2022. február 18.
Nagy a tét – nyernünk kell az utolsó csoportmeccsen
Legnagyobb ásza visszatért, de másokat elveszített a Dortmund, amely ellen ősszel döntetlent játszottunk.

Ha nem is szemet gyönyörködtető játékkal, de a második félidőben már végig magabiztosan vezetve nyerte meg női kézilabdacsapatunk a szerdai, Podravka elleni Bajnokok Ligája-mérkőzést. A végkifejletet minden további nélkül elfogadnánk szombaton is, amikor a Dortmund ellen lépünk pályára a csoportkör utolsó fordulójában, de közel se lehetünk biztosak a dolgunkban.

A nyomás ugyanis jelentős a csapaton, és ilyenkor a legtöbbször nehéz a legjobb formát mutatni. Amit a kezdés előtt biztosan tudunk, hogy ha nyerünk, akkor az egyenes ági nyolc közé jutást jelentő második vagy a nyolcaddöntőt érő harmadik helyen zárunk – a Brest Rosztov-Don elleni sikere léptetné életbe az előbbi, minden más eredmény pedig az utóbbi forgatókönyvet. A legfontosabb tényező számunkra azonban az, hogy két pontot szerezzünk, hiszen a többire nincs ráhatásunk, így jobb is, ha kizárólag ezzel, a magunk feladatával foglalkozunk.

A Dortmund a mezőny egyik meglepetéscsapataként kezdte az idényt, hiszen ellenünk döntetlent játszott (25-25), majd nyert Podgoricában (29-34) és a Brest (30-27) ellen is. A váratlanul erős kezdést azonban fokozatos visszaesés követte, és a németek azóta csupán kétszer győztek, mindkétszer a Podravka volt az áldozat (38-14, illetve 24-32), így a gyorsan megszerzett öt pont mellé csupán négyet tudtak pluszban hozzátenni. A legfájóbb vereséget talán épp a legutóbbi játéknapon szenvedték el, hiszen a tabellán mögöttük álló Buducsnoszttól hazai pályán kaptak ki 34-30-ra – pedig ezen a meccsen már ott volt a keretben, és hét gólt is szerzett a csapat legnagyobb ásza, a hathetes szünet után visszatért Alina Grijseels. Alighanem ellenünk is pályán lesz az immáron hetven Bajnokok Ligája-gólnál járó irányító, de a hírek szerint akad majd így is hiányzója ellenfelünknek. A klub honlapjának beszámolója szerint a súlyos sérülést szenvedett Amelie Bergeren kívül Tina Abdulla, Mie Sophie Sando és Merel Freriks sem utazhatott Budapestre. Ezek tükrében a figyelmünket Grijseels mellett leginkább korábbi játékosunkra, a második legeredményesebb Laura Van der Heijdenre (49 gól) és Mia Zschockéra (34 gól) fordíthatjuk.

No, meg saját magunkra! Azt elvégre leszögezhetjük, hogy itt elsősorban magunkat kell majd felülmúlnunk – ha a nyomást jól kezeljük, és a saját szintünknek megfelelő teljesítményt nyújtunk, akkor itthon tarthatjuk a pontokat. Ebben igen fontos szerepe lehet a szurkolóknak is, hiszen számtalanszor tapasztalhattuk már, hogy mennyire magával ragadó, amikor a tábor a csapat mögött áll. Jöjjön tehát mindenki, aki teheti, és űzze, hajtsa a lányokat az első perctől kezdve!

DELO NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-csoport, 14. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria - BV Borussia 09 Dortmund
Helyszín: Érd Aréna
Időpont: 2022. február 19., 16 óra
Játékvezetők: Marina Duplii és Olena Pobedrina (ukránok)
Jegyár: 3500-6500 Ft. (online ITT, a helyszínen pedig 14 órától szombaton)
TV: Sport 1.

A mérkőzés műsorfüzete itt érhető el.

Július 22-ig hosszabbíthatók meg a tavalyi bérletek

Hétfő délután is nyitva tart kézilabda-szakosztályunk jegypénztára a Kismartoni úton.

Két hazai mérkőzéssel kezdjük a Bajnokok Ligája-szezont

Az EHF nyilvánosságra hozta a mérkőzések sorrendjét a női kézilabda BL-ben, a dán Nykobing ellen rajtolunk.

Hat játékosunk utazhat Párizsba a női válogatottal

Bordás, Böde-Bíró, Janurik, Klujber, Márton és Simon a női kézisek olimpiára utazó keretében.

Kezdődik a kézilabdabérletek értékesítése!

Biztosítsa be helyét a kézilabda-mérkőzéseken, váltson bérletet és élvezze az előnyöket.

Kisorsolták a 2024/2025-ös idény BL-csoportjait

Megkapta csoportellenfeleit női kézilabdacsapatunk a Bajnokok Ligája következő idényére.

Simon Petra szinte az érettségiről ment a válogatotthoz

Fiatal irányítónknak három napja volt az érettségi vége és az olimpiai felkészülés kezdete között.

Az első kalapból várjuk a csütörtöki BL-sorsolást

Csütörtökön este sorsolják a 2024/2025-ös Bajnokok Ligája-kiírás csoportjait.

Négy játékosunk lehet posztján a legjobb az EHF-nél

A szurkolók is szavazhatnak a legjobbakra, a versenyben Bölk, Cvijics, Lekics és Malestein is érdekelt.