
Örömteli hírről számolhatunk be: az FTC megszerezte a Sahtar Donyecktől Oleksandr Zubkovot, így a kölcsönszerződés megkötése után egy évvel, a 23 éves ukrán szélső immár teljes jogúan a Fradi játékosa!
Zubkov - a Sahtarral szerzett két ukrán bajnoki cím, három Ukrán Kupa- és két Ukrán Szuperkupa-siker után - 2019 nyarán érkezett a Ferencvárosba, és hamar alapember lett Sergei Rebrov csapatában. Első találatát a júliusi, Ludogorec elleni hazai BL-selejtezőn szerezte, ezzel beállítva a 2-1-es végeredményt, melynek köszönhetően előnnyel utazhattunk a sikeresen megvívott bulgáriai visszavágóra.
A bajnoki gólok szerzését augusztus közepén, egy Kaposvár elleni meccsen kezdte, ezzel együtt összesen 9-szer zörgette meg az ellenfelek hálóit. A szezonban három egygólos győzelmet is az ő találata döntött el. Többek között a Vidi elleni rangadót is 2020 februárjában.
De igen emlékezetes volt a Puskás Akadémia elleni bombája is.
Kilenc NB I-es találata mellett hat-hat gólpasszt is kiosztott a bajnoki idényben, valamint a nemzetközi mérkőzéseinken (a Bajnokok Ligája- és az Európa Liga-selejtezőkön, valamint az Európa Liga-csoportkörben).
Zubkov tehát továbbra is a Fradi sikeréért fog harcolni, most már teljes mértékben az FTC labdarúgójaként.
Névjegy
Név: Oleksandr Zubkov
Születési idő, hely: 1996. augusztus 3., Makijivka
Eddigi klubjai: Sahtar (2015-2020), Mariupol (2018/19 - kölcsönben), FTC (2019/20 - kölcsönben)
Eddigi sikerei: 2-szeres ukrán bajnok (2016/17, 2017/18), 1-szeres magyar bajnok (2019/20), 3-szoros Ukrán Kupa-győztes (2015/16, 2016/17, 2017/18), 2-szeres Ukrán Szuperkupa-győztes (2015/16, 2017/18)
Április 23-án, szerdán 20.00-tól fogadjuk az MTK-t a MOL Magyar Kupa elődöntőjében.
Férfi labdarúgócsapatunk április 20-án, vasárnap 15.45-től fogadja a Nyíregyházát a Groupama Arénában.
Exkluzív elemző műsorunk a mérkőzések másnapjain!
Gyönyörű gólok, kiváló hangulat, ezek jellemezték a 301. Újpest elleni meccsünket – VIDEÓ!
Vezetőedzőnk főleg az első félidőt dicsérte az Újpest elleni győzelem után.
A meccslabdák megvásárlásával az Albert Alapítványt támogathatja.
Maiga és Pesics góljának köszönhetően már 30 tétmeccse veretlenek vagyunk az Újpest ellen!
Szurkolóink 19 éves középpályásunkat látták március legjobb Fradi-futballistájának.