Egyenlőek vagyunk, legyen szó nemről, fajról, bőrszínről, politikai vagy vallási hovatartozásról. Ugyanakkor fontos kiemelni azt is, hogy az életkor és az élethelyzet alapján sem szabad senkit hátrányosan megkülönböztetni – a sport mindenkié. Ebben az esztendőben kiemelten hirdetjük, hogy a generációs különbségek, valamint az élethelyzet és az életkörülmények miatt történő kirekesztést is el kell ítélni, és muszáj minden lehetséges eszközzel fellépni ellene.
Az idei kampányfilmben Cristian Ramírez és családja is szerepel
A Ferencvárosi Torna Club kirekesztés elleni kampányának idei mottója ennek fényében: „We are equal!”, azaz „Egyenlőek vagyunk!”. Idei kisfilmünkben láthatják Igort, a Fradi Sast, illetve idomárját, Szabó Lászlót. Feltűnik benne 35-szörös bajnok férfi labdarúgócsapatunk ecuadori balhátvédje, Cristian Ramírez, valamint családja, Anikó, Zaya és Zafira. Az alkotásban szerepel sétafocistánk, Csaba és unokája, Emma, kerekesszékes szurkolónk, Bence, utánpótláskorú sportolónk, Galambos Jia Zoltán, illetve futballcsapatunk segítője, Marcus. A videóban a Fradi-tábor és a Green Kids tagjait is láthatják.
A megkülönböztetés elleni küzdelem mára ugyanúgy klubunk mindennapjainak részévé vált, mint sportolóinktól a jobbnál jobb eredmények. Jó érzés, hogy a Fradi család minden tagja érzi: „Együtt többek vagyunk!”
A Ferencvárosi Torna Club 2012-ben, a hazai sportegyesületek közül elsőként indított kampányt a kirekesztés, az emberek hátrányos megkülönböztetése ellen. Azóta rendszeresen, kisfilm formájában hívjuk fel a figyelmet törekvésünk fontosságára. Idén azt az üzenetet emeljük ki, hogy a sport mindenkié.
Az elmúlt 12 évben minden tekintetben nagy utat tettünk meg, és erről az útról nem kívánunk letérni. Ahogy több mint egy évtizede, továbbra is azt hirdetjük: „Szívünk zöld-fehér, ez mindennél többet ér!”
Klubunk erőfeszítéseinek egyre nagyobb a hazai és nemzetközi visszhangja. Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) is kiemelte, követendő példaként szolgálunk a többi klub számára. Kampányaink évente újulnak meg, de fontos hangsúlyozni, hogy törekvésünk folyamatos, egy soha véget nem érő nemes küldetés az FTC számára.
Fair Play-díjat kaptunk a MOB-tól a 2012-es kirekesztésellenes kampányfilmünkért
Kampányunk 2012-es indulásakor készítettük el első, kirekesztés ellen felhívó kisfilmünket. A kampányért a Magyar Olimpiai Bizottság Fair Play-díjjal tüntette ki az FTC-t, amelyet Kubatov Gábor, klubunk elnöke brazil játékosunkkal, Somáliával együtt vett át.
A Ferencváros fontosnak tartja, hogy időről időre új aktivitással rukkoljon elő, s hogy a megfelelő magatartásra ösztönözze szurkolóit. Második kampányfilmünkben labdarúgócsapatunk tagjai hívták fel a figyelmet arra, hogy a kirekesztő magatartás nem elfogadható a lelátón sem. Kampányunkról később Orosz Pál, az FTC Labdarúgó Zrt. vezérigazgatója tartott előadást a Puskás Stadionban.
2014-ben labdarúgócsapatunk akkori edzője és játékosai mellett két Fradi-ikon, Lipcsei Péter és Dragóner Attila is szólt a szurkolókhoz. Ismét hangsúlyoztuk, hogy az életben mindenki egyenlő, és „csak a Fradi számít!”
Következő kisfilmünkben labdarúgóink a kirekesztés elleni küzdelem mellett azt is hangsúlyozták, hogy a rászorulók segítése is a felelősségteljes magatartásforma része.
A 2015-ös videóban labdarúgócsapatunk hét játékosa a labdát használva tisztította meg környezetünket a kirekesztő jelképektől. Somália és Gera Zoltán főszereplésével hangsúlyoztuk, hogy „csak a szívünk zöld-fehér!”
A 2017-es kampányban rekordszámú sportoló, tréner vett részt. A videó Lotfi Begi: Mi vagyunk a Ferencváros című dalára készült. Játékosaink és edzőink elmondták, hogy a Fradiban egyek vagyunk, és hogy nálunk az öltözőben nem téma, ki honnan jött.
Hat éve kézlenyomatokból formáltak szívet a ferencvárosi sportolók
2018-ban nemcsak kampányfilmet készítettünk, hanem megmozdulást is szerveztünk. A Kisvárda elleni mérkőzésen a családi szektorban gyermekek tartottak fel üzeneteket, valamint egy látványos molinót. A feliratokon többek között a tiszta játékra, a szenvedélyre, a tiszteletre, a becsületre és a csapatjáték fontosságára hívták fel a figyelmet. A látványos, Fradi-sast és címert tartalmazó molinó elkészítésekor kézlenyomatokból formáltak szívet a Ferencváros sportolói a legkisebbektől a legidősebbekig, és a zöldfestékes kezüket feltartva jelezték újfent: „A Fradiban egyek vagyunk!”
A 2019-es kampányfilmünkben hat labdarúgónk, Miha Blazic, Franck Boli, Dibusz Dénes, Lovrencsics Gergő, Isael Barbosa és Tokmac Nguen mondta el anyanyelvén akkori kampányszlogenünket: „Nálunk csak egy szín számít, a zöld!”
A 2020-as kampányvideó főszereplője Tokmac Nguen volt, az ő egy napját követte végig a kamera, de a klub több sportolójával is találkozhattunk közben különböző helyszíneken és környezetben, ezzel is erősítve, hogy a Ferencvárosnál mindenki összetartozik, nem számít, honnan jött, vagy hogy min ment keresztül, vagyis ahogy a 2020-as jelmondat is hangsúlyozta: „A Fradiban egy család vagyunk!"
Klubunk kirekesztés ellenes kampányának minden évben van egy jelmondata, 2021-ben ezt az üzenetet közvetítettük: „A Fradiban együtt többek vagyunk!” Az előző évek változatos videós megoldásai után az idei kisfilmben korábban még nem látott, egyedülálló videógrafikai megoldásokra építettek az alkotók, a film elkészültében egy teljeskörű mozgóképes produkciókat gyártó cég is klubunk segítségére volt. A 2021-es kampányfilm magyar hangja pedig nem más volt, mint a Fradi hazai mérkőzéseiről már jól ismert Szendrey Zsolt Károly, azaz Szasza, aki a korábbi években már közreműködött kirekesztés ellenes kampányfilmben, két éve, újdonságként viszont a hangját is ő kölcsönözte az alkotáshoz.
A kirekesztés ellenes kampányunk 10. évfordulóján, 2022. október 30-án, a ZTE elleni hazai bajnokin büszkén hirdettük: „Egyek vagyunk!”
2023-as kampányunk mottója a „Kéz a kézben a kirekesztés ellen” volt.
Fradi Suli Program, SuLiga és Fradi Fair Play-díj
A Ferencvárosi Torna Club életében kiemelt szerepet tölt be a társadalmi felelősségvállalás, ezen belül pedig az értékteremtő, fenntartható projektek felkarolása.
A Ferencváros 2015 ősze óta több mint 200 iskola, mintegy 60 ezer diákjához jutott el a Fradi Suli Programnak köszönhetően, ahol a programon résztvevő gyermekek megismerkedhetnek a Ferencváros dicső és gazdag múltjával, mindemellett interaktív és szórakoztató játékokon vehetnek részt. A Fradi Suli Programot a Magyar Olimpiai Bizottság is elismerte: 2017-ben Fair Play díjjal tüntette ki az FTC-t kezdeményezéséért a Fair Play népszerűsítése kategóriában. Emellett a Ferencvárosi Torna Club elindította a Fradi SuLigát, amely a ferencvárosi iskolák és amatőr sportegyesületek között hirdet focibajnokságot, illetve a Fradi Testnevelés órát, melyben klubunk szakemberei és sportolói intenzív, szórakoztató, élményközpontú foglalkozásokat tartanak a 6-18 éves korcsoportnak labdarúgás és kézilabda sportágakban.
A Fradi Fair Play Bizottság alapszabályában is rögzített célja, hogy felhívja a figyelmet a fair play és a fradizmus szellemiségének folyamatos szem előtt tartására, és az általa képviselt értékek hangsúlyozására, különös tekintettel az erkölcsi szabályok betartására, az ellenfél tiszteletére, valamint az erőszak- és doppingmentes sportra. Ennek jegyében adjuk át évről évre a Fradi Fair Play-díjat.
Forgatás a Groupama Arénában, kézisünk anyai örömök előtt, katona ökölvívó bajnokunk és fiatal párbajtőrözőnk.
Az egykori labdarúgónak, grafikusnak köszönhetjük klubunk turulmadaras jelképét.
Ezen a héten is számos mérkőzésen szoríthatunk a Ferencvárosért.
Az FTC kétszeres Aranydiplomás „mindenesének” búcsúztatására 2025. február 25-én kerül sor.
Február 17-én a Fradi család három tagját köszönthetjük.
Két egykori kiválóságunkra emlékezünk február 17-én.
Az FTC örökös bajnoka, Eb-bronzérmes labdarúgója, dr. Fenyvesi Máté elnökként is szolgálta klubunkat.