2020. február 23.
Boli és Ramadan bombagóljaival nyertünk
Vasárnap délelőtt férfi labdarúgócsapatunk 2-1-es győzelmet aratott felkészülési meccsen a Pesterzsébet ellen.

Listavezető férfi labdarúgócsapatunk az első idén elveszített mérkőzése után egy nappal felkészülési meccset játszott a Pesterzsébet ellen. Azon játékosaink kaptak lehetőséget vasárnap délelőtt a zártkapus összecsapáson, akik nem léptek pályára Mezőkövesden, vagy csereként álltak be. Sergei Rebrov vezetőedző a Gróf - Botka, Frimpong, Civic, Csontos - Szabó R., Lodico - Juhász B., Varga - Sihnevich, Boli kezdőcsapatot küldte pályára.

Már az első pillanattól kezdve mi irányítottunk, sokat birtokoltuk a labdát és megszálltuk az ellenfelünk térfelét. Az első nagyobb helyzet a 25. percben jött, amikor egy szöglet után Abraham Frimpong közvetlen közelről a kapufát találta el, így sajnos ekkor még nem született gól. A 39. percben a vendégek előtt adódott nagy lehetőség, Grófra vezették rá a labdát, de kapusunk ragyogó bravúrt mutatott be az akció végén. Az első játékrész 0-0-val ért évet.

A második félidő elején Franck Boli került helyzetbe, és 18 méterről elképesztő erővel a jobb felső sarokba bombázott (1-0)! A mérkőzés utolsó félórájára több utánpótlás-játékosunk is beállhatott, Iyinbor Patrick, Pintér Dániel, Ammar Ramadan, Hajdú Roland és Tölgyes Ádám.

Szabadrúgáshoz jutottunk a 88. percben, Ammar Ramadan állt a labda mögé, és gyönyörűen a jobb felsőbe tekert (2-0). A második találatunk után szinte rögtön tizenegyeshez jutott a vendégcsapat, Szécsi Gergő sajnos nem tudta védeni a büntetőt, így ellenfelünk felzárkózott egy gólra. Azonban több esemény már nem volt a mérkőzésen, 2-1-re nyertünk számos fiatal játékosunkkal a Pesterzsébet ellen.

Férfi labdarúgás, felkészülési mérkőzés

FTC–Pesterzsébet 2-1 (0-0)

FTC: Gróf - Botka, Frimpong, Civic, Csontos – Szabó R., Lodico – Juhász B., Varga, – Sihnevich, Boli

Csereként beállt: Szécsi, Iyinbor, Pintér D., Ramadan, Hajdú R., Tölgyes Á.

Gólszerzők: Boli, Ramadan

,,Nem látszódott a különbség a pályán”

Owusu Kwabena a West Hamnek lőtt szépségdíjas gólja után nyilatkozott a FradiMédiának - VIDEÓ!

Döntetlen a 463,5 millió eurót érő West Ham ellen!

Owusu Kwabena és Alekszandar Pesics is betalált az angol élvonalbeli csapat ellen 2-2-re végződött meccsen.

Viszlát Lienz, köszönjük Tirol!

Szép cselek, védések és érzelmek a második nyári edzőtáborunk legszebb pillanatai között - VIDEÓ!

Angol, francia és török sztárcsapatok is az FTC mögött

A Ferencváros az elmúlt évek nemzetközi sikereinek köszönhetően sokat lépett előre az UEFA klubranglistáján.

463,5 millió eurót ér ellenfelünk, a West Ham kerete

Együttesünk a 2022/2023-as idény UEFA Európa Konferencia Liga-győztesével találkozik.

Pascal Jansen: „ A West Ham ellen nő a nyomás”

Vezetőedzőnk szerint az angol sztárcsapat ellen fontos tapasztalatokat szerezhetnek a játékosok – VIDEÓ!

„Nagy kihívást jelent topligás csapattal játszani”

Cristian Ramírez elmondta, az elmúlt hetekben több időt töltött csapattársaival, mint a családjával.

Helyzetjelentés Tirolból: így készülnek a mieink

A csapat lakhelyéül szolgáló hotelt fiatal tehetségünk, Tóth Alex mutatta be részletesen.