Honlapunk 2019. február 25-én megújult, de nem hagyjuk veszni a korábbi cikkeinket! Az itt látható anyag archív írás, ezért előfordulhat, hogy a benne található képek, illetve tartalmi beágyazások az új cikkektől eltérően jelennek meg.
FTC-Chelsea 1-2
Klubunk a londoniak elleni mérkőzéssel birtokba vette a Groupama Arénát!

Ma hivatalosan is megnyílik új stadionunk, a Groupama Aréna. Ebben a cikkünkben minden fontos eseményt és történést beleírunk. Érdemes visszajönni, hiszen 19.00-tól egészen a Chelsea elleni összecsapás végéig tesszük fel a híreket, képeket és videókat.

A MÉRKŐZÉS

A mieink kezdték a mérkőzést. Csapatunk új, idegenbeli mezében, a Chelsea tiszta kékben lépett pályára.

Az első nagy helyzet előttünk adódott: Cukic pazar labdáját Busai tette közelről kapura - Cech fölé tornázta a kísérletet. Les miatt egyébként a játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást.

A Chelsea-lehetőségekre sem kellett sokat várni: előbb Drogba megpattant lövését, majd Schürrle kísérletét fogta bravúrral Dibusz.

Drogba pazar emelését láthatja a teltházas Groupama Aréna. Dibusz ismét nagyot védett. Kapusunk eddig remekel.

A 16. percben Böde emelt kiválóan a baloldalt elfutó Bönighez, aki középre tette a labdát, ám a Chelsea védői tisztáztak.

VEZETÜNK! Nagy Dániel adott be a baloldalról kiválóan, középen érkezett Gera, aki közelről bevágta a labdát, 1-0.

Dibusz húzott le szépen egy beadást, amely után Drogba rosszul lépett, és megsérült. Az elefántcsontparti támadó ápolás után bicegett le a pályáról.

Gera 22 méteres lövését blokkolták a londoniak.

Drogbát sérülés miatt lecserélték, a helyén a brazil válogatott Oscar folytatta.

A 36. percben járt eddig a legközelebb a gólhoz a Chelsea: Schürrle tekert 22 méterről szabadrúgásból - labdája alig kerülte el a jobb sarkot.

Vége az első félidőnek. A mieink Gera Zoli góljával továbbra is 1-0-ra vezetnek a világhírű Chelsea ellen.

Sok-sok csere volt a szünetben: a mieinknél beállt Jova, Bosnjak, Batik, Kukuruzovic, Ugrai és Havojic. A Chelsea-hez pedig Schwarzer, Fabregas, Ivanovic, Salah és Costa jöt.

Bár az első helyzet Ugraié és Nagy Dánielé volt, a Chelsea hamar egyenlített: Ramires bombázott a hosszú felsőbe 18 méterről, 1-1.

Kukuruzovic adott remek labdát Havojicnak, ám légiósunk előtt sajnos ha centikkel is, de elment a labda, így odalett a nagy helyzet.

Újabb cserék a Chelsea-nél: Matic és Hazard érkezett Mikel, valamint Ramires helyére.

Hatalmas helyzet itt és ott: Fabregas beadását Costa fejelte a kapufára. A kipattanóból indult a Fradi kontra: Nagy Dominik és Ugrai ment egy Chelsea védő ellen, ám Ugrai utolsó csele nem jött be, így nem tudtunk gólt szerezni.

A 78. percben Kukuruzovic adott remek labdát a védők mögül kilépő Lauthnak, aki ziccerben mehetett volna Schwarzer ellen, ám a játékvezető les miatt közbefújt.

A 82. percben vezetést szerzett a Chelsea: Fabregas ment el két szép csellel, majd a rövid sarokba lőtt, 1-2.

A gól óta a Chelsa járatja a labdát, a Kékek magabiztosan őrzik előnyüket.

A találkozót 2-1-re megnyerte a Chelsea.

Megnyitó mérkőzés
Groupama Aréna
FTC-Chelsea, 1-2 (1-0)
FTC: Dibusz (Jova, 46.) (Tarczy, 82.) – Nalepa, Mateos, Pavlovic, Bönig (Bosnjak, 46.) – Nagy Dániel (Lauth, 70.), Gyömbér (Kukuruzovic, 46.), Cukic (Havojic, 46.), Busai (Batik, 46.) – Gera (Ugrai, 46.), Böde (Nagy Dominik, 46.) (Csilus Á., 73.)
Chelsea: Cech (Schwarzer, 46.) - Luis (Fabregas, 46.), Zouma (Van Ginkel, 79.), Christensen, Azpilicueta (Moses, 68.) - Ramires (Hazard, 60.), Mikel (Hazard, 60.), Schürrle (Ivanovic, 46.) - Drogba (Oscar, 29.), Torres (Costa, 46.), Willian (Salah, 46.)
G.: Gera (18.), ill. Ramires (50.), Fabregas (82.)

A MEGNYITÓ

18.45 Körülbelül másfél órája érkezett meg az első Fradi-szurkoló új stadionunkba - ezt hivatalos Facebook-oldalunkon, ITT örökítettük meg.

18.50 A kapunyitást követően egyébként azonnal ellepték a Groupama Arénát drukkereink, akik már birtokba is vették a stadiont.

A mieink kezdője már meg is van.

FTC: Dibusz – Nalepa, Mateos, Pavlovic, Bönig – Nagy Dániel, Gyömbér, Cukic, Busai – Gera, Böde
Cserék: Jova, Tarczy, Bosnjak, Kukuruzovic, Havojic, Csilus Á., Nagy Dominik, Ugrai, Batik, Lauth

19.45 És hogy milyen a hangulat? :)

20.00 Közben a Chelsea kezdőjére is fény derült, friss világbajnok is pályára lép a Groupama Arénában: Cech - Luis, Zouma, Christensen, Azpilicueta - Ramires, Mikel, Schürrle - Drogba, Torres, Willian

20.10 Érdemes figyelni Instagram-oldalunkat is, ahol képeket és videókat lehet megtekinteni a megnyitóról.

20.15 Már melegítenek a csapatok.

20.23 Örömteli hírről számolhatunk be: az U18-as férfi vízilabda-válogatott világbajnoki címet szerzett! A csapatban ott volt két Fradista, Vogel Simon és Vogel Soma is. Gratulálunk!!

20.33 Elképesztő a hangulat! Most mutatták be a vendég Chelsea, majd a mieink játékosait. Csak úgy zúgtak a Fradi-játékosok nevei. Óriási élmény mindenkinek, aki itt van.

Lassan teljesen megtelnek a Groupama Aréna lelátói.

Fiatal Fradi-szurkoló nyerte a Vespa motort

Illés Koppány és édesapja a Midtjylland elleni BL-mérkőzés előtt vehette át nyereményét - VIDEÓ!

Féláron a BL-meccsek 4 ezer Fradi-szurkolónak!

Négy hónapos kedvezményes RTL+ előfizetést ajándékozunk 4 ezer szurkolónknak: féláron nézhetik a BL-meccseket!

Sajtóakkreditáció az Újpest elleni bajnokira

A sajtó munkatársai augusztus 16., péntek 14.00-ig adhatják le akkreditációjukat a szombati mérkőzésre.

Botka: „Az első félidőben jöhetett volna a második gól”

Válogatott védőnk szerint a szurkolóknak is köszönhető az első félidőben mutatott remek játék – VIDEÓ!

„Jobb helyzetkihasználásra van szükség”

Holland vezetőedzőnk, Pascal Jansen a Midtjylland elleni visszavágó után értékelt.

Döntetlen hazai pályán, az Európa Ligában folytatjuk

Cissé góljával vezettünk, de egyenlített a Midtjylland, így az Európa Liga playoffkörében folytatjuk.

HSA Hónap játékosa: Traoré lett július legjobbja!

Szurkolói szavazásunkon mali szélsőnket látták július hónap legjobbjának.

FTC-FC Midtjylland: parkolási lehetőség!

A kedd esti BL-selejtezőre autóval érkező drukkereink az MVM Dome parkolóját használhatják.