2024. szeptember 29.
Saldanha-show a Puskás Akadémia ellen
Férfi labdarúgócsapatunk brazil támadónk mesterhármasával 3-0-ra győzött, és újra az élen áll.

35-szörös bajnok férfi labdarúgócsapatunk a bajnokság nyolcadik fordulójában a Puskás Akadémiát fogadta a Groupama Arénában. Együttesünk a Dibusz – Gartenmann, Cissé, Raul Gustavo, Civic – Maiga, Abu Fani, Ben Romdhane – Traoré, Gruber – Varga B. kezdővel állt fel.

A találkozó kezdése előtt átadták a HSA Hónap Játékosa díjat, amelyet Dibusz Dénes vehetett át, mint augusztus hónap legjobbja.

Az első percben Duarte tüzelt Dibusz kapujára, de nem volt veszélyes, majd Nissila lövése Raul Gustavóról vágódott szögletre. A 15. percben Varga Barnabás indult meg, majd tette ki a labdát Grubernek balra, aki a középen érkező Abu Fanit hozta lövőhelyzetbe, izraeli válogatott játékosunk nagyjából 20 méterről eleresztett lövése kevéssel, de elkerülte Pécsi kapuját. A másik oldalon egy veszélyes beadás után Dibusz és Gartenmann együttes erővel hárított. Pár perccel később Levi lőtt, de Dibusz simán védett, a másik oldalon Traoré tévedett pár centit. A félidő vége felé közeledve jó helyről jutott szabadrúgáshoz a Puskás Akadémia, a kaputól mintegy 18 méterre Levi a rövidre lőtt, de Dibusz nagyot védett.

Ben Romdhane veszélyes beadásával indult a második játékrész, majd Traoré közeli lövését fogta a vendégek kapusa. A 64. percben hármat cseréltünk, jött Matheus Saldanha Varga Barnabás helyett, míg Kristoffer Zachariassen Traorét, Tosin Kehinde pedig Grubert váltotta. Ezt követően frissen beállt brazil támadónk az első labdaérintéséből gólt szerzett. Kehinde labdát szerzett a saját térfelünkön, majd remekül ugratta ki Saldanhát, aki elegánsan helyezte a labdát a kapuba (1-0). Nem sokkal később gólszerzőnk passzolt Kehindének, aki gyönyörű csellel játszotta tisztára magát, kiugratása azonban már nem volt jó. A 77. percben Pécsi hibázott nagyot a kapuban, Saldanha köszönte szépen az ajándéklabdát, és a kapuba passzolt (2-0), de itt még nem volt vége a Saldanha-shownak, gyönyörű mozdulattal született meg a harmadik találata (3-0). A mieink 3-0-ra győztek a Puskás Akadémia ellen. Jövő héten csütörtökön jöhet a Tottenham Hotspur elleni UEL-meccs.

Férfi labdarúgás, OTP Bank Liga, 8. forduló

FTC-Puskás Akadémia 3-0 (0-0)

Groupama Aréna, 11.767 néző. V.: Bogár

FTC: Dibusz – Gartenmann, Cissé, Raul Gustavo, Civic (Ramírez, 88.) – Maiga, Abu Fani (Pappoe, 88.), Ben Romdhane – Traoré (Zachariassen, 64.), Gruber (Kehinde, 64.) – Varga B. (Saldanha, 64.)

Vezetőedző: Pascal Jansen

Puskás Akadémia: Pécsi - Maceiras, Golla, Stronati, Nagy Zs. – Duarte, Plsek – Soisalo (Kerezsi, 78.), Nissila, Levi (Favorov, 78.) - Puljic (Colley, 70.)

Vezetőedző: Hornyák Zsolt

Sárga lapok: Maiga (41.), illetve Maceiras (44.), Favorov (81.), Stronati (85.)

Gólok: Saldanha (65., 77., 81.)

A triplázó Saldanha: „Ez üzenet volt a Tottenhamnek is”

Brazil csatárunk még soha nem szerzett három gólt egy meccsen, így még különlegesebb volt ez számára – VIDEÓ!

Indul a licit Saldanha három labdájáért

A meccslabdák megvásárlásával az Albert Alapítványt támogathatja.

„Saldanha különleges minőséget képvisel”

Pascal Jansen az egész csapatot dicsérte a Puskás Akadémia ellen aratott 3-0-s győzelem után.

HSA Hónap játékosa: Dibusz lett augusztus legjobbja!

Szurkolói szavazásunkon magyar válogatott kapusunkat látták augusztus hónap legjobbjának.

FTC-Puskás: parkolási lehetőségek

Három parkolót ajánlunk az autóval érkezők figyelmébe.

„Nagyon várjuk ezt a meccset”

Pascal Jansen szerint megfelelő választ kell adni az Anderlecht elleni mérkőzésre a Puskás Akadémia ellen.

Indul a jegyértékesítés a Paks elleni bajnokira

Férfi labdarúgócsapatunk október 6-án, vasárnap 18.00-tól lép pályára a Paks vendégeként.