2022. június 1.
Ukrán siker Skóciában, Zubkovék egy lépésre a vb-től
Yarmolenko, Yaremchuk és Dovbyk gólja döntött, Ukrajna készülhet a Wales elleni sorsdöntő mérkőzésre.

Amint arról korábban beszámoltunk, 13 játékosunk kapott meghívott hazája válogatottjának soron következő mérkőzéseire, köztük az az Oleksandr Zubkov is, akinek a 2022-es katari világbajnokság a tét, de ehhez előbb Skócián, majd Walesen keresztül vezet az út.

A vb-selejtezők elődöntőjében Skócia hazai pályán fogadta Ukrajnát, amely nem ijedt meg a feladattól, sőt, sokkal határozottabban játszott, mint a friss BL-ezüstérmes Robertsonnal felálló hazaiak. Az első helyzetre a nyolcadik percig kellett várni, amikor Tsygankov vette célba a felső sarkot, de Gordon nagyot védett. Szűk tíz perccel később Yarmolenko elé került egy lecsorgó, de a skót hálóőr ezúttal is hárított. Negyedórával később azonban már ő is tehetetlen volt, Yarmolenko emelte el felette a labdát (0-1). A szünetig újabb gól már nem született, így egygólos ukrán előnnyel mentek pihenőre a csapatok.

A fordulás után sem kellett sokat várni az első lehetőségre, Karavaev passza után Yaremchuk volt eredményes (0-2). A második vendég gól után magasabb fokozatra kapcsolt Skócia, de komoly helyzetet sokáig nem tudott kialakítani. A 78. percben Zubkov az első ukrán gól szerzőjét, Yarmolenkot váltotta. Egy perccel később a vendég védelem hibáját McGregor használta ki, ezzel pedig szépített Skócia (1-2), így nagy hajrára lehetett számítani. A hazaiak az utolsó másodpercig küzdöttek az egyenlítésért, de nem tudtak gólt szerezni, ellenben a 95. percben Dovbyk vitte be a kegyelemdöfést (1-3), így a Zubkovval felálló ukrán válogatott 3-1-re győzött, ezzel pedig bejutott a Wales elleni, világbajnoki szereplésről döntő fináléba.

Pascal Jansen: „A játékosaim rendkívül elszántak”

Soron következő hazai bajnokink előtt holland vezetőedzőnk mondta el várakozásait.

FTC–Fehérvár FC: meccsnapi programok

Következő hazai bajnokinkon a Közlekedés Napját ünnepeljük. Számos programmal várjuk a szurkolókat.

Sajtóakkreditáció a Nice elleni UEL-meccsre

A sajtó munkatársai október 22-e, kedd 16.00-ig adhatják le akkreditációjukat.

„Szeretnék segíteni a Fradinak a pályán kívül is”

Korábbi brazil labdarúgónk tervei szerint jövőre Magyarországra utazik – VIDEÓ!

„A mai napig érzem a szurkolók szeretetét”

Pinte Attila amikor csak teheti, a Groupama Arénában szurkol a Fradinak.

FTC-Fehérvár: ezúttal is vár a Fradi Kamion

Október 20-án, vasárnap a Fehérvár FC elleni bajnoki előtt csodálhatják meg országjáró járművünket.

Misidjan gólt lőtt a suriname-i válogatottban

A tunéziai Ben Romdhane csereként lépett pályára, az ecuadori Ramírez végig a kispadon ült.