2019. július 14.
Tízzel vertük a spanyolokat és csoportelsők lettünk
Spanyolországnak egyetlen periódusban volt csupán esélye közel kerülni a junior-válogatottunkhoz.

Pénteken összességében simán, de a vártnál gyengébb védekezéssel hozta a kötelezőt Ausztria ellen (39-31) a magyar női junior kézilabda-válogatott az Európa-bajnokságon, később pedig a Spanyolország-Montenegró döntetlennel a továbbjutás is biztossá vált. A spanyolok elleni vasárnap esti mérkőzésen ezzel együtt is győznünk kellett ahhoz, hogy a későbbi eredményektől függetlenül mindenképp kettő ponttal kezdjük majd a középdöntőt.

Az első tíz percben aztán úgy nézett ki, hogy gyorsan eldöntik a mieink a csoportelsőség kérdését, ötgólos (7-2) előnyre tettünk szert. A védekezésünk sokkal jobban működött a korábban látotthoz képest, illetve elöl magabiztosan használtuk ki a helyzeteket, de a spanyol kapitány jó ütemben kért időt és összekapta csapatát. Zárkózott ellenfelünk, lépésről lépésre közeledett, nekünk pedig nem ízlett a nagyon magasan megnyitott spanyol fal.

Noha volt rá sansza, kettőnél közelebb nem férkőzött riválisunk, az első félidő végére pedig megint beleerősítettünk és hétgólos fórt építettünk.

A fordulás után okosan őriztük az előnyt, a spanyolok rendre megszenvedtek a góljaikért, amelyek nagy részét egyébként beállóból szerezték, a mieink ugyanakkor kiválóan éltek a gyors középkezdés fegyverével és sokszor erőlködés nélkül válaszoltak. Az utolsó tíz perchez elérve már nem volt kérdés a győzelem, s ezzel együtt a csoportelsőség, de Golovin Vlagyimir plusz kilencnél is időt kért még. Jól is tette, hiszen így a hajrában éles helyzetben gyakoroltathatott egyes figurákat. Ezzel együtt is hízott még a differencia - végül tíz góllal győztünk.

Kedden már a középdöntőben folytatjuk Norvégia ellen.

NŐI KÉZILABDA JUNIOR EURÓPA-BAJNOKSÁG

Magyarország - Spanyolország 33-23 (18-11)
A magyar válogatott gólszerzői: Kácsor Gréta 7, Tóth Nikolett 5, Arany Rebeka 5, Simon Armilla 3, Pál Tamara 3, Stranigg Zsófia 3, Bánfai Kíra 2, Vámos Petra 2, Kellermann Dóra 1, Albek Anna 1, Kuczora Csenge 1.

Július 22-ig hosszabbíthatók meg a tavalyi bérletek

Hétfő délután is nyitva tart kézilabda-szakosztályunk jegypénztára a Kismartoni úton.

Két hazai mérkőzéssel kezdjük a Bajnokok Ligája-szezont

Az EHF nyilvánosságra hozta a mérkőzések sorrendjét a női kézilabda BL-ben, a dán Nykobing ellen rajtolunk.

Hat játékosunk utazhat Párizsba a női válogatottal

Bordás, Böde-Bíró, Janurik, Klujber, Márton és Simon a női kézisek olimpiára utazó keretében.

Kezdődik a kézilabdabérletek értékesítése!

Biztosítsa be helyét a kézilabda-mérkőzéseken, váltson bérletet és élvezze az előnyöket.

Kisorsolták a 2024/2025-ös idény BL-csoportjait

Megkapta csoportellenfeleit női kézilabdacsapatunk a Bajnokok Ligája következő idényére.

Simon Petra szinte az érettségiről ment a válogatotthoz

Fiatal irányítónknak három napja volt az érettségi vége és az olimpiai felkészülés kezdete között.

Az első kalapból várjuk a csütörtöki BL-sorsolást

Csütörtökön este sorsolják a 2024/2025-ös Bajnokok Ligája-kiírás csoportjait.

Négy játékosunk lehet posztján a legjobb az EHF-nél

A szurkolók is szavazhatnak a legjobbakra, a versenyben Bölk, Cvijics, Lekics és Malestein is érdekelt.