2019. július 16.
Norvégia is kipipálva!
Karnyújtásnyira került az elődöntő a magyar válogatott számára, pedig nehezen indult a norvégok elleni meccs.

Noha a magyar-norvég mérkőzés első gólját a mieink szerezték, és 3-2-ig őrizték is az előnyt, mégis azt érezhettük, hogy rosszul kezdtük a junior Európa-bajnokság középdöntőjét. A magabiztos csoportgyőzelem után Norvégia ellen már igazi csatára volt egyébként kilátás – olyanra, amellyel egyszerre a legjobb négybe kerülés is karnyújtásnyira kerülhetett a győztes számára.

Szóval, nem kezdtük jól az összecsapást, mert 3-2 után a kelleténél jóval többet hibáztunk, főként a ziccerek értékesítésébe csúszott bántóan sok hiba (a mérkőzés első félidejét az Elek Gyula Arénában a szurkolókkal közösen néző Schatzl Nadine épp húga, Natalie rontásai miatt bosszankodhatott…), így aztán a norvégok kerültek lépéselőnybe. 5-9-nél a tizennegyedik percben már igazán vakargathattuk a fejünket, de szerencsére Golovin Vlagyimirnek volt jó tanácsa a lányok számára, és időkérésnél át is tudta adni a gondolatait. Ettől egyszerre megváltozott a játék képe, nagyot javult a védekezésünk és a kapusteljesítményünk is, és a szünetre már plusz néggyel mehettünk.

A második játékrész első tíz perce hasonlóan zajlott, mint az első félidőé, előbb mi szereztünk gólt, majd inkább Norvégia közeledett, de szerencsére a folytatás is másolta a jó fél órával korábban látott periódust. 18-16-ről 6-2-es sorozatot produkáltak a magyar lányok, ennek köszönhetően pedig a hajrára már viszonylagos nyugalomban fordulhattunk, a kiépített öt, hat, hétgólos előny elégnek tűnt a győzelemhez.

Elég is lett, ráadásul azt is leírhatjuk, hogy összességében magabiztos magyar siker született, amelyet a kiválóan védő Szabó Dóra alapozott meg. Ezzel pedig az is biztossá vált, hogy amennyiben nem kap ki Magyarország szerdán Romániától, akkor csoportelsőként jut az elődöntőbe.

NŐI KÉZILABDA JUNIOR EURÓPA-BAJNOKSÁG

Magyarország - Norvégia 28-24 (16-12)

A magyar gólszerzők: Kuczora Csenge 6, Albek Anna 4, Vámos Petra 4, Bánfai Kíra 3, Schatzl Natalie 3, Tóth Nikolett 2, Simon Armilla 2, Kellermann Dóra 2, Stranigg Zsófia 1, Kácsor Gréta 1.

Július 22-ig hosszabbíthatók meg a tavalyi bérletek

Hétfő délután is nyitva tart kézilabda-szakosztályunk jegypénztára a Kismartoni úton.

Két hazai mérkőzéssel kezdjük a Bajnokok Ligája-szezont

Az EHF nyilvánosságra hozta a mérkőzések sorrendjét a női kézilabda BL-ben, a dán Nykobing ellen rajtolunk.

Hat játékosunk utazhat Párizsba a női válogatottal

Bordás, Böde-Bíró, Janurik, Klujber, Márton és Simon a női kézisek olimpiára utazó keretében.

Kezdődik a kézilabdabérletek értékesítése!

Biztosítsa be helyét a kézilabda-mérkőzéseken, váltson bérletet és élvezze az előnyöket.

Kisorsolták a 2024/2025-ös idény BL-csoportjait

Megkapta csoportellenfeleit női kézilabdacsapatunk a Bajnokok Ligája következő idényére.

Simon Petra szinte az érettségiről ment a válogatotthoz

Fiatal irányítónknak három napja volt az érettségi vége és az olimpiai felkészülés kezdete között.

Az első kalapból várjuk a csütörtöki BL-sorsolást

Csütörtökön este sorsolják a 2024/2025-ös Bajnokok Ligája-kiírás csoportjait.

Négy játékosunk lehet posztján a legjobb az EHF-nél

A szurkolók is szavazhatnak a legjobbakra, a versenyben Bölk, Cvijics, Lekics és Malestein is érdekelt.