2024. szeptember 20.
Győzelem az örökrangadón
Férfi labdarúgócsapatunk 3-1-re nyert az MTK vendégeként.

35-szörös bajnok férfi labdarúgócsapatunk az MTK otthonában lépett pályára a bajnokság 7. fordulójában. A mieink a Dibusz – Makreckis, Cissé, Raul Gustavo, Ramírez – Rommens, Ben Romdhane, Kehinde – Zachariassen, Traoré – Varga B. kezdővel álltak fel az idegenbeli örökrangadón.

Ferencvárosi mezőnyfölénnyel kezdődött a találkozó, de ez helyzetekben nem mutatkozott meg. Mindössze Ben Romdhane és Bognár egy-egy gyenge kísérletét jegyezhettük fel az első 13 percben. Nem sokkal később viszont egy hazai kontra után büntetőhöz jutott az MTK, a labda mögé Bognár állt oda, aki a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, Dibusz nem tudott hárítani (1-0). A 20. percben Kehinde járt közel az egyenlítéshez, de nem találta el jól a labdát. A 25. percben aztán Makreckis beadása után Varga Barnabás emelkedett tökéletesen, fejese a kapuban kötött ki (1-1). Kilenc perccel később Varga újabb fejese csupán centikkel kerülte el a bal kapufát. A 42. percben szabadrúgáshoz jutottunk jó helyről, Rommens labdája a szétnyíló sorfal tagjai között utat talált, és alig kerülte el a kaput. Két perccel később viszont a jókor jó helyen álló Raul Gustavo találatával megfordítottuk a meccset (1-2).

A 63. percben Bognár szabadrúgását kellett óriási bravúrral védenie Dibusznak. Ezt követően kettőt cseréltünk, Habib Maiga Ben Romdhane-t, míg Saldanha Kehindét váltotta. Pár perccel később megint Bognár lőtt, de Dibusz fogta a labdát. A 76. percben ismét frissítettünk: Eldar Civic Ramírez, míg Botka Endre Makreckis helyén folytatta. Három perccel később Saldanha került ziccerbe, de Demjén védett, ám a következő lövést már nem hibázta el brazil támadónk (1-3). A hajrára Kady Borges is beállt Traoré helyére. Több gól már nem esett, így 3-1-re nyertük az idény első örökrangadóját.

OTP Bank Liga, 7. forduló

MTK–FTC 1-3 (1-2)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion

MTK:  Demjén – Varju, Beriashvili, Horváth A. (Végh B., 46.) – Hej (Kádár, 46.), Kosznovszky, Kata, Bognár (Stieber, 76.), Kovács P. (Antonov, 62.) – Polievka, Jurina (Németh, 76.)

Vezetőedző: Horváth Dávid

FTC: Dibusz – Makreckis (Botka, 76.) , Cissé, Raul Gustavo, Ramírez (Civic, 76.) – Rommens, Ben Romdhane (Maiga, 66.), Kehinde (Saldanha, 66.) – Zachariassen, Traoré (Kady, 84.) – Varga B.

Vezetőedző: Pascal Jansen

Sárga lapok: Hej (5.), illetve Ramírez (16.), Ben Romdhane (62.)

Gólok: Bognár (18., 11-esből), illetve Varga B. (25.), Raul Gustavo (44.), Saldanha (80.)

Indul a jegyértékesítés a Paks elleni bajnokira

Férfi labdarúgócsapatunk október 6-án, vasárnap 18.00-tól lép pályára a Paks vendégeként.

Sajtóakkreditáció a Tottenham elleni UEL-meccsre

A sajtó munkatársai október 1., kedd 12.00-ig adhatják le akkreditációjukat.

„Nem tudtuk fenntartani a koncentrációt a végéig”

Az Anderlecht elleni 2-1-es UEL-vereség után Dibusz Dénes értékelt a FradiMédiának – VIDEO

Pascal Jansen: „Tovább kell fejlődnünk”

Vezetőedzőnk szerint ezen a szinten a legkisebb hibák is megbosszulják magukat.

Nem sikerült pontot szerezni az UEL-nyitányon

Traoré révén csak szépítésre futotta a hajrában tíz emberrel játszó és 2-1-re nyerő Anderlecht ellen.

FTC-Puskás Akadémia: meccsnapi programok

Az Állatok Napja alkalmából állatsimogatóval, bemutatókkal és miniállatkerttel is készülünk.

Fradi-labdák 40% kedvezménnyel

A Puskás Akadémia elleni bajnoki napján háromfajta labdát is kedvezményesen vásárolhatnak meg.

Fradi Kamion a Puskás Akadémia elleni bajnokin

A vasárnapi bajnoki előtt 15.00 és 18.00 között csodálhatják meg országjáró járművünket.