2019. október 25.
A hatodik európai túránkról is veretlenül tértünk haza!
Férfi futballcsapatunk vendégként eddig egyszer sem kapott ki nemzetközi kupameccsen a 2019/20-as idényben.

Mint ismert, magyar bajnok labdarúgócsapatunk csütörtökön Varga Roland góljával 1-0-ra nyert a CSZKA Moszva vendégeként az UEFA Europa League csoportkörének 3. fordulójában. A 2019 júliusa óta tartó európai kupamenetelésünk során így Razgrad, Valletta, Zágráb, Marijampolė és Barcelona után Moszkvában is megőriztük veretlenségünket – nézzük, hogyan!

BL: három gól Razgradban, bravúr a Maksimirben

Nemzetközi kupaszereplésünket a Bajnokok Ligája selejtezőjében kezdtük július 10-én. A Ludogorec Razgrad elleni 2-1-es hazai győzelmet követően látogattunk Bulgáriába, ahol Ihor Haratin, Michal Skvarka és Tokmac Nguen találataival 3-2-re nyertünk, kivívva a továbblépést.

A második fordulóban a Valletta elleni hazai 3-1 után Máltán Tokmac újra betalált, 1-1-re végeztünk, majd a 3. fordulóban az azóta a BL csoportkörében is kiválóan szereplő Dinamo Zágráb nagyhírű otthonában, a Maksimir Staidonban vendégszerepeltünk. Ki ne emlékezne rá szívesen, hogy Horvátországban Sigér Dávid egyenlítőgóljával 1-1 lett a vége!

UEL: selejtezős továbbjutás és barcelonai bravúr előzte meg a moszkvai sikert

A Dinamo végül a Groupama Arénában legyőzte a mieinket, így a kvalifikáció negyedik fordulójában már az UEFA Europa League rájátszásában szerepeltünk. A litván Suduva stadionjában 0-0-t játszottunk, ezt követően vendéglátóként 4-2-re nyerve vívtuk ki a továbbjutást. Következhetett az UEL-főtábla, ahol letettük névjegyünket, hiszen bemutatkozásképpen 1-1-re végeztünk a spanyol élvonalban szereplő Espanyol arénájában!  Következő idegenbeli fellépésünk a csütörtöki, moszkvai meccs volt, ahol újra győztünk, nemzetközi kupasorozat csoportkörében 5425 nap után először, így pillanatnyilag négy ponttal csoportunk harmadik helyén állunk.

Bulgáriában ér körbe a történet

Az UEL 2019/20-as kiírásának őszi szakaszát két hazai meccsel folytatjuk, november 7-én, csütörtökön a CSZKA-t fogadjuk, három héttel később, 28-án pedig az Espanyolt. Idei európai kupamenetelésünk ott végződik, ahol elkezdődött, december 12-én ugyanis a Ludogorec vendégei leszünk.

Ha még nem látta, vezetőedzőnk, Sergei Rebrov moszkvai értékelését ITT, gólszerzőnk, Varga Roland videós nyilatkozatát pedig IDE kattintva találja meg.

Csoportkörös győzelem 5425 nap után!

Futballistáink moszkvai UEL-sikere 2004 decembere óta az FTC első nemzetközi csoportkörös győzelme.

Varga: „Nem minden nap történik ilyen”

A CSZKA Moszkva ellen győztes találatot szerző Varga és a bravúrokat bemutató Dibusz értékelt – VIDEÓ!

Rebrov: „Nagyra értékelem a második félidei játékot”

Vezetőedzőnk azt is elárulta, hogyan sikerült átalakítani a meccs képét a második félidőre.

Óriási bravúr: 3 ponttal jöhetünk haza Moszkvából!

Labdarúgócsapatunk egy kiváló meccsen Varga Roland hajrában lőtt góljával nyert az UEL-ben!

Vadonatúj szürke mezünk a Fradi Shopban!

Már kapható új, harmadik számú mezünk a Fradi Shopban, valamint webshopunkon!

,,Nem látszódott a különbség a pályán”

Owusu Kwabena a West Hamnek lőtt szépségdíjas gólja után nyilatkozott a FradiMédiának - VIDEÓ!

Döntetlen a 463,5 millió eurót érő West Ham ellen!

Owusu Kwabena és Alekszandar Pesics is betalált az angol élvonalbeli csapat ellen 2-2-re végződött meccsen.