2024. október 15.
Újabb kemény feladat vár ránk Debrecenben
Megszakadt Metzben női kéziseink győztes sorozata, de szerdán már újra idegenbeli rangadón kell bizonyítani.

Kilenc győztes tétmérkőzés után Metzben véget ért női kézilabdacsapatunk sorozata, de ami ennél is fontosabb, hogy ez a találkozó rávilágított: bő egy hónap nem volt még elegendő ahhoz, hogy tökéletesen összeálljon az átalakult együttesünk játéka. Az idény ugyanakkor nem áll meg, sőt, rangadók várnak a lányokra, és ha nem is tökéletes a forma, akkor is győzni kell ezeken az összecsapásokon, hogy ne távolodjunk el a céloktól.

– Az elmúlt három meccsünk nem sikerült jól, de ilyenkor szép feladat Debrecenbe utazni – talán ez is kell ahhoz, hogy igazán jó csapattá váljunk… - mondta Tomori Zsuzsanna. – Kielemeztük, hogy mi volt a hiba Metzben, az látszik, hogy támadásban sokat kell fejlődnünk, és bízom benne, hogy már szerdán is jobbak leszünk.

A DVSC idén az Európa-ligában szerepel, de csak a selejtező következő fordulójában kapcsolódik be a küzdelmekbe, így novemberig kizárólag a hazai küzdelmekre összpontosíthat. A bajnokságban öt mérkőzés után három győzelemmel és két vereséggel áll az előző évad negyedik helyezettje, de a két vereség között elég jelentős különbség volt. Az első váratlan hazai pontvesztés volt az újonc Esztergom ellen (28-34), míg a második a Győr vendégeként esett meg, ezen a találkozón ráadásul tíz másodperccel a vége előtt ziccerlabdája volt a Lokinak a döntetlenért.

– Hozzájuk is elég sok új játékos jött, és a szezon elején talán még nem találták azokat a szisztémákat, amikben sikeresek, de úgy tűnik a győri meccsük alapján, hogy mostanra összeértek. BL-színvonalú mérkőzést várok, hangulatában is – motiváltak vagyunk, tudjuk, hogy elrontottuk a hétvégét, és mindenképp szeretnénk javítani.

A hajdúságiak legeredményesebb játékosa az NB I első öt fordulójában Töpfner Alexandra volt 20 góllal, őt a házi góllövőlistán holtversenyben Jovana Jovovics és a franciák nyáron érkezett olimpiai bajnoka, Océane Sercien-Ugolin követi 18-18 találattal.

A mérkőzésre online, ITT lehet belépőt váltani, illetve az M4 Sport élőben közvetít.

A jó kezdés ellenére is kikaptunk Franciaországban

Bár 6-1-re is vezettek női kéziseink, a támadójátékunk nem működött, így kikaptunk a francia bajnoktól.

Veretlen Metz vár ránk szombaton este

A francia együttes három szoros győzelemmel és egy döntetlennel a csoport harmadik helyén áll.

Kanor a társaknak és a szurkolóknak is adott javaslatot

Francia válogatott átlövőnk egykori csapata ellen is nyerne, de a Metzbe utazó szurkolóknak is adott tippet.

A győzelem ellenére is csalódottan értékelt Allan Heine

Vezetőedzőnk mellett Janurik Kinga, valamint a kisvárdai Józsa Krisztián és Mátéfi Dalma mondott véleményt.

Elég volt a sikerhez a "bajnoki ritmus"

Több meghatározó játékosát is pihentette Allan Heine, ez meg is látszott a csapaton, de legyőztük a Kisvárdát.

A kilencedik siker a cél a szerdai bajnokin

Szurkolóink újra hazai pályán láthatják kedvenceiket, szerdán a Kisvárda érkezik a Népligetbe.

Hat játékosunk utazhat a válogatottal Franciaországba

Golovin Vlagyimir hat FTC-játékost hívott be a női kézilabda-válogatott október végi keretébe.

„Tudjuk, milyen fontosak ezek a meccsek Magyarországon”

Szinte tökéletes volt a védekezés az első félidőben, a második játékrész viszont rejtély Edwige számára.