2024. június 15.
Rossi: Svájc váratlant húzott ellenünk
A szövetségi kapitány szerint az első félidő ráment a svájciak trükkjére, 2-3 jó teljesítményt látott csak.

A 3-1-es vereséggel végződött Svájc elleni Európa-bajnoki nyitómérkőzésünk után Marco Rossi szövetségi kapitány mondta el értékelését a kölni RheinEnergie Stadionban rendezett sajtótájékoztatón.

"Az első félidőben taktikai nehézségeink voltak, a 3-4-3-as felállást játszották 3-5-2 helyett. Nem tudtunk reagálni erre, Aebischer nagyon szabadon játszott. Sajnos nem nagyon volt hangom, de a második félidő jobb volt, a szünetben elmagyaráztam, mire figyeljenek. Ilyen szintű csapatok ellen benne van a hibázás veszélye, ami meg is történt. Nehéz kommentálni az eredményt. Én vagyok az első számú felelős nem keresek bűnbakokat. Ma az elszántságon és kemény munkán kívül az egyéni teljesítményekben voltak hiányosságaink. Nehéz lenne 2-3 jó teljesítménynél többet kiemelni - értékelt Rossi. - Svájc sok nagy tornát megjárt tapasztalt csapat. Kihasználták ezt. 2-1-nél közel álltunk ugyan az egyenlítéshez, ám amikor kellett lelassították a játékot, megakasztották azt. A széítés után mindent beleadtunk, de ettől függetlenül nagy csalódás ez, frusztráló gólokat kaptunk."

Rossi a továbbjutási esélyekről is kapott kérdést.

"A jelenlegi helyzet alapján nem sokan fogadnának ránk a németek ellen. A legutóbbi Eb előtt is volt ilyen, de Portugália ellen a hajráig ikszre álltunk, franciákkal döntetlent jtszottunk, Németországban 6 percre voltunk a továbbjutástól, most más szintet képvisel Németország, mint akkor. A házigazda a legnagyobb favorit az Eb-n" - tette hozzá a szövetségi kapitány.

Fiatal Fradi-szurkoló nyerte a Vespa motort

Illés Koppány és édesapja a Midtjylland elleni BL-mérkőzés előtt vehette át nyereményét - VIDEÓ!

Féláron a BL-meccsek 4 ezer Fradi-szurkolónak!

Négy hónapos kedvezményes RTL+ előfizetést ajándékozunk 4 ezer szurkolónknak: féláron nézhetik a BL-meccseket!

Sajtóakkreditáció az Újpest elleni bajnokira

A sajtó munkatársai augusztus 16., péntek 14.00-ig adhatják le akkreditációjukat a szombati mérkőzésre.

Botka: „Az első félidőben jöhetett volna a második gól”

Válogatott védőnk szerint a szurkolóknak is köszönhető az első félidőben mutatott remek játék – VIDEÓ!

„Jobb helyzetkihasználásra van szükség”

Holland vezetőedzőnk, Pascal Jansen a Midtjylland elleni visszavágó után értékelt.

Döntetlen hazai pályán, az Európa Ligában folytatjuk

Cissé góljával vezettünk, de egyenlített a Midtjylland, így az Európa Liga playoffkörében folytatjuk.

HSA Hónap játékosa: Traoré lett július legjobbja!

Szurkolói szavazásunkon mali szélsőnket látták július hónap legjobbjának.

FTC-FC Midtjylland: parkolási lehetőség!

A kedd esti BL-selejtezőre autóval érkező drukkereink az MVM Dome parkolóját használhatják.