
Az FTC szerdán, a német élvonalbeli FC Augsburg 2-0-s legyőzésével kezdte meg az edzőmérkőzések sorát, január 15-én, vasárnap pedig a Piast Gliwice ellen folytatta. A La Nucía-i stadionban a körülményekre ezúttal sem lehetett panasz, verőfényes napsütésben, 20 fokos melegben kezdődött meg a második edzőmeccsünk. Vezetőedzőnk, Sztanyiszlav Csercseszov ezúttal a Bogdán – Wingo, S. Mmaee, Kovacevic, Pászka – Vécsei, Esiti – Osei, Lisztes, Auzqui – R. Mmaee összetételű csapatnak szavazott bizalmat kezdőként.
Első félidő
A mérkőzés első lehetősége a lengyelek előtt adódott a 4. percben, egy eladott labda után azonban mellé lőtt a Piast játékosa. Négy perccel később egy beívelést követően próbálkozott az ellenfél, ám Bogdán Ádámnak nem kellett védenie, a labda fölé szállt. Lendületesebben kezdett a Piast, mint legutóbb az Augsburg, ezt jelezte a 14. perc eseménye is, amikor egy lövést szögletre mentett Vécsei Bálint. A sarokrúgás után nem alakult ki veszély a kapunk előtt.
Az első Fradi-próbálkozás ideje a 17. percben jöhetett volna el, akkor Pászka Lóránd ívelt be ígéretes szögből, szabadrúgásból, a Piast védelme azonban blokkolni tudott. Az ellentámadásból sajnos ellenfelünk megszerezte a vezetést, Samy Mmaee veszítette el a labdát a tizenhatoson belül, amire Damian Kadzidor csapott le. Az ő átadása után Kamil Wilczek lőtt a kapuba, így kialakítva a 0-1-es állást.
Az első gól megszerzése után sem sokat változott a játék képe, jobbára a mezőnyben zajlottak az események. Amikor mégsem, akkor inkább a Piast volt elemében, a 36. percben például szögletet végezhettek el a lengyelek, igaz, gólveszélyt nem sikerült teremteniük. Az FTC edzője cserére szánta el magát, Samy Mmaee-t Mats Knoester váltotta, de mindez már nem változtatott az álláson: egy félidő után 1-0-ra vetetett a Piast Gliwice.
Második félidő
A szünetben újabb változtatást hajtott végre Sztanyiszlav Csercseszov, Lisztes Krisztián helyére Giorgi Kharaishvili állt be. Bogdán Ádámnak kellett rögtön az első percben védeni, miután megkínálták egy erős lövéssel, de kapusunk vetődve megfogta a labdát. Hamarosan beállt az őszi idényt a másodosztályú Soroksárban töltő támadó, Halmai Ádám is, aki a spanyolországi edzőtábor előtt csatlakozott a Ferencváros keretéhez.
A második játékrészben először a 62. percben, Pászka Lóránd beadásával teremthettünk volna veszélyt a lengyel kapu előtt, azt azonban a Piast kapusa lehúzta. Csereként pályára lépett Sigér Dávid és a fiatal Varga Zétény is, a következő helyzetünk mégis váratott magára: a 77. percben Mats Knoester fejelt a kapura, de nem találta el azt. Ezt követően Marquinhos érkezett Ryan Mmaee helyére. Frissen becserélt brazil játékosunk rögtön fejessel veszélyeztetett, ám a kapufát találta el, majd Kharaishvili elől tisztáztak. A 85. percben egy lengyel-lövés az oldalhálót találta el. Egy perccel a rendes játékidő vége előtt közel volt az egyenlítés, de Halmai beadása után Marquinhos fejesénél védett a kapus, így 1-0-ra nyert a Piast Gliwice.
Felkészülési mérkőzés
FTC–Piast Gliwice 0-1 (0-1)
La Nucía, Spanyolország.
FTC: Bogdán – Wingo (Hamai, 54.), S. Mmaee (Knoester, 36.), Kovacevic, Pászka – Vécsei, Esiti (Sigér, 64.) – Osei (Varga Z., 64.), Lisztes (Kharaishvili, a szünetben), Auzqui – R. Mmaee. (Marquinhos, 79.) Vezetőedző: Sztanyiszlav Csercseszov
Sárga lap: Auzqui (29.), Esiti (57.)
Gólszerző: Wilczek (18.)
A közelgő toborzó fényében különleges mérkőzésre került sor férfi labdarúgócsapatunk csütörtöki edzése után.
Április 21., hétfő és április 27., vasárnap között több termékünket is 30% kedvezménnyel vásárolhatják meg.
Április 20-án, vasárnap 12.45 és 15.45 között nézhetik meg országjáró járművünket.
Az FTC-Nyíregyháza bajnokira eladott belépők után jegyenként 100 forintot utalunk a Patrónus Egyesületnek.
Május 3-án, szombaton 19.30-tól a Puskás Akadémiát fogadjuk a Groupama Arénában.
Állatsimogatóval és tojáskereséssel is készülünk vasárnapi bajnokink előtt.
A Nyíregyháza elleni mérkőzés napján, április 20-án, vasárnap 30% kedvezménnyel veheti meg ülőpárnáinkat.
Hazaengedték a kórházból Pászka Lórándot, akit perforált vakbéllel kétszer is megműtöttek. Exkluzív interjú!