2022. július 5.
„Mindenki kellően rá van hangolódva a szerdai meccsre”
Pászka Lóránd korábban sosem repült annyit egyszerre, mint hétfőn, amikor Kazahsztánba utazott a csapat.

Bajnok és kupagyőztes férfi futballcsapatunk a hétórányi repülőutat követően hétfő este érkezett meg Kostanayba, ahol szerdán – magyar idő szerint – 16.00-tól a kazah aranyérmes Tobol FC ellen lép pályára az UEFA Bajnokok Ligája selejtezőjének 1. fordulójában. A landolást követően együttesünk védőjével, Pászka Lóránddal beszélgettünk az útról és a Ferencváros előtt álló feladatról.

- Az első nemzetközi túrádat teljesíted a Fradival, rögtön egy hosszú, több órás repüléssel kezdtél. Hogy érezted magad az úton?

- A repülőút valóban elég hosszúra sikeredett, de nagyon jól telt, kényelmesen utazunk, minden rendben volt.

Játékosainknak különleges fogadtatásban volt része Kostanayban

- Volt már részed hasonlóan hosszú repülésben korábban?

- Ilyen hosszúban még nem, ennyire messzire korábban nem utaztam repülőgéppel. Autóval már igen, hiszen amikor hazautazom, 6-7 órát szoktam a kocsiban ülni. A repülőút azért kényelmesebb volt, tudtunk filmet nézni, zenét hallgatni, olvasni, elfoglaltuk magunkat.

- Ha nem műhelytitok, elárulod, hogy te mivel foglaltad el magad?

- Olvastam, emellett megnéztem két filmet is, ezen kívül beszélgettünk a srácokkal.

- A szezon első meccse következik - két edzőtábor után hogy érzed a csapat körüli hangulatot?

- Abszolút jó a hangulat a csapat körül, mindenki kellően rá van hangolódva a szerdai mérkőzésre. Jó állapotban várjuk az 1. forduló első mérkőzését, mindent megteszünk annak érdekében, hogy olyan eredményt érjünk el, amivel a stáb és mi is elégedettek lehetünk.

- A meccsnap előtt, kedden már csak a finomhangolás van hátra? Mi vár a csapatra Kostanayban?

- Többször is videóztunk az elmúlt napokban, kielemeztük az ellenfelet, ennek ellenére biztos vagyok benne, hogy a szakmai stáb folyamatos instrukciókkal fog ellátni minket a mérkőzést megelőzően. Kedden már a helyi stadionban edzünk majd, szerdán pedig elkezdődik a szezon – az idény első meccsén szeretnénk olyan eredményt elérni, ami jó alapot ad majd a jövő heti visszavágóra.

A FradiMédia ezúttal is a helyszínről követi az eseményeket. A legfrissebb tartalmakért kövessék az FTC hivatalos Facebook-, Instagram-, Youtube- és TikTok-csatornáját!

Cikkajánló

Kétgólos vereség a svédek elleni felkészülési meccsen

Dibusz végigjátszotta a mérkőzést, Tóth és a válogatottban debütáló Szalai csereként lépett pályára.

Marco Rossi: „Varga nem lép pályára Svédország ellen”

A magyar válogatott szövetségi kapitánya elmondta, mit vár el csapatától Svédország és Azerbajdzsán ellen.

Köszönünk mindent, Eldar!

Hat magyar bajnoki cím, egy MK-siker, egy BL-, négy UEL- és egy EKL-főtábla után távozik Eldar Civic.

PSG-csapatorvos: „Az FTC-nek gazdagabb a történelme!”

A friss BL-győztes párizsiak szakembere egyesületünket méltatta a Groupama Arénában – EXKLUZÍV INTERJÚ!

BL: a második körben kezdjük a selejtezőket

Június 18-án, szerdán sorsolják a második forduló párosításait, július 22-23. és július 29-30. a meccsnapok.

A mi esténk – így ünnepeltük a 36. bajnoki címet

Közös meccsnézés a szentélyben, örömmámor, szívhez szóló beszédek a bajnokavatón – VIDEÓ!

„Megvan a lehetőségünk, hogy kipróbáljunk új dolgokat”

Dibusz Dénes osztotta meg gondolatait a svédek elleni felkészülési válogatott mérkőzés előtt.

Wingo: „Büszkén viseltem a Fradi zöld-fehér mezét”

Korábbi védőnkkel a 2026-os világbajnokság mellett a benne élő Fradi-élményeiről is beszélgettünk – INTERJÚ!

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin