2020. november 19.
Blazicék és Uzuniék is szintet léptek az NL-ben
A magyar válogatott mellett a szlovének és az albánok is megnyerték a csoportjukat a Nemzetek Ligájában.


Ahogy arról beszámoltunk, a magyar férfi labdarúgóválogatott, többek között középpályásunk, Sigér Dávid első válogatott góljával 2-0-ra legyőzte a törököket a Nemzetek Ligája B divíziójában és mivel a szerbek 5-0-ra nyertek az oroszok ellen, a magyar válogatott csoportja élén zárt és feljutott az A-ligába, vagyis bekerült Európa 16 legjobb csapata közé. A magyar csapat kapuját ezen a találkozón is a héten a 30. születésnapját ünneplő Dibusz Dénes védte, míg harmadik válogatott játékosunk, Botka Endre csereként lépett a pályára a találkozó hajrájában.

A szlovén válogatott játékosunkkal, Miha Blaziccal (a képen a hátsó sorban, a kapus  mellett) a kezdőben 0-0-s döntetlent játszott Athénban a görögök ellen, aminek köszönhetően Szlovénia veretlenül, mindössze egyetlen kapott góllal megnyerte a csoportját a C-ligában és feljutott a B-divízióba. Blazic végigjátszotta a mérkőzést.

Az albán nemzeti csapat a fehéroroszokat fogadta a C-divízióban és 3-2-s győzelmével feljutott a B-ligába. Támadónk, Myrto Uzuni a 71. percben, csereként lépett pályára.

Támadónk, Róbert Mak kezdőként, 62 percet játszott a szlovák válogatottban, amely a csehek ellen zárta az NL idei szezonját. Északi szomszédunk 2-0-s vereséget szenvedett  a csehektől és ezzel búcsúzott a B-ligából. 

A bosnyák válogatott hazai pályán, az olaszok ellen zárta a Nemzetek Ligája idei kiírását. Hátvédünk, Adnan Kovacevic nem lépett pályára az olaszok 2-0-s győzelmével záruló találkozón. Az már korábban eldőlt, hogy a bosnyák csapat kiesett az A-csoportból.

Georgia hazai pályán 0-0-s döntetlen játszott Észtország ellen. Georgiai védőnk, Lasha Dvali nem lépett pályára a találkozón.

foto:www.nzs.si

Cikkajánló

Abu Fani gólt lőtt, de Izrael nem tudott győzni

Középpályásunkat a szünetben cserélték be, tíz perccel később betalált Norvégia ellen.

Fontos szurkolói információk

A Miskolci Rendőrkapitányság tájékoztatója a DVTK-FTC mérkőzésre érkező szurkolóinknak.

NL: a B-liga első kalapjába került a magyar válogatott

Izraellel, Lengyelországgal és Skóciával került egy kalapba a magyar férfi labdarúgó-válogatott.

Vb-selejtező: kialakult válogatottunk pontos beosztása

Többek között Portugáliával került egy világbajnoki-selejtezős csoportba a magyar válogatott.

NL: Kikaptunk a törököktől, a B-divízióban folytatjuk

Dibusz és Varga is kezdett, Tóth debütált a törökök elleni vesztes NL-playoff visszavágóján.

Abu Fani kezdett, Izrael legyőzte Észtországot

Középpályásunk 75 percet játszott a találkozón.

Marco Rossi: „Kutya kötelességünk mindent beleadni!”

A válogatott szövetségi kapitánya a törökök elleni NL-visszavágó előtt nyilatkozott.

Gartenmann kezdő volt a svájci válogatottban

Védőnk végig a pályán volt az észak-írek elleni 1-1-re végződött felkészülési mérkőzésen.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin