A 103 éve október 29-én elhunyt Springer Ferencre, az FTC első elnökére, a klub alapítójára emlékeztek sírjánál kedden, Budapesten, a Fiumei úti sírkertben. Jelen volt a Fradi Múzeum vezető-helyettese, Vincze József, valamint az FTC Baráti Kör tagjai is.
Springer Ferenc 1863. október 15-én született Pesten. Édesapja Kassáról vándorolt a Ferencvárosba, ahol cipészként dolgozott. Fiatal korában páratlan tehetséggel rendelkezett, amelyre sokan felfigyeltek. Ösztöndíjat kapott, jogi tanulmányait ez segítette.
1890-ben vették fel a Budapesti Ügyvédi Kamarába, ettől kezdve önálló ügyvédi irodája volt. Politizálni kezdett, a Függetlenségi és 48-as Párt (népnyelven Kossuth Párt) képviselője lett, aki már 1896-ban elindult az országgyűlési választásokon. Ekkor még nem jutott a parlamentbe, nem úgy 1913-ban, amikor elsöprő többséggel választották meg országgyűlési képviselőnek.
Dr. Springer Ferenc 1899. május 3-án alapította meg az FTC-t. Az első elnök volt, aki a legnehezebb, egyben legszebb feladatot vállalta, az újonnan megalapított egyesületet arra a pályára állítani, amely fennmaradását biztosítja. 1899-től haláláig, 1920. október 29-ig tartó elnöksége alatt a klub Magyarország nagy sportegyesülete lett, olyan, ahol rang volt sportolni, amelynek kiváltság volt szurkolni.
A labdarúgó-szakosztály nyolc magyar bajnoki címet, egy-egy Magyar Kupa-, Challenge Cup-győzelmet könyvelhetett el ebben az időszakban, míg férfi vízilabdázóink hét bajnoki elsőséget ünnepelhettek.
Egykori tekézőnkre, atlétánkra és labdarúgónkra emlékezünk január 4-én.
Férfi vízilabdacsapatunk, kézilabdázónk, Klujber Katrin és úszónk, Rasovszky Kristóf is esélyes a győzelemre.
Január 3-án korábbi vízilabdázónkat köszönthetjük.
Ezen a napon a Fradi család négy tagjára emlékezünk.
A Fradi család öt tagját köszöntjük születésnapján január 2-án.
Egykori labdarúgónkra, atlétánkra és jégkorongozónkra emlékezünk január 2-án.
Férfi labdarúgóink bajnoki címe, duplázó női kézisek, BL-győztes férfi pólósok – most is volt mire emlékezni!