2024. szeptember 3.
Szerdán, hazai pályán rajtol női kézilabdacsapatunk
Bajnok és Magyar Kupa-címvédő lányaink szerdán 19 órától lépnek pályára az Elek Gyula Arénában.

Szerdán este elrajtol a Ferencváros számára is a 2024/2025-ös női kézilabda idény – a szurkolók és a játékosok minden bizonnyal alig várják már, hogy útjára induljon a labda, a vezetőedzők ugyanakkor általában még dolgoztak volna csapatukkal az első felmérő előtt. Pontosan így van ez Allan Heinével is, akinek még két hete se volt rá, hogy az érkezőket beépítse a csapatba, hiszen az olimpián szerepelt játékosok csak augusztus második felében csatlakoztak a kerethez.

– Edzői szemszögből a felkészülési időszak mindig túl rövid, de idén kifejezetten rövidre sikerült – magyarázta vezetőedzőnk. – Örülnék, ha lenne még időm arra, hogy dolgozzak a csapaton, de ez most így jött össze, szerdán már tétmérkőzést játszunk a Budaörs ellen, és alig várjuk, hogy a szurkolóink megtöltsék a lelátót.

Mint ismert, női kézilabdacsapatunk huszonhét év után duplázott újra a honi sorozatokban, bajnokságot és Magyar Kupát nyert a 2023/2024-es idényben, vagyis a léc meglehetősen magasan van a következő évad előtt. A cél nem lehet más, mint megtartani a címeket, és ennek érdekében erősödött is együttesünk: a nyáron visszatért kölcsönszerződéséből Papp Dorka, valamint csatlakozott Darja Dmitrijeva, Laura Glauser, Orlane Kanor és Valerija Maszlova.

Az idény elején a játék színvonala nem szokott a legmagasabb lenni, de bízom benne, hogy már az első meccsen meg tudjuk mutatni, hogy komoly céljaink vannak. Azt várom, hogy csapatként küzdjünk, hiszen ez az egyik ismertetőjegyünk, és megnyerjük a mérkőzést. A Budaörsnek sem volt zavartalan a nyara, elvégre Klivinyi és Schatzl később csatlakozott csak a csapathoz az olimpia miatt, vagyis biztos, hogy egyik fél se lesz még tökéletes formában, de izgalmas meccsre számítok.

A Budaörs ellen az elmúlt időszakban rendre sokgólos mérkőzéseket játszottunk, az előző tíz összecsapáson átlagban harminchatszor voltunk eredményesek ellene, igaz, egyszer így is szoros lett a találkozó. Az előző évadban, idegenben csupán egyetlen találattal nyertünk – de nyertünk, és végül csak ez számított.

A két pont megszerzése a cél ezúttal is, de jó volna olyan teljesítményt nyújtani, amellyel már a szombati, Bajnokok Ligája-rajtra is készül a csapat. A mérkőzésre korlátozott számban kaphatóak még jegyek online, valamint szerdán 17 órától a helyszínen is.

Újra a második félidő volt jobb, győztes rajt a BL-ben

A fordulás után újra kimagasló volt női kéziseink védekezése, így végül magabiztosan győztek a Nykobing ellen.

Lendületből mehetünk neki a BL-rajtnak

Szombaton kezdődik a Bajnokok Ligája-idény – kezdésnek a dán ezüstérmest fogadjuk az Érd Arénában.

Helyszíni jegyvásárlás az MKC elleni bajnokira

A bajnokság második fordulójában a tavalyi bronzérmes otthonában lép pályára női kézilabdacsapatunk.

„Mindent jól akartunk csinálni”

Laura Glauser mellett magyar kiválóságunk, Márton Gréta értékelte a sikeres bajnoki rajtot – VIDEÓ!

Allan Heine: "Elképesztő védekezést láttam"

Női kézilabdacsapatunk húszgólos sikere után vezetőedzőnk és Emily Bölk is elégedetten értékelt.

Bajnokhoz méltón, fölényes sikerrel kezdtek kéziseink

Az első félidőben még helyenként akadozott a gépezet, a második játékrész viszont lehengerlő volt.

Simon: „Kipihentük magunkat, készen állunk a szezonra!”

Női és férfi kézilabdázóink fotózásán jártunk – VIDEÓ!

Dmitrijeva: „Nekem is az az álmom, hogy BL-t nyerjünk!”

Női kézilabdacsapatunk orosz klasszisa a szezonrajt előtt mesélt a gyerekkoráról és a hobbijairól is.