2020. augusztus 9.
Lovrencsics Gergő: „Kemény futballra kell készülnünk”
A BL-selejtező sorsolásáról csapatkapitányunk mellett Botka Endre mondta el a véleményét.

Mint arról beszámoltunk, 31-szeres magyar bajnok labdarúgócsapatunk a svéd Djurgardenst kapta a Bajnokok Ligája első selejtezőkörében. Csapatkapitányunk, Lovrencsics Gergő és Botka Endre értékelte a sorsolást.

„A Bajnokok Ligájában minden csapat kemény ellenfél, teljesen mindegy, hogy melyik országból érkezik, az adott ország bajnokáról van szó” – kezdte csapatkapitányunk, Lovrencsics Gergő. „A Lech Poznan színeiben már játszottam a svéd AIK ellen, így van tapasztalatom az északi stílusról, kemény futballra kell készülnünk. Biztos vagyok benne, hogy a szakmai stáb megfelelően felkészíti majd a csapatot. A selejtező előtt játszunk egy bajnokit az MTK Budapest ellen is, ez remek főpróba lehet. Örömteli, hogy hazai pályán játszhatunk majd” – mondta válogatott védőnk.

„Talán a lehető legerősebb együttest kaptuk a szűkített listáról, ám ez nem változtat semmin. Egy a cél: tovább szeretnénk jutni!” – mondta határozottan Botka Endre. „Egy nagyon erős felkészülési időszak végéhez közelítünk, úgy érzem, hogy a csapat remek formában van, az első selejtezőig ráadásul még egy tétmérkőzést is játszunk majd az NB I-ben. Külön öröm, hogy hazai pályán fogadhatjuk majd a svéd bajnokot. Készen állunk az idény kezdetére!” - tette hozzá 

Csapatunk hazai pályán, a Groupama Arénában fogadhatja a svéd bajnokot. A zárt kapus találkozót augusztus 18-án vagy 19-én rendezik meg, a pontos időpontot később jelölik ki.

Ebben a cikkünkben röviden már be is mutattuk a Djurgardent.

Cikkajánló

Gyorstalpaló: ezt érdemes tudni BL-ellenfelünkről

Korábban magyar edzője is volt a svéd csapatnak, amely most vasárnap is pályára lép.

BL: Megvan, melyik csapattal találkozunk az első körben

Az UEFA kisorsolta, hogy a magyar bajnok Ferencváros ki ellen lép pályára a Bajnokok Ligája első körében.

„Mit jelent neked a derbi?” – NYEREMÉNYJÁTÉK

Március 28-a és április 3-a között Instagramon lesz lehetősége részt venni legújabb nyereményjátékunkban!

Örök nyugalomra helyezték Serli Sándort

Az FTC egykori kiváló utánpótlásedzője 80 esztendős volt.

Zachariassen százados lett

Norvég futballistánkat a pénteki edzésen köszöntöttük a jubileum alkalmából.

Fradi Zóna vodcast a DVTK elleni bajnokin is

Kezdés 16.40-kor Gyömbér Gáborral, Szűcs Mihállyal és Telek Andrással. Ne maradjon le!

Sajtóakkreditácó az Újpest elleni kupamérkőzésre

A média munkatársai április 1., kedd 12.00-ig adhatják le akkreditációjukat.

A születésnapos Gellei Imrét köszöntötték

Korábbi vezetőedzőnk március 29-én tölti be a 75. élétévét.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin