
Három magyar bajnoki cím, két Európa Liga-csoportkör, egy BL-főtábla, valamint egy MOL Magyar Kupa-győzelem – ez Olekszandr Zubkov mérlege a Ferencváros színeiben. Az ukrán futballista három sikeres idényt követően távozik az FTC-től.
Zubkov 2019 nyarán szerződött csapatunkhoz. Első tétmérkőzésén, a Ludogorec elleni BL-selejtezőn rögtön góllal vette ki a részét a 2-1-es Fradi-sikerből, sőt: a visszavágón elért 3-2-es győzelemhez két assziszttal járult hozzá. Jó formáját átmentette a következő, Valletta elleni párharcra is, hazai 3-1-es győzelmünk alkalmával szintén kiosztott egy gólpasszt. Később, az EL-csoportkörös szereplésről döntő, Suduva elleni második találkozón pedig további kettőt.
A szélső amellett, hogy tagja volt az EL-főtáblás együttesnek, 28 bajnokin 9 gólt szerzett és 6 gólpasszt adott, így fontos láncszem volt címvédő együttesünkben. A MOL Fehérvár kapujába lőtt találata a bajnoki versenyfutás szempontjából is kulcsfontosságú volt.
A következő, 2020/2021-es szezon a Ferencváros és Zubkov számára is szintlépést hozott: együttesünk 25 év után először bejutott a Bajnokok Ligája legjobb 32 csapata közé, Zubkov pedig 2020. október 7-én bemutatkozhatott Ukrajna labdarúgó-válogatottjában! Az azóta 21-szeres válogatott futballista egy meccset leszámítva lehetőséget kapott a BL csoportkörében (a Dinamo Kijev elleni hazai 2-2-ből egy kulcspasszal vette ki a részét), míg az NB I-ben 25-ször lépett pályára sorozatban harmadszor is bajnok csapatunkban. Zubkov nagyon érezte a Fehérvár kapuját, 2021. április 25-én az ő két találatával nyertünk 2-1-re a MOL Aréna Sóstóban.
Az ukrán játékos az előző idényben is fontos csapattag volt, 20 bajnokin és három kupameccsen viselte a Fradi-mezt, emellett a BL-selejtezőjében hétszer, az EL-csoportkörben négyszer játszott. Ő készítette elő Aissa Laidouni győzelmet érő találatát a Bayer Leverkusen ellen. Harmadszor is magyar bajnok, valamint magyarországi pályafutása során először MMK-győztes lett.
További pályafutásához sok sikert kívánunk!
Május 10-én, szombaton 19.30-tól lépünk pályára a bajnokságban a Paks vendégeként.
A találkozó előtt az MVM C4-es szektornál Győrfi Pállal találkozhatnak 18.45 és 19.15 között.
Az idei Football Forum Hungaryn ezúttal is remek előadások várták a sportág szakembereit a Groupama Arénában.
Dibusz Dénestől, Tóth Alextől, Cebrail Makreckistől és Naby Keitától is megveheti új szezonbérletét.
Korábbi brazil játékosunkkal kedvenc fradis emlékéről és az utánpótlásról is beszélgettünk – EXKLUZÍV INTERJÚ!
Május 18-án, vasárnap 19.30-tól a Fehérvár FC-t fogadjuk a 2024/25-ös szezon utolsó hazai bajnokiján.
A Magyar Labdarúgó Szövetség kihirdette a MOL Magyar Kupa döntőjének pontos kezdési időpontját.
A Puskás Akadémia elleni bajnokinkon az édesanyák különleges pályaszéli VIP élménnyel gazdagodhatnak.