szerzett, a hét során négyszer is eredményes Raheem Sterling, a Manchester City angol támadója, valamint a Chelsea centere, a francia válogatott harmadik legeredményesebb játékosává avanzsáló Olivier Giroud.
Illusztris társaságba került tehát játékosunk, de a hétvégi teljesítményét látva mindenképp megérdemelt az elismerése!
A ONEFOOTBALL.COM EB-SELEJTEZŐS ÁLOMCSAPATA
Donnarumma (olasz) - LOVRENCSICS (magyar), Mepham (walesi), Umtiti (francia), Schulz (német) - Zinchenko (ukrán), Barkley (angol), Hazard (belga) - Kean (olasz), Sterling (angol), Giroud (francia)
Dibusz végigjátszotta a mérkőzést, Tóth és a válogatottban debütáló Szalai csereként lépett pályára.
A magyar válogatott szövetségi kapitánya elmondta, mit vár el csapatától Svédország és Azerbajdzsán ellen.
Hat magyar bajnoki cím, egy MK-siker, egy BL-, négy UEL- és egy EKL-főtábla után távozik Eldar Civic.
A friss BL-győztes párizsiak szakembere egyesületünket méltatta a Groupama Arénában – EXKLUZÍV INTERJÚ!
Június 18-án, szerdán sorsolják a második forduló párosításait, július 22-23. és július 29-30. a meccsnapok.
Közös meccsnézés a szentélyben, örömmámor, szívhez szóló beszédek a bajnokavatón – VIDEÓ!
Dibusz Dénes osztotta meg gondolatait a svédek elleni felkészülési válogatott mérkőzés előtt.
Korábbi védőnkkel a 2026-os világbajnokság mellett a benne élő Fradi-élményeiről is beszélgettünk – INTERJÚ!