2023. szeptember 1.
EKL: az első kalapból várjuk a sorsolást!
Szeptember 1-jén, pénteken 14.30-tól Monacóban sorsolják az UEFA Európa Konferencia Liga csoportbeosztásait.

Amint arról korábban beszámoltunk, magyar bajnoki címvédő férfi labdarúgócsapatunk augusztus 31-én, csütörtökön az idegenbeli 4-0-s siker után a Groupama Arénában 3-0-ra győzte le a litván Zalgiris Vilnius együttesét, így kettős győzelemmel, 7-0-s összesítéssel jutott be az UEFA Európa Konferencia Liga csoportkörébe.

A főtábla sorsolását szeptember 1-jén, pénteken 14.30-tól rendezik Monacóban a Grimaldi Forumban. Az UEFA elkészítette a kalapok beosztását, melynek értelmében az FTC az első kalapból várja a sorsolást. Rekordbajnok együttesünk mellett szintén az első kalapba kapott besorolást az Eintracht Frankfurt (német), a Dinamo Zagreb (horvát), a Club Brugge (belga), az AZ Alkmaar (holland), a KAA Gent (belga), a Fenerbahce (török) és a LOSC Lille (francia), így ezekkel a csapatokkal nem kerülhet össze a Fradi.

A második kalapban kapott helyet a PAOK (görög), a Slovan Bratislava (szlovák), a Maccabi Tel-Aviv (izraeli), a Viktoria Plzen (cseh), az Aston Villa (angol), a Ludogorec (bolgár), az Fiorentina (olasz) és a Bodo/Glimt (norvég).

A harmadik kalapból a Genk (belga), a Zorja Luhanszk (ukrán), az FC Astana (kazah), a Besiktas (török), a HJK Helsinki (svéd), a Legia Varsó (lengyel), a Spartak Trnava (szlovák), valamint az Olimpija Ljubljana (szlovén).

Az utolsó, negyedik kalapban a HSK Zrinjski (bosnyák), a KÍ Klaksvík (feröeri), az Aberdeen (skót), az FK Cukaricki (szerb), a Lugano (svájci), a Breidablik (izlandi), az FC Nordsjælland (dán) és az FC Ballkani (koszovói) várja a péntek délutáni sorsolást.

A kalapok beosztása

Első kalap
Eintracht Frankfurt (német)
GNK Dinamo (horvát)
Club Brugge (belga)
AZ Alkmaar (holland)
KAA Gent (belga)
Fenerbahçe SK (török)
LOSC Lille (francia)
FTC (magyar)

Második kalap
PAOK FC (görög)
ŠK Slovan Bratislava (szlovák)
Maccabi Tel-Aviv FC (izraeli)
FC Viktoria Plzeň (cseh)
Aston Villa FC (angol)
PFC Ludogorec 1945 (bolgár)
ACF Fiorentina (olasz)
FK Bodø/Glimt (norvég)

Harmadik kalap
KRC Genk (belga)
FC Zorja Luhanszk (ukrán)
FC Astana (kazah)
Beşiktaş JK (török)
HJK Helsinki (finn)
Legia Warszawa (lengyel)
FC Spartak Trnava (szlovák)
NK Olimpija Ljubljana (szlovén)

Negyedik kalap
HŠK Zrinjski (bosnyák)
KÍ Klaksvík (feröeri)
Aberdeen FC (skót)
FK Čukarički (szerb)
FC Lugano (svájci)
Breidablik (izlandi)
FC Nordsjælland (dán)
FC Ballkani (koszovói)

Cikkajánló

Ramírezék megcsinálták, Ecuador kijutott a vb-re!

A Peru elleni 0-0 is elég volt a világbajnoki részvételhez. Gartenmann egy félidőt játszott az USA ellen.

Új játékosunkkal jön a Fradi Zóna Plusz új része

A Fradi Zóna Plusz adásában labdarúgócsapatunk legfrissebb érkezőjével, Nagy Barnabással beszélgetünk.

Magyar balhátvédet igazoltunk

A 24 éves Nagy Barnabás a Nyíregyháza Spartacus együttesétől érkezik az FTC-hez.

Varga gól- és gólpassz, győzelem Azerbajdzsánban

Varga Barnabás mellett Tóth Alex is kezdett, a magyar labdarúgó-válogatott 2-1-re nyert.

„Varga Barnabás a kezdőben lesz Azerbajdzsán ellen!”

A magyar válogatott szövetségi kapitánya elmondta, támadónk jól van, és készen áll a játékra.

Kétgólos vereség a svédek elleni felkészülési meccsen

Dibusz végigjátszotta a mérkőzést, Tóth és a válogatottban debütáló Szalai csereként lépett pályára.

Marco Rossi: „Varga nem lép pályára Svédország ellen”

A magyar válogatott szövetségi kapitánya elmondta, mit vár el csapatától Svédország és Azerbajdzsán ellen.

Köszönünk mindent, Eldar!

Hat magyar bajnoki cím, egy MK-siker, egy BL-, négy UEL- és egy EKL-főtábla után távozik Eldar Civic.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin