2024. június 4.
Válogatott: vereség Írországban
Varga Barnabás kezdőként, Dibusz Dénes és Botka Endre csereként kapott szerepet a mérkőzésen.

A magyar labdarúgó-válogatott 2-1-es vereséget szenvedett felkészülési meccsen Írország ellen. A mieink 14 mérkőzéses veretlenségi szériával érkeztek a dublini találkozóra, amely az utolsó előtti felkészülési mérkőzése volt Marco Rossi szövetségi kapitány együttesének a németországi Európa-bajnokság előtt. Az olasz szakember a Ferencvárosból Varga Barnabásnak szavazott bizalmat a kezdőcsapatban, Dibusz Dénes és Botka Endre pedig csereként kapott szerepet.

A második percben Sallai futott el a jobb szélen, remekül adott középre, ahol Nego lőhetett, de az írek kapusa hárított. Tíz perccel később ismét Nego került helyzetbe, Varga Barnabástól kapott jó passzt, de a szélsőnek nem sikerült betalálnia. A 24. percben Schäfer szólóját követően gólhelyzetbe került, de mellé lőtt. Öt perccel később Szoboszlai jó ütemben szöktette a bal oldalon felfutó Kerkezt, akinek a lövését bravúrral védte az írek kapusa. A 36. percben megszerezték a vezetést az írek: Smallbone beadását követően Idah fejelt Gulácsi hálójába (1-0). Nem sokáig örülhettek a hazaiak: a 40. percben egy lepattanó lövést követően Orbán fejelt középre, ahol Lang érkezett jól, s az írek kapujába talált (1-1).

A szünetben kettőt is cserélt Marco Rossi: Gulácsi Péter helyett Dibusz Dénes érkezett a kapuba, míg Botka Endre Negót váltotta. Az 56. percben Sallai lövése után kellett mentenie Kellehernek. Egy perccel később Schäfer révén veszélyeztettünk, de az írek kapusa ismét védett. A 76. percben Szoboszlai veszélyes beívelése után Scales mentett szögletre. Néhány perccel később Willi Orbán került helyzetbe, de nem sikerült bevennie az írek hálóját. Kellehernek több bravúrt is be kellett mutatnia. Hiába támadtunk többet, játszottunk veszélyesebben, s alakítottunk ki több helyzetet, végül az írek egy kontrából, a 92. percben megszerezték a győztes gólt Parrott révén (2-1). A mieink 14 meccs után először szenvedtek vereséget.

A magyar válogatott szombaton, 18 órakor fogadja Izraelt Debrecenben, ez lesz a nemzeti csapat utolsó mérkőzése az Eb előtt.

(Borítókép: MTI/Illyés Tibor)

Felkészülési férfi válogatott labdarúgó-mérkőzés

Írország–Magyarország 2-1 (1-1)
Dublin, Aviva Stadion. V.: Branco Godinho (portugál)

Írország: Kelleher – Coleman, Duffy (Scales, 46.), D. O'Shea – Doherty (O'Brien, 46.), Cullen (Knight, 79.), Smallbone, Brady (O'Dowda, 62.) – Azaz (Parrott, 62.), Idah (Obafemi, 72.), Szmodics
Ideiglenes szövetségi kapitány: John O'Shea

Magyarország: Gulácsi (Dibusz, 46.) – Lang (Balogh, 73.), Orbán, Dárdai M. – Nego (Botka, 46.), Nagy Á., Schäfer (Styles, 71.), Kerkez (Nagy Zs., 71.) – Sallai, Szoboszlai – Varga B. (Kleinheisler, 62.)
Szövetségi kapitány:
Marco Rossi

Gólok: Idah (36.), Parrott (92.) illetve Lang (40.)

Sárga lapok: Coleman (66.), Scales (78.), Knight (85.) illetve Szoboszlai (66.), Styles (92.)

______________________________________________________________________________________________

Szevikjanék is vereséget szenvedtek

Az örmény labdarúgó-válogatott futballistánkkal, Edgar Szevikjannal a kezdőcsapatban lépett pályára idegenben, a Szlovénia elleni felkészülési mérkőzésen. Szélsőnk 67 percet töltött a pályán. Nemzeti együttese 2-1-es vereséget szenvedett a találkozón.

FTC-Újpest: meccsnapi programok

Az idény első derbijén a Turizmus Napja tematikával készülünk szurkolóink számára.

Dán belső védőt igazoltunk

Stefan Gartenmann a dán FC Midtjyllandtól érkezik a Ferencvárosi Torna Clubhoz.

FTC-Újpest: Mutatjuk meccsnapi ajánlatunkat!

Az új idény első derbijén a Fradi terepmintás övtáskát vásárolhatják meg jelentős kedvezménnyel.

Fradi Kamion-kitelepülés a derbi előtt

Szurkolói Élmények és csapolt Fradi Lager a Groupama Arénánál.

Fiatal Fradi-szurkoló nyerte a Vespa motort

Illés Koppány és édesapja a Midtjylland elleni BL-mérkőzés előtt vehette át nyereményét - VIDEÓ!

Féláron a BL-meccsek 4 ezer Fradi-szurkolónak!

Négy hónapos kedvezményes RTL+ előfizetést ajándékozunk 4 ezer szurkolónknak: féláron nézhetik a BL-meccseket!

Sajtóakkreditáció az Újpest elleni bajnokira

A sajtó munkatársai augusztus 16., péntek 14.00-ig adhatják le akkreditációjukat a szombati mérkőzésre.

Botka: „Az első félidőben jöhetett volna a második gól”

Válogatott védőnk szerint a szurkolóknak is köszönhető az első félidőben mutatott remek játék – VIDEÓ!