2019. július 11.
Hatgólos győzelem a felkészülési mérkőzésen
Labdarúgócsapatunk az FTC-MVM Sportközpontban csütörtökön lejátszott edzőmeccsen 6-0-ra verte a BFC Siófokot.

A Ludogorec Razgrad szerda esti legyőzése után csütörtök délelőtt újra munkába lendült a Sergei Rebrov által felkészített együttesünk, amelyben a BL-selejtezőn nem vagy csak keveset játszók kaptak lehetőséget a másodosztályú Siófok ellen. A tegnapi sikercsapat tagjai a kispad mellől nézték a társakat.

Csapatunk a háromszor harminc percig tartó összecsapás kezdetétől irányította a játékot. Több helyzet után a gólgyártást a 10. percben Bőle Lukács kezdte, miután egy remek kiugratást követően közelről a kapuba talált (1-0). Alig néhány perccel később az egy kölcsönben töltött szezon után visszatérő Rui Pedro növelte előnyünket (2-0).

A második félórára beállt Isael és Stefan Spirovski is, utóbbi sérülése miatt tétmérkőzésen tavaly októberben játszhatott legutóbb. A 60. percben egy szép kapáslövést követően éppen észak-macedón légiósunk növelte háromra a fórt (3-0).

A hajrára Sergei Rebrov többet is cserélt, ellenfelünk pedig elfáradni látszott, így többször is a kapuja elé tudtuk szegezni az alkalmi edzőpartnert. Az utolsó 15 percben Isael (fejjel), Mikalai Sihnevich és Bőle (másodszor) is betalált még, így alakult ki a 6-0-s végeredmény.

„Ez a mérkőzés az felkészülés része volt, azok kaptak játéklehetőséget, akik nem vagy csak keveset játszottak tegnap. Az eredmény most másodlagos volt – nyilatkozta a FradiMédiának vezetőedzőnk, Sergei Rebrov. – A következő időszakban elemezni fogjuk a szerdai mérkőzés történéseit és az alapján beszélünk arról, hogy miben kell fejlődnünk a visszavágó előtt.”

FTC - BFC Siófok 6-0
FTC:
Gróf – Botka, Leandro, Frimpong, Civic – Csonka, Sigér – Varga R., Rui Pedro, Bőle – Lanzafame. Csereként beállt: Spirovski, Isael, Sihnevich, Wilmots, Szécsi, Silye, Szerető.

Gólszerzők: Bőle (2), Rui Pedro, Spirovski, Isael, Sihnevich

Távozik Iyinbor Patrick

A 22 éves védő az elmúlt három idényt kölcsönben töltötte.

Tusványoson mesélt a VVK-győzelemről Rákosi Gyula

Klubunk legendája a Bálványosi Nyári Szabadegyetemen vett részt.

„Nagyon meglepődtem!” – Varga Barna megkapta a maszkját

Riportunkból kiderül, hogy Kylian Mbappé Eb-n viselt maszkja jobb-e magyar válogatott támadónkénál – VIDEÓ

Indul a jegyértékesítés a walesi visszavágóra

Walesbe utazó drukkereink 10 ezer forintért válthatnak vouchert a párharc második összecsapására.

Zachariassen: „Ez egy tökéletes kezdés”

Norvég játékosunk szerint minden remekül alakult a TNS elleni első BL-meccsünkön – VIDEÓ!

„Fantasztikus energia áramlott a pályára”

Holland vezetőedzőnk ötgólos győzelemmel mutatkozott be csapatunk kispadján.