Klubunkban 1951-ben alakult meg a korcsolya szakosztály. Olyan korábbi klasszisok versenyeztek nálunk, mint a vb-bronzérmes, Eb-ezüstérmes Almássy Zsuzsa (a kis képen), a hatszoros magyar bajnok Zöllner Helga, a kétszeres magyar bajnok Berecz Ilona, valamint Vida Gábor, aki később a szakosztály vezetője is volt.
Első bajnoki címünket Tóth Endre és felesége nyerte 1952-ben, amikor jégtáncban diadalmaskodtak. Egyesben az első fecske egy hölgy, Pálinkás Hédi volt, aki 1953-ban megnyerte a műkorcsolyázók versenyszámát. Aztán 1956-tól minden évben került arany az Üllői útra: előbb Szenes István nyert férfi egyesben, egy év múlva Zöllner Helga női egyesben, majd férfi egyesben Rácz Miklós.
A hatvanas években nem volt olyan év, hogy legalább egy bajnokságot ne nyertek volna műkorcsolyázóink, nem túlzás azt állítani, hogy ebben az évtizedben a Ferencváros szakosztálya jelentette a magyar műkorcsolya sportot. Zöllner Helga, Újlaky Károly, Horváth Zoltán, Ébert Jenő és a Csordás Mária-Kondi László páros egymás után nyerte a bajnokságokat.
1963-tól 1966-ig Szentmiklóssy Zsuzsa és Almássy Zsuzsa felváltva nyerte a női egyest, hogy aztán 1967-től Almássy Zsuzsa egyeduralkodóvá váljon ebben a számban.
Almássy Zsuzsa 2016-ban a Fradi TV-ben is mesélt csodás karrierjéről. A riport ITT nézhető meg.
Az alig több mint 15 éves Almássy Zsuzsa 1966-ban mutatkozott be először világversenyen, az Eb-n egyből hatodik lett. Később az Európa-bajnokságokon egy ezüst-, és két bronzéremet nyert az FTC versenyzőjeként. Az 1969-es világbajnokságon fantasztikus versenyzéssel a harmadik helyen zárt, az 1972-es olimpián az ötödik, az 1968-as ötkarikás játékokon a hatodik lett. Hazai jégen hét magyar bajnoki címet ünnepelhetett.
A gyorskorcsolya szakág 1957-es megszűnése után 2019-ben alakult újjá a Ferencvárosi Torna Clubban. A műkorcsolya 1982-ig működött az FTC-ben, most több mint 40 év után, 2023-ban szintén újjáalakul. A pontozásos ágazat műkorcsolya szakosztályának vezetője az a Sebestyén Júlia lett,aki kilencszer nyert magyar bajnokságot, négyszer szerepelt olimpián, legnagyobb eredményét pedig 2004-ben érte el, amikor a budapesti Európa-bajnokságon egyéniben aranyérmes lett. Ő volt a sportág első női magyar Eb-győztese.
Több mint tíz éve saját klubjában, a Sebestyén KSE-ben edzette a fiatalokat, akik közül több utánpótlás és felnőtt válogatott sportoló is kikerült. Sebestyén Júlia most teljes csapatával, 18 fővel érkezett a Ferencvárosi Torna Clubhoz.
- Nagy megtiszteltetés és nagy öröm, hogy a Fradi-család tagjai lettünk – mondta Sebestyén Júlia. – Az elmúlt időszakban kiemelkedő eredményeket értünk el tanítványaimmal. Itt azonban nem szerettünk volna megállni, tovább akartunk fejlődni, ehhez azonban nagy lépés és profi háttér kell. Ezt a profi hátteret biztosítja nekünk a Ferencváros!
- A Ferencvárosi Torna Clubban évtizedes hagyományai vannak a műkorcsolyának, öröm és büszkeség, hogy ezt a szép hagyományt most folytatni tudjuk. Fiatal, tehetséges sportolók csatlakoztak hozzánk, akik nemzetközi versenyeken is bizonyítottak már, itt pedig minden adott lesz ahhoz, hogy tovább fejlődjenek – mondta Nyíri Zoltán, klubunk ügyvezető alelnöke.
Sebestyén Júlia és csapata a hétvégén, a péntektől vasárnapig a Vasas Jégcentrumban rendezett Budapest Trophy 2023 nemzetközi versenyen már ferencvárosi színekben indul.
Vlaszenko Alekszandr 6., Vlaszenko Alekszej pedig 9. lett a lengyelországi viadalon.
Mun Vun Dzsun Ferenc és Nógrádi Bence is negyeddöntőig jutott a világkupa-sorozat dél-koreai állomásán.
November nagyon mozgalmas volt az FTC műkorcsolyázói számára.
Műkorcsolyázóink, Pavlova Maria és Sviatchenko Aleksei a második helyen végeztek.
Kiválóan szerepeltek a Ferencvárosi rövidpályás gyorskorcsolyázói a budapesti nemzetközi versenyen.
Honosított dél-koreai gyorskorcsolyázónk a Világkupa-sorozat naganói állomásán versenyzett magyar színekben.
Műkorcsolya párosunk, Pavlova Marija, Szvjatcsenko Alekszej ismét érmet nyert a Grand Prix-sorozatban.
A magyar juniorválogatott több ferencvárosi versenyzővel remekelt Bormióban.