2024. július 30.
Kettős győzelemmel jutottunk tovább a BL-ben
Az FTC 2-1-re nyert a TNS otthonában és biztos, hogy sorozatban hatodszor is csoportkörös lesz.

„Az 5-0-s győzelmünk és a műfű nem lehet indok, nyernünk kell” – mondta vezetőedzőnk, Pascal Jansen a The New Saints elleni Bajnokok Ligája-selejtező visszavágója előtti sajtótájékoztatón.

A holland szakember ezt a kezdőcsapat összeállításakor is jelezte. A hazai meccsen pályára lépő kezdő tizenegy csupán egy helyen változott. Az angliai mérkőzésre el sem utazó Marquinhos helyére Tosin Kehinde került be.

1. félidő

Jól kezdtük a találkozót, a Groupama Arénában mesterhármast jegyző Adama Traoré már a 2. percben célba vette Roberts kapuját, de lövését védte a kapus. Ezután a The New Saints percei következtek, de védelmünk Cissével és Raul Gustavóval középen állta a sarat több blokkolt lövéssel.

Folyamatosan próbáltunk a hazai védelem mögé kerülni, amikor nem sikerült, akkor pedig átlövésekkel veszélyeztettünk. Előbb Makreckis lőtt alig kapu mellé a 25. percben, néhány perccel később pedig Traoré került nagy helyzetbe, de éles szögből, mintegy 8 méterről az oldalhálót találta el.

A 39. percben Rommens jobb oldali szabadrúgása veszélyesen kanyarodott középre, ahol Raul Gustavo éppen lemaradt a labdáról. A folyamatos nyomás pedig meghozta a gyümölcsét. A 43. percben Zachariassen kapott remek labdát, a hazai védők rosszul mozdultak ki, így norvég középpályásunk nem volt lesen, és gyönyörű mozdulattal átemelte a kapujából kifutó Robertset (0-1)!

2. féidő

A második játékrész álmosan kezdődött, majd a 60. percben felpörögtek az események. Traoré kapott remek labdát, betört a védők közé a tizenhatoson belülre, ahol Baker buktatta, így büntető következett. A labda mögé Rommens állt, és higgadtan a kapu bal oldalába gurított, megszerezve így első ferencvárosi gólját (0-2).

A találat után sorban érkeztek a cserék mindkét oldalon. A Fradinál pályára lépett többek között Gruber Zsombor is, akinek ez volt az első tétmeccse a csapatban. Dibusznak két fontos és magabiztos kijövetele volt. A hosszabbítás utolsó percében Daniels szépített.

Csapatunk tehát magabiztos, 7-1-es összesítéssel jutott a Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik körébe. Ellenfelünk szerda este derül ki.

FÉRFI LABDARÚGÁS
BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
The New Saints (walesi) – FTC 1-2 (0-1)
A Ferencváros összesítésben 7-1-gyel továbbjutott.
The New Saints: Roberts – Baker (Marshall, 64.), Davies (Pask, 64.), Bodenham – Daniels, Holden (Clark, 80.), Williams, Brobbel (Bradley, 65.), Redmond – McManus (J. Williams, 74.), Young.
Menedzser: Craig Harrison
FTC: Dibusz – Makreckis, Cissé (Abena, 72.), Raul Gustavo, Ramírez – Maiga (Abu Fani, 65.), Rommens – Traoré (Gruber, 72.), Zachariassen, Kehinde – Pesics (Kady, 65.)
Vezetőedző: Pascal Jansen
Sárga lap: Brobbel (21.), Baker (60.), McManus (68.)
Gólszerzők: Daniels (90+1.), illetve Zachariassen (43.), Rommens (62.)

Rommens: "Tudtam, hogy középre fogom lőni!"

Első Fradi-gólját szerző belga középpályásunk mesélt a büntetőrúgás kulisszatitkairól - VIDEÓ!

Jansen: „A továbbjutás volt a cél, ezt megoldottuk”

Vezetőedzőnknek a játék több eleme és a fiatalok pályára lépése is tetszett a visszavágón.

Törökországba adtuk kölcsön Kodrót

A bosnyák válogatott támadó a mostani szezont a Gaziantep csapatánál tölti.

Miért játszik a walesi bajnok Angliában? Most kiderül!

A Ferencvárosra nem megszokott borítású pálya vár a BL-selejtezőn. Íme, a The New Saints otthona – VIDEÓ

Jansen: „Szeretnénk tovább csiszolni a játékunkat”

Pascal Jansen tartott sajtótájékoztatót a The New Saints elleni BL-selejtező visszavágó előtt.

Ne hagyja ki! Gazdagodjon pályaszéli VIP élménnyel!

Exkluzív programelemünkkel a pálya széléről nézheti végig a bemelegítést, pacsizhat a kedvencekkel.

Megérkeztünk a TNS elleni idegenbeli BL-selejtezőre

Férfi labdarúgócsapatunk hétfő kora délelőtt indult a The New Saints elleni visszavágóra.

Sajtóakkreditáció a Kecskemét elleni bajnokira

A sajtó munkatársai augusztus 2., péntek 12.00-ig adhatják le akkreditációjukat a szombati bajnokira.