2019. június 19.
3/3: Az EL-ben induló Murát is legyőztük
Labdarúgócsapatunk Rui Pedro, Lanzafame, Priskin és Sihnevich góljával nyert a Mura elleni mérkőzésen.

Labdarúgócsapatunk a szlovén harmadosztályú Sampion Celje 9-0-s és az élvonalbeli NK Celje 2-0-s legyőzése után harmadik edzőmérkőzését a szintén szlovén első osztályú és az Európa Ligában is induló NS Mura ellen játszotta.

Nagy helyzet nélkül telt el az első tíz perc. A Mura részéről Kozar 25 méteres lövése kerülte el jócskán Varga Ádám kapuját, a mieink részéről Isael 22 méteres lövését blokkolták.

Az első veszélyes lehetőség a 13. percben volt, ekkor Heister tüzelt 25-ről, a szitáló labdát a szlovének kapusa csak kiütni tudta.

Egy percre rá remek támadás végén szereztük meg a vezető gólt. Heister baloldali beadását Lanzafame készítette le mellel, elegánsan, Rui Pedro pedig kapásból a jobb sarokba lőtt (1-0 ide).

Nem sokkal később újabb szép támadást vezettünk: Rui Pedro vitte át a pályán a labdát, majd Lanzafaméhez passzolt, aki pedig Zubkov elé löbbölt, új igazolásunk egy csel után védője mellett elesett a 16-oson belül, de nem ítéltek büntetőt.

A 30. percben Isael csinált pazar testcselt a baloldalon, majd kiválóan lőtte be a védők mögé a labdát, Lanzafame így ziccerbe került, de les miatt közbefújt a bíró.

A szlovének egy Zorman-lövéssel próbálkoztak a 16-os bal csücskétől, de Varga Á. magabiztosan védett.

A félidő előtt nem sokkal a semmiből egyenlített a Mura: Zorman vehette át a labdát közel a kapunkhoz, majd öt méterről a kapuba helyezett (1-1).

Isael kis híján azonnal válaszolt, ám Safaric vetődve ki tudta ütni brazil támadónk jobb alsó felé tartó lövését, akárcsak Lanzafame szünet előtti 12 méteres kísérletét.

A szünetben egyet változtattunk: Varga Á. helyett Szécsi folytatta a kapuban. A Mura ezzel szemben sort cserélt.

Nagyon jól kezdtük a második játékrészt: Rui Pedro beadása után Frimpong fejelhetett nagy helyzetben, közel a kapuhoz, de kicsit pontatlan volt, kísérlete fölé ment.

Az 50. percben azonban már sikerült eredményesnek lennünk. Lanzafame harcolt ki büntetőt, majd a labdát a bal sarokba lőve, értékesítette is azt (2-1 ide).

Nem sokkal később ismét eredményesek lehettünk volna. A 60. percben Sigér kérte el a labdát a saját 16-osánál, egy testcsellel ügyesen megindult, majd pazarul ugratta ki Zubkovot, aki egy az egyben vezethette volna a kapusra a labdát, de les miatt ismét közbefújtak.

Egy óra játék után szinte teljesen új csapattal folytattuk. A Szécsi - Kundrák, Takács, Leandro, Heister - Wilmots, Csonka - Bőle, Priskin, Szerető - Sihnevich tizeneggyel álltunk fel.

Ezzel a csapattal is sikerült eredményesnek lennünk, miután Bőle kiváló passzával Priskin lépett ki ziccerben, és higgadtan a bal alsóba gurított (3-1 ide).

A 80. percben szépíthettek volna a szlovének, de Susnjara hiába került nagy helyzetbe, túl sokat tolt a labdán, így a jól kijövő Szécsi felszedte azt előle.

Sihnevich tört be baloldalt a 16-oson belülre, majd éles szögből, közel a felső léchez keresztbe lőtte a labdát.

A hajrában Wilmots beadása után még Sihnevich is eredményes volt, ügyesen csúsztatott a kapuba, így a vége 4-1-es győzelem lett.

Együttesünk így háromból három edzőmérkőzést nyert Ausztriában. Csapatunk most rögtön hazautazik, aztán vasárnap újabb ausztriai edzőtáborba indul.

Felkészülési mérkőzés
NS Mura (szlovén)-FTC 1-4 (1-1)
FTC: Varga Á. (Szécsi, 46.) - Csernik, Botka, Frimpong, Heister - Haratin, Sigér - Zubkov, Rui Pedro (Wilmots, 55.), Isael - Lanzafame
FTC a 62. perctől: Szécsi - Kundrák, Takács, Leandro, Heister - Wilmots, Csonka - Bőle, Priskin, Szerető - Sihnevich
G.: Zorman (40.), ill. Rui Pedro (14.), Lanzafame (50. - 11-esből), Priskin (76.), Sihnevich (88.)

,,Nem látszódott a különbség a pályán”

Owusu Kwabena a West Hamnek lőtt szépségdíjas gólja után nyilatkozott a FradiMédiának - VIDEÓ!

Döntetlen a 463,5 millió eurót érő West Ham ellen!

Owusu Kwabena és Alekszandar Pesics is betalált az angol élvonalbeli csapat ellen 2-2-re végződött meccsen.

Viszlát Lienz, köszönjük Tirol!

Szép cselek, védések és érzelmek a második nyári edzőtáborunk legszebb pillanatai között - VIDEÓ!

Angol, francia és török sztárcsapatok is az FTC mögött

A Ferencváros az elmúlt évek nemzetközi sikereinek köszönhetően sokat lépett előre az UEFA klubranglistáján.

463,5 millió eurót ér ellenfelünk, a West Ham kerete

Együttesünk a 2022/2023-as idény UEFA Európa Konferencia Liga-győztesével találkozik.

Pascal Jansen: „ A West Ham ellen nő a nyomás”

Vezetőedzőnk szerint az angol sztárcsapat ellen fontos tapasztalatokat szerezhetnek a játékosok – VIDEÓ!

„Nagy kihívást jelent topligás csapattal játszani”

Cristian Ramírez elmondta, az elmúlt hetekben több időt töltött csapattársaival, mint a családjával.

Helyzetjelentés Tirolból: így készülnek a mieink

A csapat lakhelyéül szolgáló hotelt fiatal tehetségünk, Tóth Alex mutatta be részletesen.