2020. május 17.
FTC–Mezőkövesd 0-1
Férfi labdarúgócsapatunk vasárnap felkészülési mérkőzésen 1-0-ra kikapott a Mezőkövesdtől a Groupama Arénában.

Az NB I folytatására készülő bajnoki címvédő labdarúgócsapatunk vasárnap délelőtt 11.00-tól az élvonalban dobogós Mezőkövesd ellen lép pályára edzőmérkőzésen a Groupama Arénában.

Az összecsapás történéseit alább követhetik szurkolóink.

Cikkünk folyamatosan frissül!

Vége a mérkőzésnek, 1-0-s vereséget szenvedtünk. Köszönjük figyelmüket, hamarosan összefoglalóval jelentkezünk a fradi.hu-n!

90! Zubkov! Csereként beállt játékosunk középre tartva a büntetőterületen kívülről, körülbelül 20 méterről megcélozta a bal alsót, a labda a lécről pattant ki.

88' Sihnevich szerzett labdát, majd indította Skvarkát, aki az üresen meglóduló Zubkovnak továbbított - ziccer volt, ukrán játékosunk lövését a Kövesd kapusa védte. A kipattanó után elillant a veszély.

88' Szabadrúgás: Skvarka és Lodico állt a labda mögött végül előbbi lőtt - Rjabenko fogta.

83' Zubkov és Skvarka összjátéka után Lodico lő a büntetőterületen belülről, a próbálkozást a kövesdi kapus, Rjabenko védi.

82' Csapatunk újabb mai cseréje: Szánthó Regő le, Zubkov be.

77' Komoly veszély a kapunk előtt, a beívelt labda azonban elcsorog a gólvonal előtt.

76' Vécsei lőtt 18 méterről mellé.

73' A fehérorosz csatár lebicegett a pályáról, majd ismét játékra jelentkezett és visszaállt.

70' Újabb játékmegszakítás, Mikalai Sihnevich szorul ápolásra.

69' Áll a játék, ennek oka a második ivószünet.

A Fradi részéről jelenleg egy játékos, Oleksandr Zubkov melegít.

60' Csere a kapuban: Gróf Dávid helyén Varga Ádám véd tovább!

56' Csontos labdavesztése után Dragóner lő tízről és talál kapufát...

55' A csapatkapitányi karszalagot viselő Somália beadását Ammar Ramadan tűzte kapura akrobatikus mozdulattal, a labda a léc fölött hagyta el a játékteret.

Június végén egyszer a bajnokságban is vendégül látjuk majd a Mezőkövesdet: az élvonalbeli folytatás teljes menetrendje IDE kattintva elérhető!

49' Gól, vezet a Mezőkövesd...

A vendégcsapat a tizenhatos sarkáról végezhetett el szabadrúgást, Pekár László lövése pedig megpattant Ammar Ramadan hátán. Ez becsapta Gróf Dávidot - 0-1.

46' Sergei Rebrov egyet cserélt a folytatásra: Otigba Kenneth helyén Michal Skvarka játszik.

46' Elkezdődött a második játékrész!

11.49 A Groupama Aréna eredményközlőjén pörög a visszaszámláló, a szerkezet szerint pontosan 10 perc van még a folytatásig.

45' Szünet, 0-0-s állásról folytatjuk hamarosan!

45' Abraham Frimpong kapott sárga lapot.

40' Egy szöglet után a Mezőkövesd 18-as számú játékosa fejelt, Gróf nyújtózkodott, a labda végül a felső lécről vágódott ki.

37' Lodico vezetgette a labdát, majd lőtt távolról fölé.

A hangszórókból folyamatosan szól a B-közép szurkolása, ezzel is megidézve a nézők előtt lejátszott mérkőzések hangulatát.

28' Ammar Ramadan lőtt a tizenhatos vonaláról, nagyjából 18 méterről, mellé.

26' Szusszanásnyi szünet után folytatódik a mérkőzés. Az ilyen leállásoknak később, a nagy melegben játszott meccseken lesz majd igazán jelentősége.

24' Lodico passza után Vécsei lőtt a kapuval szemben állva, 20-25 méterről - a vendégkapusnak nem kellett közbeavatkozni.

22' Ismét Csontos adott be, Mikalai Sihnevich elől azonban mentett a vendégkapus.

19' Vécsei Bálint kényszerítőzött Lodicóval, végül magyar futballistánk sarokra tartó lövését vetődve védte a vendégek kapusa.

17' Csontos Dominik ívelt középre, beadásáról azonban lemaradt Ammar Ramadan. Kevés hiányzott.

16' Vécsei Bálint végezhetett el szabadrúgást, lövése azonban lepattant a sorfalról. Ezt követően a mezőnyben zajlik a játék.

A két csapat bajnoki mérkőzésen legutóbb tavaly november 2-án találkozott egymással a Groupama Arénában, akkor 1-1-es eredmény született.

13' Gastón Lodico ívelte be a labdát, ám erre most nem érkezett csapattárs. Kirúgás következik!

7' Gróf Dávid védett egy tizenhatos sarkáról érkező lövést.

2' Csontos Dominik szélről érkező beadását egy fejes követte, a vendégkapus könnyedén védett.

1' Elkezdődött a mérkőzés, a vendégcsapat járatja a labdát.

11.54 A bajnoki folytatás sajnos csak nézők nélkül, zárt kapuk mögött lehetséges, szurkolóink mégis ott lehetnek a lelátón „valahogy”: részletek ITT!

11.48 A kivetítőkön látható grafika, a játékosok bemutatása és minden más külsőség a bajnoki meccsnapokat idézi - a futballisták az imént visszamentek az öltözőbe, hamarosan kezdünk!

10.42 A főszereplők már a pályán, zajlik a bemelegítés. A gyepszőnyeg a reggeli esőzésnek köszönhetően nedves, locsolásra nincs szükség.

Edzőmérkőzés

FTC-Mezőkövesd 0-1 (0-0)

Budapest, Groupama Aréna.

FTC: Gróf (Varga Á., 60.) – Csontos, Frimpong, Otigba (Skvarka, a szünetben), Heister – Somália, Vécsei – Ramadan, Lódico, Szánthó (Zubkov, 82.) – Sihnevich.

Gólszerző: Pekár (48.)

Sárga lap: Frimpong (45.)

Újranyit a Fradi Shop és a Fradi Bolt!

A jövő héttől ismét nyitva tart a Groupama Arénánál található Fradi Shop és a népligeti Fradi Bolt.

Lipcsei csúcsa, Nyilasi debütálása, a 21. MK-siker

A Hét Meccsei rovatunkban három nagyon különleges mérkőzésre tekintünk vissza!

„Örülünk neki, hogy láthatjuk az arcokat a lelátón”

Védőnk, Botka Endre már nagyon várja a visszatérést, és örül neki, hogy nem lesznek üresek a lelátók.

Ne maradj le! Megtöltjük a lelátót!

Már minden szurkolónk előtt nyitva a fradi.whumm.hu! Ajánlott laptopról feltölteni a fotót!

Így telik meg a lelátó! Légy ott te is!

Bérleteseink már küldik a fotókat, csütörtök éjféltől minden szurkolónk előtt nyitva a fradi.whumm.hu!

Lodico: „Várom, hogy újra tétmeccseken bizonyíthassak”

Argentin középpályásunk szeretné fejleszteni a nyelvtudását.

A Zöld és fehér magazin kulisszái mögött

A Fradi TV legújabb adásában klubunk életmód és sportkultúra magazinjával foglalkozunk.

Kétgólos győzelem a ZTE ellen a Groupama Arénában

A második szerdai edzőmérkőzésünkön két góllal legyőztük a ZTE-t a Groupama Arénában.

Videós összefoglaló a Paks elleni edzőmeccsről

Távoli lövések, kimaradt helyzetek – nem született gól az első szerdai edzőmérkőzésen.

Franck Boli: „Szeretnék még több gólt szerezni”

Elefántcsontparti támadónk a bezártságról, az újrakezdésről és az eddigi teljesítményéről is beszélt nekünk.