A KRC Genket (teljes nevén Koninklijke Racing Club Genk) 1923-ban alapították meg, akkor még FC Winterslag néven. A klub 1974-ben szerepelt először az élvonalban, 1988-ban pedig egyesült a Waterschei's Sport Vereeniging Thor csapatával, amely korábban KEK-elődöntőig jutott, innentől már KRC Genk néven szerepelt.
Első bajnoki címét 1999-ben szerezte meg az együttes, azóta még háromszor, legutóbb az előző szezon végén emelhette fel a belga élvonal trófeáját. Emellett még hat alkalommal nyert kupát, legutóbb 2013-ban. Stadionját, a Luminus Arénát 1999-ben adták át, 23 718 néző befogadására alkalmas, amiből 4200 állóhely.
Először a 2002/2003-as idényben szerepelt a Bajnokok Ligája csoportkörében, azóta még kétszer, legutóbb az ősszel, most először selejtező nélkül. Pontokat már szereztek, de az első főtáblás BL-győzelmükre még várniuk kell, eddig mindig a negyedik helyen végeztek a csoportjukban. Ezúttal a Red Bull Salzburg, Napoli, Liverpool trió mögött, de az olasz sztárcsapattól el tudtak csenni egy pontot.
Az Európa Ligában már több sikerük volt, mind a négy alkalommal továbbjutottak a csoportjukból, a 2016/2017-es idényben kerültek be először a legjobb 16 közé, ahonnan ráadásul még egy kört tudtak menni, a negyeddöntőben a Celta Vigo állította meg őket.
A Genk az elmúlt évtizedekben több magyar játékost is alkalmazott. Korábbi játékosunk, Tőzsér Dániel 2008-2012-ig 132 mérkőzésen szerepelt itt, négy alkalommal csapatkapitány is volt, bajnoki és kupagyőzelmet is ünnepelhetett, valamint a BL-csoportkört is megjárta.
Csakúgy, mint Köteles László, aki 2009 és 2018 között 170 meccsen védte a Genk kapuját (az egyik BL-be jutásnál kulcsszereplő volt a büntetőpárbajban kivédett két tizenegyessel), míg a szintén válogatott középpályás, Tóth Balázs 2007-2011-ig 70 meccsen játszott itt.
A korábban labdarúgó- és futsalcsapatunkban is játszó Horváth Ferenc 1998-2000-ig 33 meccsen 11 gólt szerezve segítette a belga csapatot. Ebben az időszakban csapattársa volt a tízszeres válogatott kapus, Brockhauser István, aki 1996-2002-ig 120 meccsen védte a Genk kapuját. Ha még visszább megyünk, 1990 és 1991 között is találunk magyar játékost, Márton Gábor 42 mérkőzésen viselte a csapat mezét.
Jelenleg is a Genket erősíti korábbi játékosunk, Joseph Paintsil, aki 2017 és 2018 között 25 NB I-es meccsen játszott nálunk, valamint meglőtte a 2017-es Év Gólját is.
A keret legértékesebb játékosa a 21 éves norvég válogatott védekező középpályás, Sander Berge, akit a Transfermarkt 22 millió euróra értékel, ezzel ő magasan a legdrágább labdarúgó, aki ellen pályára léphetünk Spanyolországban. Nem véletlen, hogy több sztárcsapattal, köztük a Liverpoollal is szóba hozták már.
A második helyen a 12 millió eurós tanzániai csatár, az ősszel hét gólig jutó Mbwana Samatta áll, megelőzve a 9 milliós dán jobbhátvédet, Joakim Maehlét. A keret tele van légiósokkal: kolumbiai, nigériai, román, japán, finn, svéd, brazil, ausztrál, szerb és kongói játékost is találhatunk a névsorban.
A keret tagja a legendás román játékos, Gheorghe Hagi fia, Ianis Hagi, akivel kapcsolatban külön érdekesség, hogy már tavaly is játszott ellenünk, akkor még az édesapja által irányított Viitorul Constanta színeiben. A Genk második csapatában szerepel a Dél-Afrikában születő, de magyar utánpótlás-válogatott Németh András.
A Genk vezetőedzője a mindössze 38 évesen is jelentős szakmai múlttal rendelkező német szakember, Hannes Wolf. Az 1981-es születésű tréner alacsonyabb osztályú csapatokban futballozott csatárként, de már 24 évesen elkezdte edzői karrierjét.
A Dortmund tartalékcsapatát, az ASC 09 Dortmundot játékos-edzőként vezette három évig, majd a Dortmund II asszisztensedzője lett, valamint bajnoki címet nyert a BVB U17-es együttesével. Csupán 35 éves volt, amikor kinevezték a Bundesliga 2-es Stuttgart élére, majd egy szezonon keresztül a Hamburgot is irányította, ám miután nem tudta feljuttatni a csapatot, elköszöntek tőle.
A Genk az előző szezon bajnoki címét még Philippe Clementtel érte el, de a korábbi belga válogatott labdarúgó az ősszel már egy másik belga csapattal, az FC Bruges-zsel szerepelt a Bajnokok Ligájában, amellyel első belga együttesként nem bajnokként indulhatott a BL-ben, és döntetlent játszott a Real Madriddal, valamint a harmadik helynek köszönhetően az EL-ben folytathatja szereplését.
A Genk tavaly júniusban Felice Mazzút nevezte ki vezetőedzőnek, de miután 20 meccsen 8 győzelem mellett 3 döntetlent és 9 vereséget ért el, novemberben menesztették. Helyére került Wolf, aki a bajnokságban döntetlennel indított nyári edzőpartnerünk, a Royal Mouscron ellen, majd a BL-ben kikapott a Salzburgtól és a Napolitól, és kiesett a Belga Kupából is.
Az előző négy mérkőzéséből azonban hármat már megnyert a Genk, csak az Anderlechttől kapott ki, így jelenleg a 8. helyen áll, a kétfrontos harc következtében 18 pontra Clement éllovas csapatától, a Bruges-től, de csak három pontra a rájátszást jelentő hatodik helytől.
Fontos szurkolói információk a voucherek beváltásáról, a stadion megközelítéséről és elhagyásáról!
Pascal Jansen szemével jártuk végig az őszi szezon legfontosabb állomásait – VIDEÓ!
Guineai középpályásunk hétfőn a Marokkóban megrendezett Afrikai Aranylabda Gálán volt díjátadó.
Csapatkapitányunk érdemelte ki a Grosics Gyula Kapusedző Konferencia legjobb hálóőrének járó elismerést.
Varga Barnabás góljával nyertünk az újonc ellen a bajnokság 17. fordulójában - VIDEÓ!
Vezetőedzőnk értékelte a Nyíregyháza elleni bajnoki mérkőzést - VIDEÓ!
Férfi labdarúgócsapatunk 1-0-ra nyert a Nyíregyháza vendégeként a 2024-es év utolsó meccsén.
Holland vezetőedzőnk, Pascal Jansen mondta el várakozásait a Nyíregyháza elleni OTP Bank Liga-mérkőzés előtt.