Egykori remek játékosunk 1921-ben, Ruck Ferenc néven született Budapesten. Fiatal korában a Törekvésben futballozott, ám 17 évesen a Ferencvárosba igazolt, és attól a pillanattól kezdve megpecsételődött a sorsa.
Tizenhat éven keresztül szolgálta szeretett klubját labdarúgóként. Utóbbit fontos kiemelni, hiszen Feri bácsi Fradizmusa nem zárult le pályafutása befejezésével. Sőt, további 62 éven át, egészen haláláig hűséges szolgálója volt egyesületünknek.
Megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjét, a Magyar Fair Play díj életmű kitüntetését, és Budapest díszpolgárának is megválasztották.
Rudas Ferenc a Fradiban 367 alkalommal szerepelt, a mieinkkel bajnok, háromszoros Magyar Kupa-győztes lett. A válogatottban 23-szor játszott, általános vélemény volt, hogy ha nincs súlyos sérülése, az Aranycsapatnak is tagja lehetett volna.
Rudas Ferenc az ÉDOSZ- és a Kinizsi-korszakban is kitartott klubunk mellett. Fradizmusával minden szurkolónknak, hűségével, odaadásával, hazaszeretetével minden magyar embernek példát mutatott.
2016. február 11-én, kilencvennégy éves korában távozott közülünk Rudas Ferenc, aki egész életét a Ferencvárosnak szentelte. Egykori játékosunk kizárólag a Fradiban futballozott.
Emlékét szívünkben örökké megőrizzük.
A DVTK elleni bajnoki napján 30 százalékkal olcsóbban vásárolhatja meg a Fradi memóriajátékot.
A Ferencvárosi Torna Club és labdarúgóegyüttesünk csapatkapitánya is támogatja a Baptista Szeretetszolgálatot.
Támadónk a németek elleni NL-találkozón mutatkozott be a felnőtt magyar válogatottban - VIDEÓ!
Dibusz Dénes és Varga Barnabás kezdőként lépett pályára a Nemzetek Ligájában, Gruber Zsombor debütált.
Középpályásunk 61 percet töltött pályán a Gambia ellen 1-0-ra elveszített ANK-selejtezőn.
Drukkereink csak szervezett utazással tudnak eljutni a Szusza Ferenc Stadionhoz.
A média munkatársai november 22-e, péntek 12.00-ig adhatják le akkreditációjukat.
Középpályásunk 60 percet kapott a Nemzetek Ligája-meccsen, egy nagy helyzetet kihagyott.