2024. október 27.
Egy pontot hoztunk el az ETO Parkból
Férfi labdarúgócsapatunk 1-1-es döntetlent játszott az ETO FC Győr ellen a bajnokságban.

35-szörös bajnok férfi labdarúgócsapatunk a bajnokság 11. fordulójában az ETO FC Győr vendégeként lépett pályára. Pascal Jansen a Dibusz – Makreckis, Cissé, Gartenmann, Ramírez – Maiga, Rommens – Traoré, Kady, Ben Romdhane – Saldanha kezdőt küldte a pályára.

Az ötödik percben jó helyről kaptunk szabadrúgást, a középre tett labdát azonban Cissé fölé fejelte. A másik oldalon korábbi játékosunk, Gavrics lőtt távolról, de nem volt benne veszély. Mi irányítottuk a játékot, ám nehéz volt feltörni a győriek védelmét, szívósan védekeztek a hazaiak. A 22. percben egy ügyesen elvégzett szabadrúgás után Saldanha került ziccerbe, de a védelemnek sikerült kivágni a gólba tartó labdát.

Ezt követően felbátorodott az ETO. A 33. perben Gavrics cselezte ki Cissét az ötösünk előterében, de gyenge lövését Dibusz biztosan fogta, később pedig Stefulj lőtt fölé. A 41. percben Traoré cselezte ki védőjét, majd erős lövését Gyurákovics ütötte oldalra. A rendes játékidő utolsó percében jött a hidegzuhany, Ouro lövése megpattant a védelmen és Dibusz így már nem tudta elérni a labdát, a hazaiak egygólos előnnyel vonulhattak a szünetre.

Három helyen is változtattunk a szünetben. Varga Barnabás Saldanhát váltotta, de Virgil Misidjan és Mohammed Abu Fani is érkezett a folytatásra Ben Romdhane és Rommens helyén. Stefulj nagy lövése nyitotta a második játékrészt, nem sokkal tévedett a hazaiak játékosa. Kristoffer Zachariassen volt a következő cserénk, ő Maigát váltotta. A 64. percben nagy helyzetbe került Varga Barnabás, de a labda elment a bal kapufa mellett. Ezt követően Cissét Gruber Zsombor váltotta. Szinte rögtön érkezett az egyenlítésünk, Adama Traoré lerázta védőit és higgadtan lőtt a kapuba (1-1). Nem sokkal később Zachariassent rúgták fel a tizenhatoson belül, ám a videóbíró szerint szabályos szerelés történt. A hajrában Abu Fani lövése zörgette meg kívülről a hazai hálót. A 90. percben óriási ziccert hagytunk ki, Zachariassen eldönthette volna a meccset, de fölé lőtt. Ezzel maradt az 1-1-es döntetlen, egy pontot tudtunk elhozni az ETO Parkból.

Férfi labdarúgás,
OTP Bank Liga, 11. forduló

ETO FC Győr-FTC 1-1 (1-0)

ETO Park, v: Erdős Péter

Győr: Gyurákovics – Marku, Szépe, Bitri, Heitor – Sahli (Bumba, 66.), Tóth R. (Anton,85.), Ouro (Boldor, 85.), Stefulj – Gavrics ( Vianna, 90+4), Krivokapic (Diarra, a szünetben)

Vezetőedző: Borbély Balázs

FTC: Dibusz – Makreckis, Cissé (Gruber, 65.), Gartenmann, Ramírez – Maiga (Zachariassen, 59.), Rommens (Abu Fani, a szünetben) – Traoré, Kady, Ben Romdhane (Misidjan, a szünetben) – Saldanha (Varga B., a szünetben)

Vezetőedző: Pascal Jansen

Sárga lapok: Marku (74.), illetve Kady (77.)

Gólok: Ouro (45.), illetve Traoré (66.)

„Ezen a meccsen maximum egy pontot érdemeltünk”

Pascal Jansen elsősorban az agressziót hiányolta játékunkból az ETO ellen.

Jansen: „Készen állunk a következő megmérettetésre!”

Vezetőedzőnk szerint motiválja a csapatot, hogy mindenki a Fradit akarja megverni.

Tiszafüred-FTC: szurkolói információk a kupameccsre

Október 31-én, csütörtökön 12.30-tól idegenben játszunk a MOL Magyar Kupában 4. fordulójában.

Győrben is ott lesz a Fradi-minibusz

Szurkolóink az ETO FC Győr elleni bajnoki idején is beszerezhetik kedvenc Fradi-terméküket.

Indul a jegyértékesítés a Kecskemét elleni bajnokira

Férfi labdarúgócsapatunk november 10-én Kecskeméten lép pályára a bajnokságban.

Három éven belül harmadszor vertünk topligás csapatot

A Nice mellett még egy francia, német és angol együttest is legyőzött az FTC az aktuális kupasorozatban.

Nagyot ugrottunk a tabellán, továbbjutásra állunk

A következő öt UEL-ellenfelünkből négyen is mögöttünk állnak az eddigi három forduló után.

„Nagy szükségünk volt az önbizalomnövelő győzelemre”

Mohammed Abu Fani és Philippe Rommens értékelte első győzelmünket az UEFA Európa Liga 2024/25-ös főtábláján.