2021. január 13.
Nem okozott gondot a Szombathely legyőzése
Bíró Blanka öt hetest védett, a csapat pedig könnyedén nyert a Szombathely ellen a szerdai bajnokin.

A Szombathely ellen, újabb hétközi bajnokival folytatta a szereplést női kézilabdacsapatunk – a cél a bajnokságban és a naptári évben meglévő bajnoki veretlenség megőrzése volt. Illetve, Elek Gábor talán azt is remélte, hogy a csapat koncentrált játékot nyújt, korán eldönti a főbb kérdéseket, és akkor a szombattól induló négymeccses BL-sorozatra is lehet energiát tartalékolni.

Ehhez mindenképp jól jött, hogy már a mérkőzés elején előnybe kerültünk. Klujber Katrin dupláját még kiegyenlítette Marija Agbaba és Wald Kíra, de ezt követően három-négy gólra távolodtunk. Janurik Kinga kiválóan védett, előtte a fal is jól mozgott, és annak ellenére is növelni tudtuk az előnyt, hogy látszólag félgőzzel játszott a csapat. A Szombathely egy-egy fellángolásakor közelebb tudott zárkózni, de többre nem futotta az erejéből – könnyedén játszhattunk, és nyugodtan csordogált a meccs. Vezettünk már nyolccal is az első félidőben, a szünetben pedig hattal álltunk jobban ellenfelünknél (18-12).

Az újrakezdés utáni Háfra Noémi, Klujber Katrin és Pásztor Noémi szállította leginkább a gólokat, s bár első percekben eggyel közelebb értek a vendégek, a harmincnegyedik perc után megállt a támadójátékuk. A gólcsendjükhöz, mondjuk, Bíró Blanka is hozzátett, aki csak a hetesekre szállt be, de így is 4/4-nél állt. A jó védekezések után szinte zavartalanul indulhattunk előre, az erejével elkészülő ellenfelünk nem tudott már komoly ellenállást kifejteni, ziccerek sorát lőhettük, és nem is nagyon hibáztunk.

Hangolódásnak tehát jó volt és a lendületünket is megőriztük - így várhatjuk az Esbjerg elleni szombati Bajnokok Ligája-összecsapást.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
6. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria - Szombathelyi KKA 41-17 (18-12)
Helyszín: Elek Gyula Aréna, zárt kapuk mögött
Időpont: 2021. január 13., 16 óra
Játékvezetők: Rontó Ádám és Szanyi Péter Gábor
Gólszerzők: Klujber Katrin 6, Háfra Noémi 6, Márton Gréta 5, Angela Malestein 5 (1), Szucsánszki Zita 3, Kovács Anett 3, Emily Bölk 3, Tóth Nikolett 2, Pásztor Noémi 2, Schatzl Nadine 2, Kisfaludy Anett 2, Alicia Stolle 1, Janurik Kinga 1, ill. Wald Kíra 6, Horváth Petra 4, Gorilska Liliia 3, Bandelier Biljana 1, Orbán Adrienn 1, Pődör Rebeka 1, Agbaba Marija 1.

„Nem voltam csúcsformában, de küzdöttem minden meccsen”

Az álomcsapatba bekerült Klujber Katrin most már tud örülni a Párizsban megszerzett hatodik helynek.

Olimpiai ezüsttel érkezik a Fradihoz Glauser és Kanor

Norvégia magabiztosan nyerte meg az olimpia női kézilabdatornáját, Glauser és Kanor ezüstéremmel zárt.

Győztes edzőmeccsen mutatkoztak be orosz klasszisaink

Erősen tartalékos kerettel is megnyerte női kézilabdacsapatunk a DVSC elleni felkészülési mérkőzést.

Biztosítsa be helyét a Bajnokok Ligája-meccseken!

Megerősödött női kézilabdacsapatunk nagy célért küzd a Bajnokok Ligájában – indul a bérletértékesítés.

A Total Movement csatlakozik női kéziseink stábjához

A nemzetközi szinten is elismert szakemberek összetett munkát végeznek majd az eredményesség érdekében.

Már a második fordulóban rangadót játszunk

Sorsoltak a kézilabda NB I-ben, kialakult a mérkőzések sorrendje a 2024/2025-ös idényre.